Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Diković sa resursima VS je trebao da sve drži pod kontrolom, a ne da komanduje štabom grada Šapca.

Potpuno je u pravu, pošto u kriznim situacijama mora da se zna subordinacija, nikako se ne sme dozvoliti anarhija.

Potpuno isto pomislio kad sam cuo da ga je imenovalo....
Link to comment

Ako te ne mrzi, daj kratko. Nikako da razumem.

Koliko sam zapamtila, poenta je da je Sava Kolubari koliko utoka toliko i prirodna prepreka i da zbog veće mase vode i brzine Kolubara prosto u ovakvim okolnostima ne može da se sasvim ulije u nju, odbija se i razliva nazad. Sav višak vode koji je nosila je izleteo iz korita i otišao na grad.

 

Ne zamerite ako sam nešto smuljala, tako sam ja razumela.

Link to comment

Ko nije odgledao dokumentarac o vojvođanskim poplavama 1965. (kačen je link pre dan ili dva), podsećam da je tada odbrana trajala 4 (četiri) meseca.

22.35 106 дана - хроника о поплавама Дунава 1965. године у Војводини
Link to comment

Koliko sam zapamtila, poenta je da je Sava Kolubari koliko utoka toliko i prirodna prepreka i da zbog veće mase vode i brzine Kolubara prosto u ovakvim okolnostima ne može da se sasvim ulije u nju, odbija se i razliva nazad. Sav višak vode koji je nosila je izleteo iz korita i otišao na grad.

Ne zamerite ako sam nešto smuljala, tako sam ja razumela.

Hvala. To je to.

Slično pričali i za Savu-Dunav.

Link to comment

Samo da upozorim.

Izliva Sava u BiH i Hrvatskoj. Sa ovom vodom vam stižu i tone poljoprivrednie hemije sa potopljenih usjeva, otpad iz kanalizacije, leševi životinja, možda i ljudi, plus svaki drugi mogući otpad.

Kod mene, a bogami i širom BiH, reljef se promijenio.


 

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Drugi dan se pitam dal jebote u ovoj zemlji ima neko ko poznaje materiju i tek posle dva dana ih dovedu u studio i ljudi objasne sve...

Ko je imao neki kontakt sa civilnom zastitom zna da su to ozbiljni likovi. Bio sam na predavanju na temu slucaja Jashe Tomic, najveci profesionalci koje sam sreo u drzavnoj upravi.

 

Beda je bila sto se Jasa Tomic mogao izbeci, ali lokalni politicari i stanovnistvo nisu saradjivali i otezavali su.

Interesuje me da li ce i ovde doci do tog zakljucka.

 

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Link to comment

Koliko sam zapamtila, poenta je da je Sava Kolubari koliko utoka toliko i prirodna prepreka i da zbog veće mase vode i brzine Kolubara prosto u ovakvim okolnostima ne može da se sasvim ulije u nju, odbija se i razliva nazad. Sav višak vode koji je nosila je izleteo iz korita i otišao na grad.

 

Ne zamerite ako sam nešto smuljala, tako sam ja razumela.

To je to. Ducca kaže da će se isto dogoditi kada dunav bude narastao pa će Sava neko duže vreme biti problematična. 

Link to comment

Unom prolazi rekordni vodeni val. I to će u Savu. Pounje pod vodom. :(

 

 

 

Ovo sam i ja hteo da podelim, baš sam video kod vas u vestima a i na HRT telekstu - voda koja raste dolazi sa planina koje se sada cede - pored Une u igri je i Sana, a negde poričitah da su dosta podivljale u svojim koritima :(

Link to comment

Ko je imao neki kontakt sa civilnom zastitom zna da su to ozbiljni likovi. Bio sam na predavanju na temu slucaja Jashe Tomic, najveci profesionalci koje sam sreo u drzavnoj upravi.

 

Beda je bila sto se Jasa Tomic mogao izbeci, ali lokalni politicari i stanovnistvo nisu saradjivali i otezavali su.

Interesuje me da li ce i ovde doci do tog zakljucka.

 

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Da ne trolujem, ali kako se to moglo izbeći ako su Rumuni namerno probijali nasipe sa svoje strane granice?

Link to comment

teoretski bi mogli jos da amortiyujemo nivo vode u Savi tako što bi otvorili potpuno Djerdap - al tu ima 2 problema HE bi morala gotovo potpuno da prestane sa radom, i drugo, unakazili bi rumune.

Ono što je najbitnije je da prestanu padavine. To bi takodje moralo da ima odredjeni uticaj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...