Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

dobro me podseti da pobacam premije, sve su sa rokom 2022. teglicu imam jednu, ne pishe odakle susam. kako je moguce da im je toliko promaklo, planetarno? :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment
On 5.2.2021. at 8:38, ivy said:

juce sam gledala u piljarnici gde uzimam na meru, pise susam poreklo: Indija 

 

a gde je tahini..

Čudi me da nije iz Kine, jer je sve iz Kine, čak i golicu uvozimo!

 

Ja kupujem organski susam u DM najčešće, valjda je ok.

Link to comment
5 hours ago, banatjanin said:

trebalo mi za kiflice i uhvatio se juče u Maksiju za ABC susam, taj nije povučen. pogledam deklaraciju, zemlja porekla: Indija, rod 2020.

vratio na policu. zajebi. žešće su me istripovali.

Velika je Indija :D Koliko god se trudio , nista nisi u stanju da saznas.Mozda je taj skroz ok, a mozda i nije

Link to comment
1 hour ago, El Guapo said:

Čudi me da nije iz Kine, jer je sve iz Kine, čak i golicu uvozimo!

 

Ja kupujem organski susam u DM najčešće, valjda je ok.

 

Na DM Bio proizvodima uvek pise na kesici odakle je. Gledam na sajtu, stoji da moze biti jedno od ovih (ili pomesano)

Sesam: Äthiopien, Bolivien, Indien, Paraguay, Uganda
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Nije ni mnogo velik broj kad se uzme recimo da u Italiji skoro 2/3 meda stiže iz Kine, Mađarske, Ukrajine, Rumunije, sretao sam i iz Srbije jer domaća produkcija ne zadovoljava potražnju.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, mlatko said:

Nije ni mnogo velik broj kad se uzme recimo da u Italiji skoro 2/3 meda stiže iz Kine, Mađarske, Ukrajine, Rumunije, sretao sam i iz Srbije jer domaća produkcija ne zadovoljava potražnju.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

šta radite s tolkim medom?

Link to comment
19 minutes ago, mlatko said:

Nije ni mnogo velik broj kad se uzme recimo da u Italiji skoro 2/3 meda stiže iz Kine, Mađarske, Ukrajine, Rumunije, sretao sam i iz Srbije jer domaća produkcija ne zadovoljava potražnju.

 

Veliki je broj

To što je u Italiji med iz Mađarske ili Rumunije ne znači da je lažan ili neispravan.

Link to comment

Ma to je standardno neko naše muljanje, sa udruženjima pčelara, verovatno se tu nešto mulja sa dozvolama za izvoz...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
šta radite s tolkim medom?
kupamo se u njem. ali bukvalno, prave se šamponi, losioni, sapuni... Ima široku upotrebnu paletu... za usne, ranice, ubode komaraca, kako ko. Ja umesto šećera, na jagode npr. sad, palačinke, jabuke. Pravi med neprocenjivo više vredi od npr. Nutele

 
Veliki je broj
To što je u Italiji med iz Mađarske ili Rumunije ne znači da je lažan ili neispravan.


Ne znači da je sav, nisam to hteo ni reći ali je mnogo lakše da takav jeftin med (3-4€ za 500g.) bude (mešavina) šećernih sirupa sumnjivog kvaliteta.

Za Mađarski med me interesuje kako i koliko je kontrolisan
  • Haha 1
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...