Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

31 minutes ago, slow said:

 

izvini, ali ovo čeripikovanje je za mene pilatovsko pranje ruku

 

 

referendum i 0 (nula) žrtava, kako ti je to odjednom najveći problem, da mi je znati

nije čeripikovanje, prosto takav termin ne postoji. možeš ti da ga uvedeš...

 

pusti ti referendum i nula žrtava, to je silom zauzeta, tj osvojena i pripojena teritorija susedne zemlje 1/1. rekoh x puta, nemam problem ni sa principom geopolitike, ni sa principom medjunarodnog prava, ali da se dogovorimo koji princip primenjujemo u raspravi.

Link to comment

Mnogo se vise geopoliticki ceni danas (finansijsko) naoruzavanje opozicije, medijsko bombardovanje i rasparcavanje strateski interesantnih kota.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
5 minutes ago, MancMellow said:

nije čeripikovanje, prosto takav termin ne postoji. možeš ti da ga uvedeš...

 

pusti ti referendum i nula žrtava, to je silom zauzeta, tj osvojena i pripojena teritorija susedne zemlje 1/1. rekoh x puta, nemam problem ni sa principom geopolitike, ni sa principom medjunarodnog prava, ali da se dogovorimo koji princip primenjujemo u raspravi.

i za koga :)

 

jer ne vidim da iko dovodi u pitanje princip geopolitike kad je u pitanju 1 i jedina

 

 

pa onda imamo kad je u pitanju usa vazi geopolitika

za ostale ne, jer usa su ipak usa, neko mora biti svetski policajac jel

 

a kad se spustimo na regione, onda neki nemaju prava na taj 1 princip, ali neki drugi bliski saveznici itekako imaju pravo

 

dovoljno je uzeti u obzir izrael i(li) tursku

ne znam kako iko moze kritikovati rusiju (pre svega) u tom smislu, a da zaobidje izrael?

 

 

meni nije problem da imamo usa za koju vaze neka druga pravila jer jbg...

ali mi je itekako problem da svako prikacen direktno na njih ima ista ta prava u svom komsiluku, a za ostale ima da vazi 1 princip medjunarodnog prava

malo je mnogo i ne vidim kako to uopste moze da funkcionise

Link to comment
5 minutes ago, MancMellow said:

nije čeripikovanje, prosto takav termin ne postoji. možeš ti da ga uvedeš...

 

pusti ti referendum i nula žrtava, to je silom zauzeta, tj osvojena i pripojena teritorija susedne zemlje 1/1. rekoh x puta, nemam problem ni sa principom geopolitike, ni sa principom medjunarodnog prava, ali da se dogovorimo koji princip primenjujemo u raspravi.

 

uveo sam ga i odlično funkcioniše, objašnjava suštinu zapadne politike u zadnjih nekoliko decenija. Totalitarna intervencionalistička spoljna politika koja želi da ostvari globalnu dominaciju nad drugim državama kršenjem svih normi međunarodnog prava. Globalni zločin protiv mira.

Link to comment
1 minute ago, slow said:

 

uveo sam ga i odlično funkcioniše, objašnjava suštinu zapadne politike u zadnjih nekoliko decenija. Totalitarna intervencionalistička spoljna politika koja želi da ostvari globalnu dominaciju nad drugim državama kršenjem svih normi međunarodnog prava. Globalni zločin protiv mira.

ok :D 

Link to comment

Овдје је јучер украјински амбасадор послао протестну ноту министарству вањских послова Норвешке. У питању је једна фабрика у Норвешкој која производи пузле за инострано тржиште. На карти Русије (пузле) су приказани дијелови Украјине који су на тој карти припојени Русији као нпр. Крим. Министарство је одговорило да они немају нека стриктна правила гледе продаје или производње оваквих игара тако да они неће се цимати око тога. Само руководство фабрике је одговорило да они праве карте зависно од наручиоца. За Русију је карта на којој је Крим припојен Русији, а када извозе за Украјину тамо је Крим дио територије Украјине. Такође су рекли да они нису политичари и да они не желе да имају било какво политичко мишљење око тог конфликта. 

Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

i za koga :)

 

jer ne vidim da iko dovodi u pitanje princip geopolitike kad je u pitanju 1 i jedina

 

 

pa onda imamo kad je u pitanju usa vazi geopolitika

za ostale ne, jer usa su ipak usa, neko mora biti svetski policajac jel

 

a kad se spustimo na regione, onda neki nemaju prava na taj 1 princip, ali neki drugi bliski saveznici itekako imaju pravo

 

dovoljno je uzeti u obzir izrael i(li) tursku

ne znam kako iko moze kritikovati rusiju (pre svega) u tom smislu, a da zaobidje izrael?

 

 

meni nije problem da imamo usa za koju vaze neka druga pravila jer jbg...

ali mi je itekako problem da svako prikacen direktno na njih ima ista ta prava u svom komsiluku, a za ostale ima da vazi 1 princip medjunarodnog prava

malo je mnogo i ne vidim kako to uopste moze da funkcionise

Ne ne, nema problema. SAD imaju jasan interes da ne prepuste prosto između Nemačke i Rusije ovim dvema silama na odlučivanje. Njihov geopolitički princip je da nema dominantnih sila u drugim regionima (tipa Evropa, Evroazija, Daleki istok). To tako može dok...može, ali nije ništa manje legitimno od zahteva Rusije da bude dominantna sila na prostoru Evroazije i Istočne Evrope. Nema kukanja. 

Link to comment
4 hours ago, slow said:

Nije autošovinista obična poturica, on je janjičar, i u bukvalnom i figurativnom smislu.  Jeste da je naziv anahron ali dobro opisuje određene ljude i fenomene. 

 

 

Po mom iskustvu takav naziv obicno opisuje osobe najsvesnije problema sopstvenog drustva, i najmudrije i najmoralnije.

Edited by SundayMorning
Link to comment
21 hours ago, namenski said:

Osecam znam je ovde nesto drugo: predvidjam ti 24 sata.

 

U medjuvremenu, postupi po spojleru.

 

 

 

Tek sam sad videla spojler...rekla sam ti onoo jer si upravo relativizovao upotrebu sile radi odrzavanja diktatorskog rezima, pa sam pretpostavila da patis za trenucima kad su diktature bile na svom vrhuncu.

 

 

Link to comment
13 minutes ago, MancMellow said:

Ne ne, nema problema. SAD imaju jasan interes da ne prepuste prosto između Nemačke i Rusije ovim dvema silama na odlučivanje. Njihov geopolitički princip je da nema dominantnih sila u drugim regionima (tipa Evropa, Evroazija, Daleki istok). To tako može dok...može, ali nije ništa manje legitimno od zahteva Rusije da bude dominantna sila na prostoru Evroazije i Istočne Evrope. Nema kukanja. 

nista manje legitimno, ali nije ovde bilo postavljeno to pitanje od strane nekog ko brani to rusko "pravo" vec sa tvoje strane iz drugacije pocetne pozicije

 

 

 

znaci ipak nije ili princip geopolitike ili princip medjunarodnog prava, vec (zakljucujem iz ovog drugog posta) kao sto rekoh princip medjunarodnog prava, sa jednim izuzetkom? 

 

ok

 

ali nisi mi odgovorio sta sa izraelom i turskom?

 

u tim slucajevima, a posebno u slucaju izraela geopoliticki princip je izgleda drugaciji

tu usa  ocigledno dozvoljavaju jednoj sili da bude dominantna u svom regionu

 

dakle, osim onog jednog, imamo jos izuzetaka gde vazi taj princip geopolitike

 

ok

 

ali, kada onda pocinje vaziti princip medjunarodnog prava? jel on treba vaziti iskljucivo za one drzave koje nisu najblize saradnice usa?

