Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Ja bih rekla malo drugachije, ne deluje svaka diktatura najjache pre samog pada, nego diktatura krece da steze jache shto je pritisak ili percipirani pritisak veci. Tako je Stambolic ubijen 2000te, pretnja za Miloshevica je objektivno rasla, a onda je on u chistoj paranoji ubio Stambolica koji je manje bio bitan tu nego drugi lideri opozicije. Ok pokushao je i Drashkovica, to je vec bilo 'realnije'.

Ja neshto josh vidim ovde, mislim da je Putin imao lichni momenat zavisti i besa od same pomisli da bi neko kao Navalni (lep, mlad, bolji, prkosan) mogao da ga nekad zameni, i da sad moze u grob znajuci da je Navalni vec mrtav.

  • +1 7
Link to comment
15 minutes ago, namenski said:

Ovde negde je, mozda, kljuc, vecita ruskatm nepoznanica: u sistemu, drustvu koje je ocigledno setovano da ne moze da funkcionise bez jakog, ma i prividno lidera, mi, niko danas ne zna ni u naznakama strukturu moci unutar vladajuce elite :isuse: 

Ima onoliko na prvi pogled neuobicajenih stvari: cinjenica da je 1 ogavan lik poput Sojgua, jos uvek na svom mestu posle 2 godine ruskog prakticno neprekidnog niza neuspeha - sa ruske tacke gledista - u Ukrajini.

Takvih primera ima jos i nemoguce ih je objasniti samo poslovicnom ruskom inercijom, javaslukom...

 

Medju strukturnim ljudima su visekanalne veze, jace su od prostih narodnih, prosto tako prave pa naprave, ako imaju dovoljno vremena. Nama deluje nenormalno a oni znaju da je nenormalno ali se sazive. A ima i lukavosti, ako neko deli ordenje npr, taj radi na konekcijama koje nisu vidljive na prvi pogled. Svi u okruzenju nosilaca razne gvozdjurije pocinju da zive u svetu zasluga, prenosi se na pokolenja cak, tako Sojgu ima svoj podsistem isto a njihovo drustvo je veliko, sa mnogo veze i vezica. Nije toliko inercija vec, naprotiv posvecenost ali sistema

Edited by villiem
Link to comment

A i imas i ono sto nas predsednik isto radi - okruzis se ljudima koji su nepopularni i koji su uvek u fajtu izmedju sebe tako da je mala sansa da skupe dovoljno podrske unutar sistema i medju ljudima da te skinu.

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Shan Jan said:

Ne mislim da svet ide gore nego pre 10 ili 50 godina, jednostavno se samo takve vesti salju u etar.

Cant See Cheech Marin GIF

Link to comment

Uzasno mi je zao coveka..imao je porodicu. Protracen zivot. 

Svako posvecivanje vremena i energije drzavama koje u 21. veku ne mogu da izbore sa sopstvenom zatucanoscu je protraceno vreme i prosuta snaga. 

Rusija, Kina, Turska, svi oni -stanovi medju njima..pa i Srbija i Madjarska..teraj sve to i materinu, cuvaj sebe, cuvaj porodicu, sklanjaj se jer nije vredno truda. To je tu osudjeno na zatucanost i cao.

  • +1 7
  • Hvala 1
  • -1 3
  • Tužno 1
Link to comment
1 minute ago, villiem said:

Medju strukturnim ljudima su visekanalne veze, jace su od prostih narodnih, prosto tako prave pa naprave, ako imaju dovoljno vremena. Nama deluje nenormalno a oni znaju da je nenormalno ali se sazive. A ima i lukavosti, ako neko deli ordenje npr, taj radi na konekcijama koje nisu vidljive na prvi pogled. Svi u okruzenju noslilaca razne gvozdjurije pocinju da zive u svetu zasluga, tako Sojgu ima svoj podsistem isto a njihovo drustvo je veliko, sa mnogo veze i vezica. Nije toliko vezano za inerciju vec naprotiv za posvecenost ali sistema

Ima naravno i toga, ali zaboravljas da je jos od vremena najranijih Politbiroa, carska vremena da ne pominjem, u svim igramatm tog drustva ulog bila glava i tesko da i danas ima nekoga iz te ekipe ko toga nije svestan.

Sve u svemu, umiranje prirodnom smrcu nije bilo bas uobicajeno u krugovima ruske/sovjetske/ruske elitetm...

Jedina uslovna modifikacije ove njene najnovije inkarnacije su pare, ali one su skoro isto toliko dobar motivator kao sto je to bila ideologija...

Link to comment

Zaharova: reakcije lidera NATO-a na smrt Navaljnog su "samorazotkrivajuće"

Portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova poručila je danas da su reakcije lidera NATO-a na smrt Navaljnog "samorazotkrivajuće".

"Reakcija lidera NATO-a na smrt Navaljnog u vidu direktnih optužbi protiv Rusije je samorazotkrivajuća. Forenzičko ispitivanje je u toku, ali su zaključci Zapada već spremni", navela je Zaharova na Telegramu.

 
105606_tan2022-7-21-142215668-0_iff.jpg?t=1708088334
  • Haha 4
Link to comment
1 minute ago, 3opge said:

Zaharova: reakcije lidera NATO-a na smrt Navaljnog su "samorazotkrivajuće"

Portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova poručila je danas da su reakcije lidera NATO-a na smrt Navaljnog "samorazotkrivajuće".

"Reakcija lidera NATO-a na smrt Navaljnog u vidu direktnih optužbi protiv Rusije je samorazotkrivajuća. Forenzičko ispitivanje je u toku, ali su zaključci Zapada već spremni", navela je Zaharova na Telegramu.

 

105606_tan2022-7-21-142215668-0_iff.jpg?t=1708088334

Kakva gadura. Sve ovakve treba jednog dana srediti kao Čaušeskove.

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, 3opge said:

Zaharova: reakcije lidera NATO-a na smrt Navaljnog su "samorazotkrivajuće"

Portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova poručila je danas da su reakcije lidera NATO-a na smrt Navaljnog "samorazotkrivajuće".

"Reakcija lidera NATO-a na smrt Navaljnog u vidu direktnih optužbi protiv Rusije je samorazotkrivajuća. Forenzičko ispitivanje je u toku, ali su zaključci Zapada već spremni", navela je Zaharova na Telegramu.

 

105606_tan2022-7-21-142215668-0_iff.jpg?t=1708088334

 

Ona je vrv iskljucila mobilni ali su je zvali na privatni i kazali; idi reci nesto, to ti je posao..

 

Vec su pitali ljude po ulicama Moskve za misljenje, ono je neverovatno sta pricaju..

Edited by villiem
  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, villiem said:

Vec su pitali ljude po ulicama Moskve za misljenje, ono je neverovatno sta pricaju..

 

Ne znam shta prichaju ali znam shta bih ja rekla da me pita neki Putinov RTS.

Link to comment

Šta znači to "samorazotkrivajuće" šta se tu i kome otkrilo, na kojim je ova drogama?

 

Sa druge strane siguran sam da će pokrenuta istraga i otkriti sve činjenice o smrti Navaljnog, a ako neće istraga osnovaće se parlamentarna komisija koja će da utvrdi istinu. Ne treba žuriti sa zaključcima.

Edited by Luther
Link to comment
×
×
  • Create New...