Jump to content
IGNORED

Bad Music koncerti


bad music for bad people

Recommended Posts

 I imala sam sreće da (pažljivim izborom) ove sezone gledam 3 odlična koncerta koji su se svi završili u tom idealnom roku (Lanegan, Jarboe, Wovenhand) zahvaljujući dobroj organizaciji. Tako da moguće je, kad se hoće i može (mada je ugl. prvi faktor bitniji).

E da, ti koncerti su bili u Beogradu.

I nisu počeli u 19, ali su se završili do 12. I bili su od solidno posećeni do rasprodati.

 

Situacija sa BG koncertima je takva ne zato što postoji neka zapovest, nego zato što veliki broj organizatora razmišlja kao ti i to je ono što me tišti.

Link to comment

ne, nego organizatori to rade u velikoj vecinislucajeva jer ne mogu da nateraju publiku da se pojavi ranije na koncertu, osim par ubogih koji bi to zeleli jer moraju do nekog vremena da budu doma. i to je problem unazad oho-ho, i jebiga, kada se ne radi na tome da se resava nece se ni resiti. 

 

no, to nije razlog da se zakera zasto ovaj bend svira, jel moraju oni, koj ce predgrupe, koga to zanima... koncert nije kafana da se narucuje ko ce i sta da ti svira.

Link to comment

jeste, ebeš moje primere - sve je to kako ti kažeš, kao što znaju svi koji decenijama idu po raznim koncertima (i oni koji ih organizuju) :thumbsup:

Edited by Hellbilly Kali
Link to comment

Eto, bio na 50 min koncerta i nema recenzije za ono sto se dogodilo na sceni. Mislim da niko od prisutnih nece zaboraviti ovaj koncert. A onda morao da izadjem i jbg. Bolje da nisam ni dolazio. Ono kad malom detetu das malo cokolade pa nema vise.

Link to comment

Kolinse Mice-Beograd ti klice!

Jedno 14 puta bolje od onoga sto sam ocekivao.

@stranger:samo da ti bude jos gore;)-bisevi su jebali kevu,caleta i strinu:))

Link to comment

Javili mi preostali. Zvuk, svirka, energija - sve savrseno. Kao da ih je neko, sada vec davnih dana, na silu razdvojio, uzeo instrumente i sada su jedva cekali da se ponovo popenju na binu. Nadam se da je neko snimio bar deo svirke...

Link to comment

jeste, ebeš moje primere - sve je to kako ti kažeš, kao što znaju svi koji decenijama idu po raznim koncertima (i oni koji ih organizuju) :thumbsup:

 

uopste mi nije cilj da se preganjam sa tobom, citaj kako god ti drago. samo primecujem da je kulovska fora tako komentarisati predgrupe i kakiti zasto ovo zasto ovaj zasto ono. na kraju krajeva... kome se ne svidja kako se organizuju koncerti, moze uvek sam da se prihvati posla. 

Link to comment

poseta?

 

tja, slab sam ti ja sa tim,ali bilo je prilicno dobro popunjeno.

trebalo bi da se Bad makar izvukao (sem ako nije po groznom starom običaju razdelio pola karata :) ).

Link to comment

uopste mi nije cilj da se preganjam sa tobom, citaj kako god ti drago. samo primecujem da je kulovska fora tako komentarisati predgrupe i kakiti zasto ovo zasto ovaj zasto ono. na kraju krajeva... kome se ne svidja kako se organizuju koncerti, moze uvek sam da se prihvati posla.

sam protiv svih, sam protiv sebe. nekako sam stojis na svojoj strani. ako vec placam kartu mogu da kazem sta mislim. organizator moze to da ignorise kao sto je to sinoc ucinio, ali nikada necu stajati iza price da je sve sjajno, bajno i idealno. ako niko ne bude imao misljenje vec svi mislimo kao jedan, gde idemo? napisano misljenje moze u skladu sa svojom licnoscu da bude shvaceno kao kritika, ali i kao konstruktivan predlog. ima organizatora koji su na ovom forumu i koje interesuje misljenje ljudi koji posecuju koncerte. organizator zavisi od posete, a detalji mogu poprilicno da uticu na ... meni je konkretno smetalo sto sam posle dve trecine koncerta morao da odem. novosadjani koji su sinoc dosli su se takodje zalili na satnicu i na to da je sutra radni dan. sinoc je 95% publike imalo vise od 35 godina.

 

glupo je da se posle sinocnjeg istorijskog koncerta prica o ovome, ali ovde zavrsavam sa nebuloziranjem.

