Jump to content
IGNORED

Tri Kuvara


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    27

  • Lancia

    15

  • MayDay

    14

  • Dagmar

    11

Top Posters In This Topic

nesto mi se jede dobar plov danas, a tu su sampioni kuhari iz centralne azije. znam da je kasno sada, malo zanovetam na gladan stomak, veliki je to region da se propusti...mau mau ccc :)

Plov je kavkasko jelo.
Link to comment

Plov je kavkasko jelo.

 

plov, pilav, pilau. nemoj ga ogranicavati regionalno, to je toliko stara rec da joj se koreni vuku jos do drevnog Irana i, jos ranije, vremena Veda.

Link to comment

Ima toga gde god su bili Otomani, mensecini.\

 

A sto se tice razlika u ukusu, pa razlikovao se pilav od moje keve vs pilava od moje taste (naravno da je prvi bio milion puta bolji).

Link to comment

Ima toga gde god su bili Otomani, mensecini.

 

pa da, to je bio glavni vektor. Turci uzeli od Persije, i osvajanjima sirili unaokolo.

Link to comment

Pa nije to samo uzbeki jelo. Nisam ubacila stanove u klasifikaciju, ali Branislav je rekao da mu se jede plov. Ja mu rekla da predje Crno more. Da je tu ponudjeno.

Link to comment

Pa nije to samo uzbeki jelo. Nisam ubacila stanove u klasifikaciju, ali Branislav je rekao da mu se jede plov. Ja mu rekla da predje Crno more. Da je tu ponudjeno.

 

Kul, kul, samo ja  nesto mislim da Bane mora da predje ulicu da bi dosao do pravog plova :)

Sad se i meni jede. Napravicu malu dozu, moja gospodja mrzi pirinac u tom obliku.

Link to comment

Slazem se, meni para usi apostrofiranje "Srba" (kao etniciteta), posto to sto mi tamo jedemo potice iz svih krajeva ex-YU, a i sire.

 

Pa ja zato lepo precrtah Srbe i stavih Turke i Srednju Evropu.

Inače svi "moji" stranci su bili oduševljeni, jedino što im je bilo čudno je što je mnoooogo, pogotovo mesa.

(i što postoji 24 sata roštilj :lol:)

 

 

Ali nemam dilemu da je pata negra bolja od njeguške/dalmatinske pršute.

E pazi kad je meni ta pata negra skroz nekako bezoblična.

A dalmatinsku obožavam.

I nemačku švarcvald šunku, za koju pak Španci govore da je bezveze i "cutrecilla", a ja nju više volim od bilo koje španske.

 

Inače slažem se da ovo nije kuhinjometrija nego čiste lične preferencije, a ja bih sa Francuzima, Italijanima i tzv Srbima/ex-Yu/Turcima+srednjom Evropom (zovite kako god oćete) zaista mogla da srećno živim do kraja života.

Link to comment

Svaki rejon u (barem severnoj) Italiji ima svoje sopstvene posekotine™ koje su pojam za bilo sta sto sam jeo na nasim prostorima.

 

Znaci, averujem kolicini lokalpatriotizma ovde. :D

 

 

EDIT. Ne radi se o kuhinjometriji, a ni licnim preferencijama, vec o tome koliko je neko objektivno ulozio u razvoj proizvoda. Ne pada to s neba, niti se tamo stize busanjem u prsa i (pre)velikom kolicinom ponosa.

Edited by Indy
Link to comment

bre indi, nije nikakav lokalpatriotizam u pitanju, jednostavno se radi o ukusima na koje smo navikli, koje vezujemo za srećno detinjstvo i sl. znaš kako je skočila na mene ova dečurlija na slatkišima negde kad sam izjavio da su šećerne table đubre?

Link to comment

bre indi, nije nikakav lokalpatriotizam u pitanju, jednostavno se radi o ukusima na koje smo navikli, koje vezujemo za srećno detinjstvo i sl. znaš kako je skočila na mene ova dečurlija na slatkišima negde kad sam izjavio da su šećerne table đubre?

Pa da... ista stvar - samo je to ono sto ja zovem lokalpatriotizam.

 

S tim da ja uopste ne mislim da je balkanska kuhunja losa, samo joj fali konzistentni napor u pravcu kvaliteta i puno marketinga (pri cemu marketing nije samo "prodaja" i "usminkavanje", vec razvoj proizvoda i trzista u punom smislu te reci.) Kad god se tamo malo na tome poradi, stvari se jako brzo poprave, recimo banatjanin je bio pun pohvala za brzometnu popravku situacije sa vinima (a koliko vidim na forumu, i sa pivom). Kad su pocele te rasprave na internetu pre 15-tak godina, isto si mogao biti nagrdjen najgore ako kazes da su vina iz SCG generalno bezvezna (kao sto su bila).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...