Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

@rajka

 

Novi Sad nije ugrožen, zato se valjda ne hvale. a i kad bi se time hvalili morali bi štogod da kažu o tome što je jedna od posledica julskog rebalansa budžeta bila i ovo:

 

Budžet Sektora za vanredne situacije smanjen je za 1,2 milijarde dinara. Ništa od nabavke opreme neće moći da se realizuje, kaže za RTS načelnik sektora za vanredne situacije Predrag Marić i ističe da se u Sektoru nadaju da će rusko resorno ministarstvo pomoći da se i ovo leto "pregura".                                                                                                                                                                                                                                               "Ideja je bila da se ove godine pokrene ozbiljnija nabavka, od 90 vatrogasnih vozila, 120 terenskih, mobilne brane za poplave, ali ništa od toga se neće realizovati", napomenuo je Marić.
Edited by malkin
Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

upade mi jedna stvar u oci: da li je drzava obezbedila ista za prihvatilista, ili je to kompletno prepusteno donacijama gradjana?

Država trenutno ima naselja i gradove koji su šesti dan bez pijaće vode pa se ne uzbudjuje previše.

Link to comment

posledica julskog rebalansa budžeta

NS ima ove barijere od 2011...

 

 

Prema pisanju “Dnevnika” 2011. godine, od 150 miliona dinara, koliko je iznosio kredit dobijen od Svetske banke JVP “Vode Vojvodine” za mobilnu opremu izdvojilo je oko 67 miliona dinara, a montažni metalni zidovi predviđeni su za postavljanje na oko 40 mesta...
Link to comment

NS ima ove barijere od 2011...

 

pa jasno, to i piše u rajkinom postu. samo kažem da vladi ne ide na ruku da se sad time hvali jer odmah sledi pitanje zašto barijera nema i drugde.

Link to comment

Da, nisam ni video Rajkin poust, pardoniram se...

 

A i to nisu kilometri barijera, nego zapušači za otvore na keju (stepeništa i sl.).

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

da li vi stvarno mislite da bi szs, sve i da nose direktno u obrenovac ili gde već, delili prema nacionalnosti, ne bi delili romima, bunjevcima ili kome već? oni jesu u desničarskom tripu, ali nisu nacisti, pobogu

pa sta ima da mislim to sami kazu. e sada sto ja verujem da se to u praksi najverovatnije ne bi desilo to je druga stvar. takodje mislim da ne treba da se podrzavaju takve organizacije donacijama.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Koji je debilizam ovaj dan zalosti.

Ljudi u poplavljenim podrucijima su pukli i treba im nesto da im digne moral, a ne da ih pobije.

 

Sent from my WP 7.8 Trophy using Tapatalk!

Link to comment

Moram da priznam da u danima žalosti može da se čuje sasvim kvalitetna muzika raznih žanrova. NIje prvi put. naslušali smo se dobrih jazz nastupa iz Kolarca ili Sava centra.

 

Ovi muzički urednici na "turbo" stanicama u globalu, nemaju pojma pa se piči po principu, "puštaj, neka samo piše klasika na omotu"

Misle da niko to ne sluša.

 

Biće odličnih koncerata i nastupa na televizijama.  

Neka mi Bog oprosti,ali tako je do sada uglavnom bilo.

Link to comment

@turnbull

 

Ti stvarno mislis da cu ja TEBI da se pravdam? Ako si gadljiv na ovu, kako je ti nazivas, arijevsku pomoc, a ti sa tvojom slobodoumnom bratijom organizuj odbranu dopremanja arijevske pomoci, potopite i arijevce i pomoc u Savu i Kolubaru, pa posle to objasnite ljudima na terenu kako ste ih spasli zle sudbe a sve za Crven Krst i Slobodu zlatnu.

 

Jebote, sta sve necu ovde procitati...

 

 

da li vi stvarno mislite da bi szs, sve i da nose direktno u obrenovac ili gde već, delili prema nacionalnosti, ne bi delili romima, bunjevcima ili kome već? oni jesu u desničarskom tripu, ali nisu nacisti, pobogu

 

Zamisli da ti roditelji ili familija žive u nekom mestu pogodjenom poplavom u Bosni. Mokri, gladni... Nema hrane, nema vode... Došla humanitarna pomoć, ali samo iz Mešihata u lokalnu džamiju... Ili samo iz Karitasa u lokalnu katoličku crkvu... Fond Bošnjaci za Bošnjake... Ili Hrvati za Hrvate...

 

I podje ti sestra/majka tamo, a oni je oteraju... U boljoj varijanti joj daju 1hleb i 1 vodu i kažu: -Ajd`bež`tamo četnikušo... Kažu, idi kod tvojih, pa neka ti oni daju... Ova hrana i voda je samo za naše...

 

Pri tome moćnici u lokalu zajebu u "podeli" i te "nazovi svoje", a kamoli tamo neke tudje...

 

 

 

Šta bi želeo da vam kažem, a da nekako sami razmislite... Džaba inače priče, ukoliko bar delić ne stigne do vas...

 

 

 

Sasvim je ok i legitimno da postoji fond Srbi za Srbe, Hrvati za Hrvate, ili Indijanci za Indijance, Karaburci za Karaburce, Džedaji za Džedaje, Zvezdaši za Zvezdaše, PPP-ovci za PPP-ovce, nepušači za nepušače ili kakogod...

 

I sasvim je ok da ljudi iz tih fondova finansiraju svoje ljude i svoju stvar... Uvek su ti draži tvoji ljudi, koje poznaješ ili bar u to veruješ, nego oni drugi.... I to je negde u redu ako je u pitanju šta znam: izgradnje kuća, crkve, igralište, sportski teren, pa čak možda i škola... Pazi ne kažem da mi se svidja koncept, ali je ok. Moji/Tvoji, me/te pomažu za boljitak naše/vaše zajednice... I to mi/vi dobijamo povoljnije nego od recimo poslovne banke...

 

Ali sve to... Cela priča...

Pada u vodu kada je u pitanju humanitarna pomoć...

 

Humanitarna pomoć mora biti namenjena svima i jedini kriterijum mora biti stepen ugroženosti...

Inače reč humanost i humanizam treba izbaciti iz cele priče...

 

Znači ako su Romi iz poplavljenog Ciganjskog Rita najugroženiji onda njima ide najviše, a ne Peri preduzimaču kome je, džip ostao neupotrebljiv u mulju i potopljen magacin sa milion evra robe...

I pri tome je nebitno što je Pera jedan valjani čovek koji je sve to poštenim radom stekao...

Edited by dare...
Link to comment

E sad jebiga... Jebe me empatija i identifikacija...

 

Meni je lakše da se identifikujem sa Perom... Nego sa Romima iz cigamale...

 

Žao mi džipa, još neotplaćenog, robe pod kreditima... Lakše razumem Peru i njegovu muku...

Link to comment

Ajde sve ali ovo sa brojem amfibija je apsolutno neverovatno. Da li je jebeno moguće da ih toliko ima neupotrebljenih? Ne verujem da bi ovaj ovako izletao sa neproverenim podatom.

Neka je pola od tog broja pa je opet mnogo!Kamo su silni Bejli mostovi koji su ostali od JNA?Jeste to staro 100 godina ali je neunistivo,sklapao sam ih u vojsci i zaista rade posao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...