Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

dacic: ucinili smo ono sto se moglo uciniti

 

pa jeba te saren prasac u dupe svinjo nenormalna

 

Samo da srmdljiva gamad spere odgovornost sa sebe, ostalo je manje važno.

Link to comment

Tek nakon par dana havarije doveli su na Rts ljude iz Srbijavoda koji zapravo i znaju nesto. Voditelj slusa, neveruje i dalje prica svoju pricu.

Doveli su OVE iz srbijavoda!Ja bio na sastanku kad su dva dana pre onih proslih plavljenja ljudi iz srbijavoda (ne ovi) govorili ljudima u Krusevcu da "nema nista od poplava" Edited by Frank Pembleton
Link to comment

idem da pokupujem četkice i paste i tako to

 

Isto to i meni delovalo kao pametno, uzeo četkice i paste u bulk pakovanjima, ostavio ćaća danas u Interkomercu valjda. Počeo sam gledajući ovo da razmišljam da odem i ispolažem par ispita u YU1SRS, Crvenom krstu i GSS-u (od korisnih stvari umem da vozim čamac i da pružim osnovnu prvu pomoć), vidi šta ljudi to ume & koristi, što da budem baš k'o poslednji geak...

Edited by Töölönlahti
Link to comment

u slucaju da se ima para, treba mu ih dati na ruke, umesto sto se kupuju napustena imanja. uglavnom postoji razlog zasto su napustena. pa nek on sam odluci sta ce sa njima. ljudi nisu pioni, da mozes da ih razmestas gde ti dune i gde mislis da ima mesta.

dobro. imaš rešenje. ono što sam predložio ima manjkavosti. ima i tvoje.

 

najčešći razlog zašto su napuštena imanja je to što su stari pomrli a naslednici ne znaju šta će s tim. ona su jeftina. kod mene za 5 do 15000. sa bar hektar zemlje. obradive. koliko para i vremena je potrebno da se napravi nova kuća. sigurno više. dotle, porodica je baš poput piona smeštena pa premeštavana.

 

da se razumemo. imao sam u vidu seljačke porodice koje su ostale bez kuće i bez imanja na duže vreme. poenta je što njima treba omogućiti da što pre budu u stanju da se bave svojim seljačkim poslom.

 

nisam imao u vidu ljude koji su izvučeni sa trećeg sprata stambene zgrade u poplavljenom obrenovcu.

 

sve najbolje

Link to comment

Doveli su OVE iz srbijavoda!Ja bio na sastanku kad su dva dana pre onih proslih plavljenja ljudi iz srbijavoda (ne ovi) govorili ljudima u Krusevcu da "nema nista od poplava"

Kaži da nisu dobri, da nemaju pojma. Jbt najavljuju katastrofu.

Link to comment

Bio hidrolog i na B92, napokon mi neko objasnio misteriju kako je zaboga KOLUBARA uspela da toliko potopi grad veličine Obrenovca.

 

Isto to i meni delovalo kao pametno, četkice i paste u bulk pakovanjima, ostavio ćaća danas u Interkomercu valjda. Počeo sam gledajući ovo da razmišljam da odem i ispolažem par ispita u YU1SRS, Crvenom krstu i GSS-u (od korisnih stvari umem da vozim čamac i osnovnu prvu pomoć), vidi šta ljudi to ume & koristi, što da budem baš k'o poslednji geak...

Isto. Osećam se tako buđavo i bespomoćno, osim odnošenja i slanja stvari, higijene i tako toga - ne znam šta bih još mogla da uradim. A nisam Chadda pa da idem sopstvenim čamcem to the rescue.

Edited by Valkyrie
Link to comment

čitam prethodno nego pitam za najaktuelnije informacije

ok, ništa loše mislio

 

ukini taj "potpis", ne zbog sadržine, nego treba se skroluje

 

(znam, znam, mogu ja, al nikome to ne bih uradio, ko ni prijavljivanje posta - suviše sam mator, izlapeo, nepokondriren, te prisutan na b92 i ovom forumu (15 godina je ful inaf)

Link to comment

Ja cuo i da je Dikovic odjebao ovu akciju sa dobrovoljcima kao neupotrebljivu sto se tice komandovanja i organizovanja...

Diković sa resursima VS je trebao da sve drži pod kontrolom, a ne da komanduje štabom grada Šapca.

Potpuno je u pravu, pošto u kriznim situacijama mora da se zna subordinacija, nikako se ne sme dozvoliti anarhija.

 

Devojka mi je danas bila sa nekim prijateljicama u skoli..pomagali oko prikupljanja, sortiranja i pakovanja pomoci..deca se super odazvala. Kad su zvali lokalni crveni krst da posalje neki kamion i preuzme to, jer su klinci bas puno toga skupili, ovi im magarci odgovaraju da subotom rade samo do 19h..i da ce sutra, eventualno u ponedeljak to da odrade.

Popizdeo sam..nadam se da cu nekoga od njih sresti veceras.

 

 

Inace..

 

10385588_630193073723571_554011093356308

Ona je odavno izgubila kompas i trenutno je u fazi lapo/lapo.

 

 

 

:lol:

 

Isto pomislio, hospitalizovali ga.

 

A ja sam pomislio da je dobio bonu od čike za smirenje i da je sad miran.

Link to comment

Bio hidrolog i na B92, napokon mi neko objasnio misteriju kako je zaboga KOLUBARA uspela da toliko potopi grad veličine Obrenovca.

Ako te ne mrzi, daj kratko. Nikako da razumem.

Link to comment

Iz Srbijavode ugasili svetlo na RTS. Ubise svaku nadu da ce skorije biti bolje, na kraju i voditelj ostao bez reci. Ukratko - oprez u naredne 3 nedelje, prolazak vrha talasa ne znaci da nece biti jos vrhova talasa, Dunav tek treba da raste (tradicionalno u junu), porast Dunava dize nivo vode i u Savi sve do Sapca, za Obrenovac kazu ova kolicina vode jos bar 10ak dana, mozda u nekoj meri spadne a mozda se i podigne ponovo :(

 

Btw pustise i Jesica da kaze nesto za tv, Prva. Bice ribanja.

Link to comment

3 nedelje? Isuse.

 

Ko nije odgledao dokumentarac o vojvođanskim poplavama 1965. (kačen je link pre dan ili dva), podsećam da je tada odbrana trajala 4 (četiri) meseca. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...