Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

Najvise kalcijuma ima u susamu i ja imam obicaj da uzmem po kasiscicu tu i tamo, mada nisam ovaj Premijin, vec onaj ABC ili organski iz Biospajza, ali verujem da je sve to isto/slicno. Kod nas na trzistu uglavnom je iz Indije, mada sam nasla neki iz Paragvaja.

Nije prvi put problem sa ovim, bar u regionu bio i ranije, a mi smo i onako kanta za svakakav otpad.

Mozda pomogne i ovaj hr sajt, povlace svasta, ako tih proizvoda ima uopste kod nas

https://www.index.hr/mobile/tag/307486/povlacenje-proizvoda.aspx?orderby=latest&page=1&take=30

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, ivy said:

juce sam gledala u piljarnici gde uzimam na meru, pise susam poreklo: Indija 

 

a gde je tahini..

isto indija?

sranje

treba izbegavati neko vreme susam uopste

a ko zna kolko smo ga  vec uneli i kroz hleb sa zrnevljem kog isto jedem i ko zna cega jos sto prodje ispod radara 

Link to comment
33 minutes ago, Ras said:

Pre izvesnog vremena, kada je po prvi put ovde spomenut problem sa susamom ostavio sam linkove za makedonski taan (tahini).

njega dugo nisam kupovala, a inace sam uzimala bas taj makedonski, u rodi, velika tegla i poklopac sa papirnim slojem iznad..

Link to comment
1 hour ago, InvisibleLight said:

 

treba izbegavati neko vreme susam uopste

 

 

 

ali dokle?

mislim da to nije resenje...kako da znamo dokle da ga izbegavamo i kada ce prestati da bude zagadjen?

treba neko to da mi  kaze...otkud ja da znam,nit sam uvoznik susam niti se u susam razumem..

 

 

 

 

sad mi u glavi onaj vic kad udje neko u pekaru gde radi bosanac i kaze:Dacete mi kiflu sa susamom...a bosanac pita: Susačim?  :laugh:

  • Haha 3
Link to comment
14 hours ago, mraki said:

Sve se bojim da će taj susam nestati sa tržišta, od pekarske industrije pa nadalje...

Možda eventualno iz maloprodaje većih lanaca.

ja se bojim da vi sad kusate ono sto je nama preteklo jesenas.

 

ovde bilo vracanje raznih susam zajebancija u to neko vreme, septembar/oktobar, tako nesto. ne bih ni znao nego mi se javila drugarica da kuka a i da me upozori da proverim. i ja proverim i imao neku mesavinu semenja koju sam stavljao u hleb i ponekad u salate al se ponadao da je ok jer je organsko pa ne bi trebalo da se koriste pesticidi. kur moj! bas ta moja firma prva na spisku za povlacenje proizvoda. izvinjavaju se do neba i tako. bacio, da mi bude lakse.

 

posle guglao tu organsku proizvodnju, nesto mi nije bilo jasno oko organske proizvodnje i pesticida pa ispade da i oni trose pesticide, al biraju. a ovaj je jedan od tih koji se koriste u organskoj proizvodnji. jebat ga.

 

kupujem zdravo meso da ne jedem antibiotike i hormone u velikim kolicinama al za organsko povrce cisto sumnjam da cu ubuduce da dajem kintu. nek shishaju neku drugu budalu, ne moraju uvek mene.

  • +1 1
Link to comment

trebalo mi za kiflice i uhvatio se juče u Maksiju za ABC susam, taj nije povučen. pogledam deklaraciju, zemlja porekla: Indija, rod 2020.

vratio na policu. zajebi. žešće su me istripovali.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...