Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

1 minute ago, SundayMorning said:

 

 

cenis da bi ta vremena trebalo da se vrate?

Obavezno i to pod hitno.

 

 

Vazna napomena: odjebi sa idiotskim pitanjima

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Obavezno i to pod hitno.

 

 

 

  Reveal hidden contents

Vazna napomena: odjebi sa idiotskim pitanjima

 

 i osecala se neka zal

Link to comment
Just now, SundayMorning said:

 i osecala se neka zal

Osecam znam je ovde nesto drugo: predvidjam ti 24 sata.

 

U medjuvremenu, postupi po spojleru.

Link to comment
40 minutes ago, Eraserhead said:

 

:lol:

 

leave-putin-alone.jpg

 

Preciznije Leave Russia...:fantom:

 

Mislim kad kačiš neovisne tviter analitičare kojima je Rusija parija, policijska država i generalno 1 Mordor koji treba što pre silom ili milom uljuditi tj demokratizovati

 

A apsolutno identične prizore gornjim sa sve ženama i decom mogli smo videti i na pariskim ulicama, samo to nije privlačno uticajnim tviterašima jer su u pitanju liberalni car Makron & neophodne reforme kojima ne sme biti otpora.

Edited by dillinger
Link to comment
46 minutes ago, dillinger said:

 

Preciznije Leave Russia...:fantom:

 

Mislim kad kačiš neovisne tviter analitičare kojima je Rusija parija, policijska država i generalno 1 Mordor koji treba što pre silom ili milom uljuditi tj demokratizovati

 

A apsolutno identične prizore gornjim sa sve ženama i decom mogli smo videti i na pariskim ulicama, samo to nije privlačno uticajnim tviterašima jer su u pitanju liberalni car Makron & neophodne reforme kojima ne sme biti otpora.

 

 

Nema ovo veze s Rusijom a Putin kao i svaki drugi diktatorcic mora da svoja nedela sakrije iza drzave kako bi svaki napad na njega postao ujedno i napad na drzavu. Imamo mi daleko blize slucajeve slicnog ponasanja.

 

Ti si slobodan da ovaj video okacis na topic o Francuskoj. Medjutim i sam znas da je ovo prvomajsko i uopste radnicko protestvovanje uvek pomesano sa anarhistima koji krenu da lome kola i izloge i sukobe se s policijom gde mogu. I iskreno tako i treba da bude. Ta radnicko-anarhisticka dinamika je dobra za drustva. Svakako je zdravija od toga da ministar i sindikalni lider predvode protest u zemlji u kojoj je plata 300 evra. Posto vec znas da je to tako onda znas i da nece privuci neku posebnu paznju, ali je prilicno zgodno da se izjednaci sa situacijom u kojoj ljudi mirno protestvuju protiv laziranih izbora i autokratske vlasti koja se odrzava, lopovlukom, strahom, izmisljanjem neprijatelja i ratovima.

 

Tako da:

 

leave-putin-alone.jpg&key=9903b6722a05a4

Edited by Eraserhead
Link to comment

Jok i nema veze sa Rusijom gde 70% birača glasa za nacionalizam i ratove. Zapravo 90 kad dodamo komuniste i Žirinovskog. Video nije prvomajski anarho prostest, već reakcija malo šireg fronta na Makronove reforme od pre mesec dana. Nešto što jelte uticajni tviteraši ne prenose

Edited by dillinger
Link to comment

Znaci, stigli smo nivoa gde se uobicajene demonstracije u Francuskoj oko reformi porede sa protestom protiv ukradenih izbora i autokratije u Rusiji. Sad nam nedostaje jedan poduzi post o tome kako je ovo zapravo pro-demokratski forum, samo sto su ljudi malo razocarani u zapadni model.  Nece biti - ovde se zapravo uglavnom promovisu diktature - i to ne posteno i direktno, nego ovakvim sistematskim relativizacijama koje su standardni modus operandi u diktaturama gde propaganda ima vitalnu funkciju. Ne znam samo cemu takav propagandni relativizatorski nastup po forumima - em smara, em je uvreda za zdrav razum. Cenim da je kontaminacija tokom Milosevicevih, Kostunicinih, Dodikovih i Vucicevih godina odradila svoje.

