Jump to content
IGNORED

Bad Music koncerti


bad music for bad people

Recommended Posts

+

 

 

 

 

 

Iskreno BMFBP, zbog ovako glupave izjave teško da ćeš me videti na nekom svom koncertu skoro, čak i kad ptići izlete iz gnezda.

 

I meni je ekstremno aprijatno što trolujem temu očigledno jako dobre svirke, ali izuzetno me nervira prikazana bahatost. A posle kad za manje legendaran koncert bude otišlo standardnih 30-50 karata, biće kuuuuuku, opet ta publika.

Da preformulišem ono "ako vam se ne sviđaju koncerti, organizujte sami" što mi je rekao Ass na kraju - ako vam se ne sviđa publika, nađite si drugu.

 

 

i eto nasli drugu publiku i sta sad. sad treba ovde na pet strana da raspravljamo da li je nekog mrzelo da uhvati prvi ili drugi nocni bus, i da li je neophodno 5 ili 6 sati sna za zdrav zivot.

meni mnogo krivo sto nisam bio. super sto sam video na facebooku da je i zdenko franjic bio na koncertu.

Link to comment

+1 za Wayfaringa, lepo je objasnio sve ono što nisam imala živaca da seciram nekome ko prosto neće da ukapira, a bojim se da u tu kategoriju spadaš i ti Bade. (1) Publika koja ima 15-20e za kartu obično nije publika koja može da bleji. (2) Značajan deo publike (one koja stvarno prati koncerte) kasni jer zna kod kojih promotera i/ili u kojim prostorima koncerti kasne (3) Verovatno može da se ne spava zbog Gories, ali moje pitanje je zašto?

 

Kako Popdepresija koncerti mogu da počinju i završe se na vreme? Kako publika može da dođe na vreme? Tako se gradi i "vaspitava" publika, ali da, pardon, to onda nije rokenrol, to su buljaši.

 

Smučili su mi se ti mitovi o bezobraznoj publici i rokenrolu i sirotim predgrupama, jer znam na koliko sam koncerata tokom godina čekala i čekala i čekala da počnu, iz raznih razloga koji nisu bili publika (ili je bila - jedna osoba koja se čeka) I znam koliko su predgrupe u stanju da se nabacuju samo da bi se uguzile da sviraju pored zvučnog imena. Sve su to problemi o.r.g.a.n.i.z.a.c.i.j.e.

 

Iskreno, osećala bih se jako ispaljeno da puknem cca. 2 soma za kartu, uredno odslušam predgrupe, a onda moram da odem pre bisa glavne stvari koju sam došla da čujem.

 

I sve ovo stvarno jesu konstruktivni predlozi, za sve one kojima ikada padne na pamet da organizuju nešto, jer kad organizujete koncerte treba vam publika, a ne vizija rokenrola.

 

 

Čovek objasnio  :mellow: Sjajna argumentacija. Problem je teško rešiv kad je u glavi koja ga stvara, nažalost

 

Iskreno BMFBP, zbog ovako glupave izjave teško da ćeš me videti na nekom svom koncertu skoro, čak i kad ptići izlete iz gnezda.

 

I meni je ekstremno aprijatno što trolujem temu očigledno jako dobre svirke, ali izuzetno me nervira prikazana bahatost. A posle kad za manje legendaran koncert bude otišlo standardnih 30-50 karata, biće kuuuuuku, opet ta publika.

Da preformulišem ono "ako vam se ne sviđaju koncerti, organizujte sami" što mi je rekao Ass na kraju - ako vam se ne sviđa publika, nađite si drugu.

 

Enivej, hvala za snimak. Osmatrajte Balkan rock, tamo će sigurno biti izveštaja.

 

mislim da je lepo Kiric sumirao. za boldovana ucitavanja i kvalifikacije,*******

Edited by nautilus
izbrisana uvreda
Link to comment

i eto nasli drugu publiku i sta sad. sad treba ovde na pet strana da raspravljamo da li je nekog mrzelo da uhvati prvi ili drugi nocni bus, i da li je neophodno 5 ili 6 sati sna za zdrav zivot.

meni mnogo krivo sto nisam bio. super sto sam video na facebooku da je i zdenko franjic bio na koncertu.

 

Lepo sto je Zdena bio na koncertu. Kakve su njegove impresije?

 

Nije u pitanju prvi ili drugi nocni, vec poslednji prigradski bus. Na zalost otisao step motor na kolima pa ispasta r'n'r.

 

E, Ašik, dobar ti ovaj komentar. Baš izrastamo u džangrizave babe i dede.

 

Ima li jos snimaka sa sinocnjeg spektakla?

Link to comment

stagod. ne bavim se ucitavanjima ni posprdnim i potuljenim vredjanjima. kad neko cita ono sto hoce a ne ono sto pisem takav je i komentar. to sto ti mislis da sam ja sam protiv sebe a ti eto branis stavove neke ugrozene grupe ljudi, i to je legitimno. ne izigravam Badovog advokata niti se slazem sa nekim njegovim stavovima ali to nije bitno ovde uopste. iz sopstvenog iskustva sa obe strane problema (organizatorske i sviracke) znam da je takvo komentarisanje organizacije/bendova trulo, tuzi me ako ti se ne svidja.

