Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

Ma mora da su se zapatili pre ubacivanja u teglu, posle je unutra samo buknulo, bitno je da se iz tegle ne širi dalje.

Ove svakako jesu bolje, imam dve male takve, ali nemam nameru sad sve da menjam, ne fali ništa ni ovima sa klasičnim poklopcem.

 

Link to comment
16 hours ago, mraki said:

Aaaaaa

Znači, sve sam moguće pregledao i spakovao što u tegle što u šarene limenke zbog kojih sam kupio 3 kile kafe koju inače ne konzumiram i još neke pudinge sa kojima ne znam šta ću, pobio sve žiške koji su leteli po kući i paukove usput, stavio lavandu gde god sam stigao...

Otvorim sad teglu u koju sam sasuo kg do tad neotvaranog pirinča, i ono samo gmižu crvi. Pa dokle više!? :frust:

Imam par ozbiljno-neozbiljnih saveta :) 

1.Ne kupuj nikad rinfuz u "zdravoj hrani" , niti znas kad je proizvedeno, ni kako je cuvano, bolje je kupiti za malo vise novca originalno upakovanu kesicu sa zacinima ili sta vec

2. Ako ti se vec dogodi to sto ti se dogodilo - SVE telgice pobacaj ili barem sadrzaj  a iste stavi u masinu za sudje ili u kljucalu vodu

3.Zovi popa da okadi :D 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Sve pobacano, okadjeno i sterilisano.:D

“Zdrava hrana” mi je neizbežna za neka zrnevlja koja gledam da kupim u manjim količinama i brzo potrošim, ali većina stvari je bila u fabričkom pakovanju, kao i taj pirinač koji je nadam se poslednji zaražen.

Ne znam samo kako su se uvukli u originalno pakovanje, a video sam to i na testenini bačenoj ranije i još jednom pakovanju pirinča.
Vrlo verovatno ipak da je nulti slučaj bio baš nešto od toga na meru.

Link to comment

Baš juče sam bacio ovsene pahuljice, Lidl plavo pakovanje, koje sam presuo u Ikea plastičnu činiju. Uhvatila se ona moljčasta paučina, plus neki zeleni crvić, užas. 

 

Generalno sve začine i sastojke držim u staklenim teglama - jedino ovsene u ovome ali i to menjam danas.

 

Zdrava hrana i rinfuz - kupujem u jednoj radnji gde mi se čini da rade profi, i to samo nepraškaste artikle. 

 

Link to comment
8 minutes ago, pacey defender said:

Baš juče sam bacio ovsene pahuljice, Lidl plavo pakovanje, koje sam presuo u Ikea plastičnu činiju. Uhvatila se ona moljčasta paučina, plus neki zeleni crvić, užas. 

 

Generalno sve začine i sastojke držim u staklenim teglama - jedino ovsene u ovome ali i to menjam danas.

 

Zdrava hrana i rinfuz - kupujem u jednoj radnji gde mi se čini da rade profi, i to samo nepraškaste artikle. 

 

Ja te lidlove ovsene pahuljice držim u staklenoj tegli, čvrsto zatvorenoj.

Juče pronašla u otvorenoj kesici ovsene pahuljice iz dm-a od prošle godine valjda. I ništa im ne fali :D

  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...

Nakon Lidl susam paste, i Delez povlači susam u kesicama iz prodaje. Očigledno je industrijska nezdrava praksa otišla predaleko. Sad me zanima, da li se u ovakvim situacijama ostavlja prodavnicama na volju da same budu osvešćene i odgovorne, ili postoji nešto što inspekcija može da uradi i naredi, svima koji imaju sličan susam u prodaji.

Link to comment

da,bas sam citala o tome i razmisljam sta sa nama koji kupimo susam u lokalnoj piljari na meru ili tahini od Biolanda koji se ne oglasava po tom pitanju ili bilo kog drugog prizvodjaca?

 

mislim oglasila su se dva prodavca od milion koji prodaju susam...i to oba strane kompanije..

Link to comment

Ufff sve se ovo potura i desava i u mnogo uredjenijim drustvima, pa se cesto reaguje kasno i pored svih propisa i zakona, kada se vec neko otruje ili sl, a tek ovd kod nas, ne smem ni da mislim cega sve ima....brrrr

Setila se ono pre nekooooliko godina onaj narod sto umirao od povrca, na zapadu (Spaniji?) od krastavaca i sl. Sta bese uzrok tome?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...