Link to comment

sam protiv svih, sam protiv sebe. nekako sam stojis na svojoj strani. ako vec placam kartu mogu da kazem sta mislim. organizator moze to da ignorise kao sto je to sinoc ucinio, ali nikada necu stajati iza price da je sve sjajno, bajno i idealno. ako niko ne bude imao misljenje vec svi mislimo kao jedan, gde idemo? napisano misljenje moze u skladu sa svojom licnoscu da bude shvaceno kao kritika, ali i kao konstruktivan predlog. ima organizatora koji su na ovom forumu i koje interesuje misljenje ljudi koji posecuju koncerte. organizator zavisi od posete, a detalji mogu poprilicno da uticu na ... meni je konkretno smetalo sto sam posle dve trecine koncerta morao da odem. novosadjani koji su sinoc dosli su se takodje zalili na satnicu i na to da je sutra radni dan. sinoc je 95% publike imalo vise od 35 godina.

 

glupo je da se posle sinocnjeg istorijskog koncerta prica o ovome, ali ovde zavrsavam sa nebuloziranjem.

 

+1 na sve.

Siguran sam da ce Bad vec za koncert Mudhoney prilagoditi satnicu, to je prelako rešiv problem.

Link to comment

koliko znam, tu je uvek problem jer niko ne dolazi na vreme. dakle, ako napises koncert pocinje u 9 bend ce da svira za deset ljudi.

 

ja ovako gledam na stvari: imam malu decu, radim puno radno vreme (plus jos milion poslova pride), ali kad zatreba moze i da se ne spava celu noc. nije tako nesto bas svaku noc, pa da covek umre od napora. licno za Gories ne bi spavao celu noc da se mora :)

Link to comment

+1 za Wayfaringa, lepo je objasnio sve ono što nisam imala živaca da seciram nekome ko prosto neće da ukapira, a bojim se da u tu kategoriju spadaš i ti Bade. (1) Publika koja ima 15-20e za kartu obično nije publika koja može da bleji. (2) Značajan deo publike (one koja stvarno prati koncerte) kasni jer zna kod kojih promotera i/ili u kojim prostorima koncerti kasne (3) Verovatno može da se ne spava zbog Gories, ali moje pitanje je zašto?

 

Kako Popdepresija koncerti mogu da počinju i završe se na vreme? Kako publika može da dođe na vreme? Tako se gradi i "vaspitava" publika, ali da, pardon, to onda nije rokenrol, to su buljaši.

 

Smučili su mi se ti mitovi o bezobraznoj publici i rokenrolu i sirotim predgrupama, jer znam na koliko sam koncerata tokom godina čekala i čekala i čekala da počnu, iz raznih razloga koji nisu bili publika (ili je bila - jedna osoba koja se čeka) I znam koliko su predgrupe u stanju da se nabacuju samo da bi se uguzile da sviraju pored zvučnog imena. Sve su to problemi o.r.g.a.n.i.z.a.c.i.j.e.

 

Iskreno, osećala bih se jako ispaljeno da puknem cca. 2 soma za kartu, uredno odslušam predgrupe, a onda moram da odem pre bisa glavne stvari koju sam došla da čujem.

 

I sve ovo stvarno jesu konstruktivni predlozi, za sve one kojima ikada padne na pamet da organizuju nešto, jer kad organizujete koncerte treba vam publika, a ne vizija rokenrola.

 

Siguran sam da ce Bad vec za koncert Mudhoney prilagoditi satnicu, to je prelako rešiv problem.

Aleksandar Delibasic Jebes rokenrol u vreme za smeštanje dece u krevet

 

Čovek objasnio  :mellow: Sjajna argumentacija. Problem je teško rešiv kad je u glavi koja ga stvara, nažalost

 

Iskreno BMFBP, zbog ovako glupave izjave teško da ćeš me videti na nekom svom koncertu skoro, čak i kad ptići izlete iz gnezda.

 

I meni je ekstremno aprijatno što trolujem temu očigledno jako dobre svirke, ali izuzetno me nervira prikazana bahatost. A posle kad za manje legendaran koncert bude otišlo standardnih 30-50 karata, biće kuuuuuku, opet ta publika.

Da preformulišem ono "ako vam se ne sviđaju koncerti, organizujte sami" što mi je rekao Ass na kraju - ako vam se ne sviđa publika, nađite si drugu.

 

Enivej, hvala za snimak. Osmatrajte Balkan rock, tamo će sigurno biti izveštaja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...