Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Sad prosao Usce-Brankov most

 

Dunav je daleko od ivice. Sava kod kule Nebojsa samo sto nije pocela da preliva i skroz do Branka je tu negde do metar od keja. Dzakovi se redjaju tek posle Branka i stavljaju ih odmah uz prugu.

Link to comment

čemu taj ton, miraleme? pitao sam čoveka koji je imao sumnju u moj post, da li je sada u redu a ti ulećeš na ovakav način.

 

nije belanovica vukojebina. ima i školu. u kraju ima i kompletnih imanja na prodaju. kuće, pomoćne zgrade, hektari zemlje. nije se desio zemljotres u gradu pa da nema smisla seliti sa terazija u belanovicu. stradala su imanja i kuće seljacima. stradala su sigurno i u opštini ljig, belanovica pripada ljigu.

 

imaš li ti ideju šta da se radi sa seljakom koji je ostao bez 1000 pilića ili 100 ovaca, sa sjebanom kućom?

 

mislim, nemoj tako samnom. nije u redu.

u slucaju da se ima para, treba mu ih dati na ruke, umesto sto se kupuju napustena imanja. uglavnom postoji razlog zasto su napustena. pa nek on sam odluci sta ce sa njima. ljudi nisu pioni, da mozes da ih razmestas gde ti dune i gde mislis da ima mesta.
Link to comment

na pinku antic, a u kadru neko iza igra 2048.   :D

 

p.s. dobro vozi pink, ne prestaju sa info programom od juce.

Edited by Takeshi
Link to comment
Gradskom štabu za vanredne situacije Beograda hitno su potrebni volonteri za punjenje džakova u Makišu 1 radi zaštite od poplava. Štab je saopštio da je prevoz do Makiša organizovan za sve volontere u 21 sat ispred Beogradskog sajma.

 

Kasno katamaran na forum stize.

 

Kako gradskim prevozom do tamo i ima li jos potrebe?

Link to comment

Sad prosao Usce-Brankov most

 

Dunav je daleko od ivice. Sava kod kule Nebojsa samo sto nije pocela da preliva i skroz do Branka je tu negde do metar od keja. Dzakovi se redjaju tek posle Branka i stavljaju ih odmah uz prugu.

 

To je, u stvari, najniža tačka na ovoj strani reke, ali to se dešava svake druge godine, prelije se kej, onda oni začepe prolaz za kola kod kule, voda se nadigne skoro do pruge.

 

2006-te je skoro počela da preliva prugu, sećam se da smo tada išli samom prugom, naišao voz i stao, mašinovođa nas pitao da li može da prođe dalje od vode, mi mu potvrdili, on nastavio i prošao. Valjda se sad neće preliti preko pruge.

Link to comment

ovo je zajebano, posto te dve TE u kostolcu trenutno drze sistem u zivotu.

 

Situacija na odbrani od poplava od reke Mlave u proteklih šest sati se pogoršala, pošto su probijeni nasipi kod Bratinca, Maruljevca i Bradarca, saopštava večeras EPS i poziva stanovništvo u odbranu površinskog kopa Drmno i termoelektrane Kostolac B.
 
Preliva nasip kod sela Bradarac, gde su angažovani predstavnici vojske, meštani i zaposleni u TE-KO Kostolac i ostalim privrednim društvima u Kostolcu.
 
Na ovom mestu se brane površinski kop Drmno i termoelektrana Kostolac B.
 
Pozivaju se svi radnici, stanovnici, pre svega Kostolca, Požarevca i okolnih mesta da se u što kraćem roku jave na nasipe - na putu za Rukumiju u Bradarcu, u Maljurevcu kod škole i na mostu u Starom Kostolcu.
Link to comment

Koliko je danas drugačiji dan nego juče. Imam blagi osećaj da su neke ozbiljne čike malo sklonile Vučića iz neposredne organizacije.

Link to comment

Uh ala je gadan snimak iz Batkovića kod Bjeljine, tamo je nasip propao na 4 mesta u dužinama od po 50-ak metara, evo sad upravo pričaju na BNTV... biće strašna plavljenja po Semberiji, puno mesta je na udaru, a ima još jedan nasip koji trpi pritisak.....  :cry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...