Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

Kažu jednom u 100 godina. Negde "istorijsli rekordi".

OK, samo što za mojih 100 godina...

Ko dozivi 70 godina taj je vidjen da vidi bar jednu koja je "jednom u 100 godina"... Ko si voli statistiku... 

I verovatnocu.

Link to comment

trecina grada je praktično na reci, al deluje da nema opasnosti ovde

To je sustina price - covek "ima tendenciju" da zivi pored vode... Od Nila pa dalje redom.

Link to comment

Kod Zorke voda je skoro dosla do mostica

 

mda, očekivano. brat od tetke radi u jevremovcu, zvaću ga posle da mi kaže kako je na tom mostu, pošto smo mi na čaviću. vode je u podrumu oko pola metra, spremam se sutra da odem za šabac ako komšija ne bude mogao sa pumpom da izvuče vodu. probila je i kod komšija kojim nikad do sad nije.

 

kažu da se udarni talas od drine očekuje tek za nekoliko dana, pa će biti korisno ako se uspe ovaj nivo spustiti pre nego što taj talas naleti. ako ne, ode sve u kurac.

Link to comment

da, to je i moj utisak, kiša je prvi čin, izlivanja manjih vodotokova su drugi čin, a treći će biti izlivanje velikih reka. ne znam da li u ovom trenutku postoji neki način da se to zaustavi.

Jedini nacin da se to zaustavi je da gospod bog uradi nesto po tom pitanju... Posto je ona zauzet kontemplacijom - slabe su shanse...

Link to comment

 

APEL: Pozajmite gumene čamce Žandarmeriji!

Grad Beograd pozvao je vlasnike gumenih čamaca da se jave hitno na broj telefona 1985 Centru za obaveštavanje, gde će dobiti instrukcijeGrad Beograd apeluje na sve vlasnike gumenih čamaca da ih ustupe na korišćenje i pomognu Žandarmeriji u spasavanju ljudi koji su ugroženi poplavom. Čamci moraju imati motor, a neophodne su i potopne muljne pumpe. Apeluje se na vlasnike gumenih čamaca, kao i vlasnike firmi koje poseduju ovakvu opremu da se jave hitno na broj telefona 1985 Centru za obaveštavanje, gde će dobiti instrukcije. Žandarmeriji je potrebna pomoć kako bi pomogli ljudima čiji su životi ugroženi zbog poplava na teritoriji grada Beograda.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7ES8Y2t9Vfs

Link to comment

evo par slika sa radne akcije

ovde je jedan od odvoda koje je komsija zapusio a pored se vidi zid koji je podigao da bi izdigao parking.. ovako obicno pocinje inace se ne vidi zelenilo ni zemlja ni nista.. sve to bude jedno finooo jezerce

img-20140515-wa0008.jpg

letnja kuhinja

img-20140515-wa0004.jpg

podrum, ovde je jos i dobar jer smo izbacili jedan deo vode

img-20140515-wa0006.jpg

 

evo zidine koju je podigao iznad dvorista, zagradio nas i zapusio odvodne cevi

http://www.dodaj.rs/f/32/rv/2O6awBnv/1/20140515154642.jpg

Edited by Have_Fun
Link to comment

@ficfiric

 

užas, razmišljam ima li šanse da se za pola dana-dan ova kišnica povuče pre nego što navali drinska voda :(

 

jesu li obodni kanali puni ili ima još mesta za vodu?

 

 

btw, doboj danas popodne:

 

 

Ajdin Delić ‏@Ajdin_Delic 37m

#doboj sa gradine pic.twitter.com/Ef9rVJJa2a

 

 

 

BnreIT2CIAAObDw.jpg

:O

 

JEBOTEZIVOTTEJEBO! pobogu :(((((

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...