Jump to content
IGNORED

Tri Kuvara


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    27

  • Lancia

    15

  • MayDay

    14

  • Dagmar

    11

Top Posters In This Topic

@indy

ok, samo što meni taj izraz ima nekako negativnu konotaciju, a ovo ne doživljavam negativno.

 

@borris_

mene još više tendencija da se povrće kuva dok se ne raspadne i izgubi svaki ukus

Link to comment

@indy

ok, samo što meni taj izraz ima nekako negativnu konotaciju, a ovo ne doživljavam negativno.

 

Ja ni lokalpatriotizam ne dozivljavam (narocito) negativno, vec vise kao neki guilty pleasure. S tim sto (kako god da ovo zovemo, ajd nek bude neka lokal-nostalgija) objektivno moze da bude smetnja napretku. Prvo mora da se prihvati cinjenica da ima puno "prostora za napredovanje" kako se to lepo eufemisticki kaze. Da ne bi bilo ono kao sto kazu nase juzne komsije, "nema ga na svijet", za svaki proizvod (kakav god da je).

Link to comment

pa nije to samo nas specijalitet, ima toga gde hoces 

Pfft... amateri. Niko ne ume da sprzi meso do cistog ugljenika, kao sto to rade pravi Oziji na barbiju. :D

 

Link to comment

sad ste me zbunili sa plovom, tako da idem na kuskus u restoran sa originalnim nazivom 1001 nights

plov jeste nacionalno jelo uzbekistana, koliko je pekinska patka kinesko. e sad, da li su ga izmislili bas u ferganskoj dolini to ne znam, ali ne bi rizikovao sa takvim izjavama u drustvu brkatih uzbeka :)

 

imam jedno offtopic pitanje. ajran ja turska ili kavkaz ili neko treci? ja navijam da je kavkaz, bitno mi za promociju u kini kao predstavniku ruske firme, a kavkaz je kao nas, pa i ajran :D

Link to comment

živo meso je bljak osim govedine

 

povrće nema potrebe da  bude prekuvano i raspadnuto i pretvoreno u bezobličnu kašu, ali majku mu ako je kuvano želim da bude kuvano a ne živo i krckavo (volim i živo i krckavo ali ga onda uopšte ne kuvam)

Link to comment

plov, pilav, pilau. nemoj ga ogranicavati regionalno, to je toliko stara rec da joj se koreni vuku jos do drevnog Irana i, jos ranije, vremena Veda.

 

 

Ovo je verovatno najdabovićevskiji komentar od svih dabovićevskih komentara :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...