 

uostalom, verovatno je moja greska sto sam poceo od pretpostavke da svi koncert posmatraju kao nesto vise i da to nije samo grupa koja ima da zabavlja publiku koja je, zaboga, platila. naivno od mene da mislim da postovanje treba da ide u oba smera. 

Link to comment

ajde ljudi dosta prepirke, dajte neki podrobniji izvestaj za nas pacenike koji nismo nikad videli Gories!

Zvuci kao najotrcaniji klise, ali zaista je nemoguce opisati ono sto se desavalo. Sve i da imas snimak daleko je i od priblizne mogucnosti da se oseti deo atmosfere. Opet klise, ali odredjeni skup ljudi nosi sa sobom odredjenu energiju i to se najbolje videlo sinoc. Iako su oba koncerta Dirtbombs bila odlicna, ovo sinoc je bilo neverovatno. Iako sam stajao kod miksete, par puta sam se okrenuo da vidim lica ljudi. Neki su bili kao hipnotisani. Cinilo mi se da ce na View from here sprziti publiku, obzirom koliko energije je "ispadalo" sa bine. Repertoar toliko dobro skockali da su sve pesme zvucale kao megahitovi. Uopste se ne secam na kom koncertu mi kao sinoc paznja ni jedan trenutak nije odlutala ili nisam pomislio kada ce neka od pesama da se zavrsi. Definitvno jedan od najboljih koncerata prema kojima ce se mnogi uporedjivati.

Link to comment

Zikica:

"Parafraza „silazak u pakao na dinosaurusu muzike“ najbolje opisuje događanja na sinoćnom koncertu The Goriesa u Domu omladine. The Gories su svoj garažni rok pronašli na istom mestu gde su Bo Didli i Džon Li Huker našli svoju muziku. U nekim zaturenim engramima, dakle, gde se čuva sećanje na „vreme pre vremena“, na urođeničko poreklo, na primalne impulse koji ne podležu racionalnoj kontroli. Takvu priču su pričale njihove verzije pesama „Boogie Chillen“, „Mona“ i „You Don’t Love Me“, koju su izveli na drugi bis uz besmoučnu torturu usne harmonike od strane Denija Krohe.
The Gories su nam sinoć poskidale sve maske iza kojih se krijemo, pocepali ih i spržili svojim gitarama. Njihova muzika nas je odvela do ogledala sakrivenog sa one strane razuma. Dok sam slušao „Thunderbird ESQ“, „Feral“, „Nitroglycerine“, „Goin’ To The River“ i druge numere, ima sam osećaj da sam ponovo pronašo samog sebe kojeg sam izgubio negde „niz put“.
„Mi smo u misiji. Hoćemo da pokažemo publici šta stvarno znači primitivno“ – rekao je Deni Kroha. Primitivno kao rudimentarno, fundamentalno, osnovno, bazično, odnosno primalno – to je osnovni sastojak muzike The Gories. Lekovito je njegovo dejstvo. Misija The Goriesa je 100% uspešna – to je zaključak posle jedinstvenog nastupa u Domu omladine 26.maja 2015. godine. Treba zapamtiti taj datum."

Link to comment

Dramite bezveze

^^ true dat  :thumbsup:

 

koncert je bio finito u 00:15, možda malo pre. ako je nekome frka što je to "tako kasno", stvarno ne znam šta na to da kažem, a da ostanem fin.

 

ws: a da li ti je palo na pamet da si možda sam kriv što si opušteno krenuo u drugi grad na koncert? mislim, gde ti je plan b, a već si se mrštio na satnicu? pa jbt, bilo je bar 20-ak ljudi koje znam da nisu iz beograda, da su doputovali kolima, a da idu na tvoju stranu. iz palanke je išao jedan ortak sa još dvojicom - imao si mesto da si se setio da me pitaš, ali ti je nadrkanost pomutila pamet. da ne pominjem onog momka iz svilajnca, pa ove iz kos. mitrovice, pa ekipa iz kruševca, niša i tako redom. 

 

hk: ti si me duboko razočarala i sasvim sam ozbiljan kad ti ovo pišem. najpre ona jadna ironija "lep provod želim". ok, progledao bih tome kroz prste, ali onda oni smartass postovi u kojima me učiš kako da radim ovo što radim, na koga da se ugledam, moj odgovor na fb-u nekom pametnjakoviću koji se proserava da bi bilo još 100 karata da sam izbacio predgrupe i/ili postavio satnicu kako se njemu sviđa i kako mali perica zamišlja organizaciju koncerta je baš onako nisko, nemam reči  :isuse:

 

the gories nastup je bio najbolji koncert koji sam video u životu - N.A.J.B.O.LJ.I. bolji i od new bomb turks, od the dirtbombs, od gun club, stooges, ma od svega što sam ikada gledao, a video sam svašta i uvek sam imao, ne plan b, nego i c, i d gde god da sam putovao da overim neki omiljeni bend (ovo da naglasim kako je ws neiskusan koncertni posetilac :P). ajd što je zvuk bio perfektan, nego su i oni pokazali kako se roka i rola, te da ne da su uznapredovali (što je i logično obzirom na godine koje su prošle), nego i da su do te mere zategli zvuk/nastup da u sat i 15 min tenzija ne padne ni na sekund! da ne pričam o tome kako sam se obradovao što sam napokon upoznao peg, što sam mika video posle 7, a denija posle 12 god i što smo se lepo družili od 3 popodne do 3 ujutro, a onda od 7 do 9 narednog dana kada su odleteli nazad u cirih.

