Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

mda, očekivano. brat od tetke radi u jevremovcu, zvaću ga posle da mi kaže kako je na tom mostu, pošto smo mi na čaviću. vode je u podrumu oko pola metra, spremam se sutra da odem za šabac ako komšija ne bude mogao sa pumpom da izvuče vodu. probila je i kod komšija kojim nikad do sad nije.

 

kažu da se udarni talas od drine očekuje tek za nekoliko dana, pa će biti korisno ako se uspe ovaj nivo spustiti pre nego što taj talas naleti. ako ne, ode sve u kurac.

 

Prema Jevremovcu ima jos mesta u kanalu, koliko sam video. Poplavu sam video samo na kraju obilaznog, prema Zorka Keramici. sa obe strane puta.

 

 

 

Edit: Mada ne znam sta da kazem. Ovo videh na fb-u. Radi se o nekoj ulici nekakvog arhimandrita, ne'am pojma kako se zove, ali je blizu obilaznog (na kraju prote Smiljanica).

 

10371675_10202215830902801_6831916739604

Edited by ficfiric
Link to comment

englezi su imali nedavno žestoke poplave

niko nije imun na takva dešavanja

samo neko iz tih situacija izađe pametniji, neko .......

nema tu mnogo pamet nego treba para, puno para a - moze i moleban da pomogne - ono - sifra "vaistinu"...

Link to comment

...

U Amerikama takve stvari predvidjaju... 

 

znam da predviđaju, skoro su u britaniji bile neke silne poplave i znam da je gardijan bio preplavljen udarnim vestima nekoliko dana pre nego što je do poplava i došlo. a kod nas - bup, pade kiša, prođe pola dana, četvrtina zemlje pod vodom. zato sam i pitao da li je moglo nešto da se predvidi i šta je moglo da se učini.

Edited by Evropejac
Link to comment

padavine možeš da predvidiš relativno kratko pre pojave

 

a kada gradiš predvidiš sigurnost na ngodišnju vodu 

 

preko toga predvidiš plavljenje zemljišta sa sadržajima niže kategorije

 

tehnoekonomska analiza sa kontrolom štete

 

šema funkcionisanja kod nas je izašla u blicu tokom prošlih poplava s solidnim objašnjenjem situacije kod nas

Link to comment

znam da predviđaju, skoro su u britaniji bile neke silne poplave i znam da je gardijan bio preplavljen udarnim vestima nekoliko dana pre nego što je do poplava i došlo. a kod nas - bup, pade kiša, prođe pola dana, četvrtina zemlje pod vodom. zato sam i pitao da li je moglo nešto da se predvidi i šta je moglo da se učini.

 

kako da ne, kako su przili onomad kameruna za poplave pre dva tri meseca.

 

Flood waters lapping the playing fields of Eton finally pumped David Cameron into action but incompetence will leave him high and dry.

 

Follow us: @DailyMirror on Twitter | DailyMirror on Facebook

Link to comment

znam da predviđaju, skoro su u britaniji bile neke silne poplave i znam da je gardijan bio preplavljen udarnim vestima nekoliko dana pre nego što je do poplava i došlo. a kod nas - bup, pade kiša, prođe pola dana, četvrtina zemlje pod vodom. zato sam i pitao da li je moglo nešto da se predvidi i šta je moglo da se učini.

Da bi se nesto ucinilo treba da se predvidi (meteorolozi) kada ce i kolika kisha da padne, pa onda koliko je i gde od te vode da otekne & dotekne... U sustini - ono sto moze da se predvidi "unapred" - pa da ostane vremena "da se nesto uradi" se meri (najmanje) dvocifrenim satima i danima. Znaci kad ima 2-3 dana od Zagreba niz Savu odakle god pa niz Dunav... Nasipi i dzakovi - to je foliranje - pre ili kasnije ce da se provale pa ce i ono malo sto su kao "branili" da ode u pm. ako ne danas ono sledeci put... "Sistemska resenja" traze pare & pare (hint: mozda Arapi imaju) i gomilu novih i drugacijih pravila (nemoj pored reke nego bezi u brda) sto niko normalan nece da slusha... onda padne kisha i svi se pitamo "kako" - kao da drugde to ne isgleda isto tako... jedino sto je ponegde malo drugacije je nacin na koji se evakuishu ljudi i koliko se to brzo i efikasno radi... I tako... 

Link to comment

Prema Jevremovcu ima jos mesta u kanalu, koliko sam video. Poplavu sam video samo na kraju obilaznog, prema Zorka Keramici. sa obe strane puta.

 

 

 

Edit: Mada ne znam sta da kazem. Ovo videh na fb-u. Radi se o nekoj ulici nekakvog arhimandrita, ne'am pojma kako se zove, ali je blizu obilaznog (na kraju prote Smiljanica).

 

10371675_10202215830902801_6831916739604

 

to je blizu mene, ja sam na ~400m od 1. obodnog prema gradu, u pocerskoj. mada mi mama kaže da je ulica trenutno ok.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...