Jump to content
IGNORED

Tri Kuvara


MayDay

Recommended Posts

Ja toliko ne volem indijsku hranu, da treba da se tamo preselim da konacno oslabim i budem k'o Gandhi.

 

+ 1

 

i slazem se u vezi srpske kuhinje..... navika, indeed........ ja ne jedem meso, al nisam ni zakeralo, tj podpuno nepristrasno primechujem da je meso u srpskoj kuhinji do tog nivoa hejlovano dae povrche tu skoro podpuno nebitno..... nije zgoreg ak bi mu se cak i podsmevalo malko...... i de je tu ukus i umetnos kad nema raznovrsnosti.... [i de su tu vitamini/minerali/antioxidanti.....]

Link to comment
  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    27

  • Lancia

    15

  • MayDay

    14

  • Dagmar

    11

Top Posters In This Topic

Sta sad, posle ispucavanja 18 nad 3 postova zakljucavamo topik? Ne moze tako, bar dok Bata i Lancia ne kazu sta misle o spanskoj paelji.

 

Suseno meso mi je odlican primer - nasa prsuta je po pravilu previse suva ili previse slana. Jednostavno ne znamo da pripremimo meso za susenje na vetru ili meso nije dovoljno kvalitetno da takvo susenje izdrzi.

Pa ne znam koja ti je referentna tačka. I opet se vraćamo na ukus. Meni je sušeni govedji biftek iz užičkog kraja potpuno savršen. Lep mi je i kod drugih, ali taj konkretni ukus mi je omiljeni.

 

Ali nemam dilemu da je pata negra bolja od njeguške/dalmatinske pršute.

Link to comment

Sta sad, posle ispucavanja 18 nad 3 postova zakljucavamo topik? Ne moze tako, bar dok Bata i Lancia ne kazu sta misle o spanskoj paelji.

 

Suseno meso mi je odlican primer - nasa prsuta je po pravilu previse suva ili previse slana. Jednostavno ne znamo da pripremimo meso za susenje na vetru ili meso nije dovoljno kvalitetno da takvo susenje izdrzi.

:(

 

 

ovo za suseno meso, hm, meni se cini kao da vadis podatke iz neke brosure, bez uvrede. skoro je bio skandal sa cuvenom serano sunkom 'pata negra' i kako je podvaljivano kupcima, jer je svinjce dolazilo sa drugih podrucja, tj nije groktalo po iberijski.

 

sve ovo sto ti navodis stoji samo u slucaju visoke kuhinje, koja nije naravno dostupna svima. 

Link to comment

Pa bez obzira odakle dolazi meso za pata negru, ono što sam ja jela je uvek bilo takvo da se topilo u ustima, a ne da moram da kidam one šlajfne sa parčeta kao u većini slučajeva kad je u pitanju naša prša ili ovaj žambon odavde.

Link to comment

Inace, da, kombinovanje iskustava iz razlicitih kuhinja je odlicna stvar, ali ovde ipak pricamo o nacionalnim kuhinjama.

Mislio sam u okviru nacionalne kuhinje.

Link to comment

Pa ja sam odrastao u uzickom kraju na, predimljenoj i preslanoj, prsuti i proji.

 

Znamo dobro kakvi ste vi Spanci, al ni mi nismo mnogo bolji. Bilo je skandala i u Srbiji i Crnoj Gori vezanih za pravljenje prsute od prastarog argentinskog mesa.

 

Pazi, uopste ne pricam o visokoj kuhinji i skupim restoranima. Upravo pricam o prosecnoj kuhinji - kod nas se zacini (osim zacina c) skoro uopste ne koriste, raznovrsnost jela je prilicno limitirana jer koristimo nedovoljno povrca, a i to sto koristimo je (donedavno) bilo svedeno na nekoliko kultura, a od tehnika kuvanja znamo za przenje, kuvanje i gorenje.

 

Kuhinja nam je mastovita kao bata Djorina taktika.

E jebi ga sad, ne govoris o visokoj kuhinji. Koje tehnike koristi jos prosecan restoran u svetu?

Link to comment

Ma jeste sranje naša kuhinja naspram ovih meni više omiljenih. Nema nikakvih začina, smor kao i u centralnoevropskoj kuhinji.

 

Ali ja mnooogoo volim ćevapčiće. I sarmu sa kiselim kupusom i kiseli kupus sa crvenim mesom. I juneći ribić u ajmokcu. Premda, to manje/više svuda postoji.

 

I ti škembići postoje svuda u Evropi. I pihtije. Francuzi su majstori za te prostakluke.

Edited by MayDay
Link to comment

Kako ko, meni su se stranci zalili jer je sve (njima) bilo preslano i premasno. Sve je to subjektivno, naravno, ali nasa kuhinja definitivno ne spada u vrhove svetske ponude.

 

+1

Moje iskustvo sa strancima je slicno.

Ukusno, ok, ali ne mogu vise. Tesko.

Link to comment

Tnx :) Nista se, čak ni približno ovome što navodiš, ne može okusiti u Beogradu.

 

Osim peruanske, pretpostavljam da nije dovoljno atraktivno.

A za peruanski ili ekvadorski cebiche ti trebaju svezi sastojci (plodovi mora) sto verovatno ogranicava mogucnost ponude.

 

Naravno da je lakse, u tom smislu, otvoriti meksicki restoran.

Link to comment

Vidim da Espanja nije na ceni al mi je ukus volovskog repa u nekom saftu sa kojekakvim travuljinama, koji sam pojeo u Barsi i dalje u top 3 jela ikad koja sam pojeo.  

Doduše to je bilo u nekom nadrkanom restoranu, međutim na onoj velikoj pijaci blizu Ramble sam više puta jeo kojekakve morske đakonije koje su isto bile nezaboravne a po vrlo pristupačnoj ceni. Ono, šank stolice, ovalni bar, gledaš u ono što ti sprema, brza priprema...i

Link to comment

nesto mi se jede dobar plov danas, a tu su sampioni kuhari iz centralne azije. znam da je kasno sada, malo zanovetam na gladan stomak, veliki je to region da se propusti...mau mau ccc :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...