šta je još bilo do jaja i pomoglo da koncert bude ovoliko dobar? to što sam im našao pojačala na kojima su obojica snimili sve ploče! trebalo je da vidite mika kada je na tonskoj ugledao devilla, a deni je već nedeljama ranije znao da će da svira na voxu ac30 - kao mala deca su se obradovali.

takođe, dobro je bilo što je pušenje tolerisano, pa su ljudi mogli da ostanu u sali, pljugaju i piju piće, a ne da silaze i to isto rade ispred dob-a. ta će se praksa nastaviti. 

 

bilo je i par gadnih stvari poput one da likovi preprodaju mesto na spisku za 200-500 kinti niže. verovatno slušaoci radio stanica na kojima su se delile karte. zbog toga će se već od sledećeg koncerta tamo (a i drugde gde se dele karte na radio stanicama!!) uvesti obavezno legitimisanje spiskaša.

 

no, koga briga! da sam jedan od onih koji ushićeno mlate kako "posle ovog koncerta ne moram ništa više ni da gledam", rekao bih isto. dobro je što nisam. slede mudhoney 4. juna, the coathangers 9. juna, king khan & the shrines 4. avgusta i the shivas 23. avgusta!

 

hvala svima koji su bili i kupili kartu i hvala mojoj madam bez koje bih se upucao već oko 11 ujutro posle nekog sranja sa nekim mudonjom iz dob-a.

 

Link to comment

ne kapiram te pojedinačne narudžbine kad treba da počne cert. šta ako se sad javi lik kome je radno vreme do 6, uvek glavi do 7, i putuje busom sa karaburme na vidikovac čuku vremena, pa onda mora nešto da pohasa na gajbi, da se istušira i tek onda da krene na cert. ima puno pravo da traži da koncerti počinju u ponoć.

 

najbolje da će svima da se udovoljava. satnica je uglavnom uvek poznata, ko stvarno hoće da gleda naći će načina da se organizuje.

Link to comment

Hej!! Karte za Mudhoney koncert do kraja maja 2100, a to je još danas i sutra + u nedelju ako Eventim radi nedeljom! Od ponedeljka do 4. juna karta je 2400 din!!

Link to comment

meni ovo još bolji prikaz od žikicinog:

 

jedan od najboljih koncerata na kojima sam bio u životu.
dostojevski je rekao - lepota ce spasiti svet. djavo je sa dosta muke čitao dostojevskog, pomislio da je ukapirao, pa se i u sledećih sto godina baš potrudio da zasere sve što se ticalo sklada i zlatnog preseka. hehe, neumesno biće, kao i uvek ispao je glup... lepota je algoritam koji ne može da se kapira bez prisustva duha. stvar je u ukusu i tu smo kod jučerašnjeg koncerta. e pa dobro, u svetu u kome ga lepota spasava, the gories su kiropraktičari planete. juce sam imao osecaj kako krckaju kosti ovog nakaradnog sveta i kako ona dva stratoksatera nameštaju išcašene zglobove svega postojećeg. kakav ukus! kakav odnos prema formi, stilu, kakva pamet! red bo didli, red badi holi, pa malo džon li huker bugija, ali takodje i velveti i ti njihovi "go demented" krajevi pesama. i na sve to ta čudnovata beogradska publika!!! na ovakvim koncertima zaista počnem da verujem u sve te teorije o beogradu kao tajnom centru sveta... puna amerikana, prepametnih ljudi, publika kakvu ne bi pronašli ni na kastingu za vendersov film o the gories. i nikada nisam čuo da su svi toliko vrištali tražeći bis. ja sam vrištao kao magarac, nikada nisam toliko vrištao na koncertu... a pritom to nije žanr publika pa da je to fazon, kao metalci, pankeri, i taj navijački fazon. nego vidiš 500 ljudi od kojih 400 ima bendove a ostalih 100 su urednici muzičkih emisija i svi vrište kao pubertetlije na maturskoj ekskurziji. genijalno iskustvo. bukvalno dan za pamćenje.
i da ne ostane nepomenuto - u nedostatku bas gitare u the goris kao predgrupe dve bas/bubanj postave - študgart on line i beg of dicks, razvalili su upumpavši u salu 800 kubika distorziranih rifova i 500 kilovata urlika, taman da nas pripreme na gories.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...