Link to comment
24 minutes ago, Simon said:

Овдје је јучер украјински амбасадор послао протестну ноту министарству вањских послова Норвешке. У питању је једна фабрика у Норвешкој која производи пузле за инострано тржиште. На карти Русије (пузле) су приказани дијелови Украјине који су на тој карти припојени Русији као нпр. Крим. Министарство је одговорило да они немају нека стриктна правила гледе продаје или производње оваквих игара тако да они неће се цимати око тога. Само руководство фабрике је одговорило да они праве карте зависно од наручиоца. За Русију је карта на којој је Крим припојен Русији, а када извозе за Украјину тамо је Крим дио територије Украјине. Такође су рекли да они нису политичари и да они не желе да имају било какво политичко мишљење око тог конфликта. 

ma lazu

loze se na putina i diktature

isprao mi rts mozak tokom godina. ovamo se lazno predstavljaju kao nekakvi opozicionari, a ustvari glasaju za vucica 

:fantom:

 

Link to comment
48 minutes ago, MancMellow said:

ok :D 

Ej, ajde odluci se vec jednom, pa da barem svedemo na razumnu meru navijanja i optuzbe za ljubav prema diktatorima i ostalim cvtstimtm predmetima.

Da te podsetim, ima jedna zaboravljena rezolucija Generalne skupstine UN iz 1974, #3314, koja precizno definise agresiju i kao postupak i kao zlocin protiv medjunarodnog prava.

Naravno, odjebana je, ali mozda posluzi, pa tako:

- invazija ili napad oruzanih snaga neke drzave na teritoriju druge ili bilo koji oblik okupacije, pripajanja, upotrebe sile prema drugoj drzavi i/ili njenom delu;

- bombardovanje teritorije druge drzave ili koriscenje bilo kog drugog oruzja protiv teritorije druge drzave;

- blokada luka i/ili obale druge drzave;

- napad oruzanih snaga neke drzave na kopnene, vazdusne ili pomorske snage druge drzave;

- organizacija, slanje naoruzanih grupa, neregularnih snaga ili placenika u akcije na teritoriji druge drzave...

 

Ovo najbitnije, po secanju, potrazi ti to, bolje ces od mene, pa da vidimo o cemu ovde pricamo: da li o slobodi/pravu jaceg da radi sta hoce ili s teskom mukom izvojevanim mehanizmima da se svi subjekti medjunarodnog prava, drzave pre svega, dokopaju ma i delica sigurnosti od razbucavanja sa strane uz primenu ekstremno problematicnih kriterijuma.

Ili o vrlom novom svetu koji je hladnoratovske floskule o ljudskim pravima - cije je stanje kudikamo losije nego u najcrnjim danima Hladnog rata - iskoristio za proterivanje nekih interesa koji nemaju nikakve veze ni sa medjunarodnim pravom ni sa ljudskim pravima, a ponajmanje sa demokratijom.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, MancMellow said:

nije čeripikovanje, prosto takav termin ne postoji. možeš ti da ga uvedeš...

 

pusti ti referendum i nula žrtava, to je silom zauzeta, tj osvojena i pripojena teritorija susedne zemlje 1/1. rekoh x puta, nemam problem ni sa principom geopolitike, ni sa principom medjunarodnog prava, ali da se dogovorimo koji princip primenjujemo u raspravi.

Manc, 

 

Osnovni principal u medjunarodnim odnosima - jaci  tlaci. 

Nema tu neke velike mudrolije. Malo propagande, malo mitarenja, malo zastrasivanja i mozes da radis sta to je volja. Sto je propaganda bombastija (nacionalni interes, demokratija, hr, WMD) to su metode prizemnije.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment
4 hours ago, MancMellow said:

Pa 1917 (ili 1905) je tacno ono sto se dobija kad zatvoris sve proceduralne nacine za smenu vlasti ili neke politike. 

 

Ju ne misliš valjda da će se izdani radnici i penzioneri Francuske odlučiti na tako radikalne korake?:ohmy:

Link to comment
4 minutes ago, dillinger said:

 

Ju ne misliš valjda da će se izdani radnici i penzioneri Francuske odlučiti na tako radikalne korake?:ohmy:

Nece. Ali, na vec sledecim izborima mogu da glasaju za nekog ko im  je povolji, ili da glasaju protiv sadasnje vlasti. To mozda i nije nista, ali  pomaze da se izrazi frustracija.

 

Na drugoj strani, Rusi mogu da se uhvate za usi i da igraju. 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...