Link to comment
13 hours ago, dillinger said:

Jok i nema veze sa Rusijom gde 70% birača glasa za nacionalizam i ratove. Zapravo 90 kad dodamo komuniste i Žirinovskog. Video nije prvomajski anarho prostest, već reakcija malo šireg fronta na Makronove reforme od pre mesec dana. Nešto što jelte uticajni tviteraši ne prenose

 

Leba ti, ne mesaj Francusku u ovakva sranja. Nisi ti ništa video kako reakcije na iste mogu da budu (a bilo je i tenkova ne tako davno, da razgrnu kamione). Naravno, tu ne mislim na Rusiju.

 

A reforme (nekakve) jesu neophodne inače ode FR u kurac za 10-15 godina.

Link to comment

Anduril,

 

Stigli smo odavno do tog nivoa. Frustrirajuće pomalo, ali ces't la vie. Ima i zanimljivijijih stvari u životu od foruma.

 

U jednom trenutku je prevladjujući sentiment na forumu, od grumpy ciničnog spočitavanja licemerja zapada (koje je sasvim na mestu po više osnova), preraslo u svakodnevno sprdanje sa pojmom liberalno, otvorenu mržnju prema zapadu (u najširem smislu te reči), a, između redova, i apologija svih njegovih protivnika (ponekad čak ne ni između redova). Sastav foruma se nije čak ni toliko izmenio, osim što je dosta kvalitetnih ljudi otišlo, ali su ljudi koji zastupaju ove stavove i ranije pisali ovde, samo su se očigledno tukli po prstima kad su pisali postove, bila ih pomalo sramota da pišu ono što stvarno misle, pa su uvijali sve u neke oblande i glumili šatro tolerantnost i neutralnost. Sad su osetili da je vetar dunuo u njihovom pravcu, pa imamo i ovakve bisere poput poređenje francuskih protesta sa Rusijom ili optuživanja forumaša da su poturice. Rekao bih da se forum, po preovlađujućem mišljenju, približio mainstreamu srbijanskog političkog mišljenja, samo su ovde ljudi relativno visoko obrazovani i solidne erudite, pa to sranje mišljenje izgleda ipak malo lepše upakovano. Ipak je problem ove države pravilno lociran u onih 0,5% (u vrh glave) autošovinista.:)

 

A forum je demokratski jer dopušta različita mišljenja :)

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Nije autošovinista obična poturica, on je janjičar, i u bukvalnom i figurativnom smislu.  Jeste da je naziv anahron ali dobro opisuje određene ljude i fenomene. 

Link to comment

Pa da, ali moja poenta je da cak ni nemam problem da diskutujem sa hardkor nacionalistima ili onima koji preferiraju razne autoritarne modele. Cak i to moze biti zanimljiva diskusija, posebno ako se uzme u obzir rast Kine ili autoritarna istorija danasnjih demokratija. Plus, argument ide, demokratije su ionako u padu mada ne znam po kojim merilima tacno posto su sve demokratije u istoriji bile problematicne i licemerne - to svakako nije neki kvalitet koji ih izdvaja. 

Zasto ne reci jednostavno i otvoreno da su diktature tu i tu bolji/realniji modeli nego imamo gubljenje vremena na gluposti i relativizacije.

Malo je Redoran poceo sa tim kad kaze da u Rusiji preferiraju ovaj model, da je to neka vrsta alternativnog drustvenog ugovora i da nema sanse da se demokratija zapadno-evropskog tipa ikad zapati u Rusiji. 

To je ok argument, moze se diskutivati a verovatno onda vazi i za Srbiju, pa da se i na domacim topicima resimo licemerja gde se kao traze neke bolje opozicione opcije, a zapravo se trazi neko malo slicniji Putinu koji ce konacno da pocne malo masovnije ciscenje poturica.

To bi bila bar otvorena diskusija a ne ovo totalno gubljenje vremena gde se sve kao nesto kritikuje osim diktatura, od tzv. lazne ideologije ljudskih prava do demokratskih institucija, a ne kaze jasno koje su prednosti diktatura i zasto.

Cak i noskich je tu posteniji mada ne znam sta ce u AUS.

Link to comment
22 minutes ago, Anduril said:

Pa da, ali moja poenta je da cak ni nemam problem da diskutujem sa hardkor nacionalistima ili onima koji preferiraju razne autoritarne modele. Cak i to moze biti zanimljiva diskusija, posebno ako se uzme u obzir rast Kine ili autoritarna istorija danasnjih demokratija. Plus, argument ide, demokratije su ionako u padu mada ne znam po kojim merilima tacno posto su sve demokratije u istoriji bile problematicne i licemerne - to svakako nije neki kvalitet koji ih izdvaja. 

Zasto ne reci jednostavno i otvoreno da su diktature tu i tu bolji/realniji modeli nego imamo gubljenje vremena na gluposti i relativizacije.

Malo je Redoran poceo sa tim kad kaze da u Rusiji preferiraju ovaj model, da je to neka vrsta alternativnog drustvenog ugovora i da nema sanse da se demokratija zapadno-evropskog tipa ikad zapati u Rusiji. 

To je ok argument, moze se diskutivati a verovatno onda vazi i za Srbiju, pa da se i na domacim topicima resimo licemerja gde se kao traze neke bolje opozicione opcije, a zapravo se trazi neko malo slicniji Putinu koji ce konacno da pocne malo masovnije ciscenje poturica.

To bi bila bar otvorena diskusija a ne ovo totalno gubljenje vremena gde se sve kao nesto kritikuje osim diktatura, od tzv. lazne ideologije ljudskih prava do demokratskih institucija, a ne kaze jasno koje su prednosti diktatura i zasto.

Cak i noskich je tu posteniji mada ne znam sta ce u AUS.

 

Niko ovde ne zastupa autoritativne modele, svi mi ovde podržavamo demokratske opcije u Srbiji i kritikujemo svaku vlast koja se ogrešila o demokratske principe i pravnu državu. Ogromna većina forumaša je antiestablišmentska i učestvovala je u rušenju domaćeg nedemokratskog režima tako da je optuživanje za podršku nedemokratiji i diktaturi bedno i uvredljivo. Pored domaće politike ovde ljudi kritikuju totalitarnu spoljnu politiku Zapada koja je napravila haos na mnogim kriznim područjima u zadnjih nekoliko decenija. Takvu vrstu kritike zapadnog establišmenta ne čujemo od vas, vi dajete bezrezevnu i nekritičku podršku politici  intervencionizma koji gura svet i međunarodni poredak na ivicu svetskog rata i kataklizme. Ne podržavamo mi režime u državama koje su žrtva te politike već branimo principe pravde i mirnog rešavanja sukoba. To su dve različite stvari i ko to ne razume ima problem ili sa etikom ili logikom, ili sa obe stvari ujedno. 

Edited by slow
Link to comment

Nepotrebna je ova najnovija salva nadobudne uvređenosti 

 

Dakle uticajni tviteraši stavljaju naglasak na sl prizore:

 

20 hours ago, Eraserhead said:

Car je inaugurisan:

 

 

 

 

 

 

i eto neko se setio i ovakvih prizora:

 

 

 

 

2ludvex.jpg

 

 

Ok, u ukupnom kontekstu nije to isto, opravdano je mlatiti ovu dole jer je to u cilju d Reformi ali ono šta tviteraši naglašavaju - događa se i na ovoj fotki, ne?

 

 

 

 

 

Edited by dillinger
Link to comment
×
×
  • Create New...