Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Covek treba da se oblaci kako mu dolazi, pa tako i za vencanje. Najgore je kad pokusavas da se uklopis u neka sumanuta pravila, a formalno oblacenje je jedno od najsumanutijih meni poznatih drustvenih pravila.

Link to comment

kako smarate sa tim vašim slobodama. boli.

Formalno obačenje je zastareo koncept u većini delatnosti. Bespotrebna stega za svakoga ko nema redovne sastanke sa klijentima ili partnerima van kompanije. U vreme kada radnog vremena nema no se rmba dok se posao ne završi svaki trik da se job satisfaction uveća je dobrodošao. "Casual clothes, casual minds" je potštapalica izumirućih mastodonta koji su u korporativni posao ušli osamdesetih.

Link to comment

Pa ko je back office osoba nigde ne mora da se formalno oblači.

Ovo što je okačeno je skoro isto kao kod mene. Pogotovu u bek ofisu se ljudi formalno oblače, pogotovu viši menadžment. IT excluded, jebeni hipici.

Link to comment

Pa ko je back office osoba nigde ne mora da se formalno oblači.

 

Ta sam :D

 

Meni ne smeta formalno oblacenje kao takvo, mada preferiram business casual. Srecom, sve firme gde sam radila i radim takodje podrzavaju takvo oblacenje. U sadasnjoj firmi samo kolege kad indu na vaznije sastanke nose odela ili kad imamo posetu biggianthead-ova. Jedino sto smatram nepristojnim oblacenjem su duboki dekoltei, tange koje vire iz pantalona, i slicne izvedbe, nekupanje ili pak prejaki parfemi.

Ipak, bilo bi kul da imam priliku da se skockam u neko odelo, sa propratnim aksesoarom, cisto eksperimenta radi, mozda mi se i dopadne  ^_^

Link to comment

Formalno oblacenje je jedan vid drustvene kontrole. Gore je od crkve ili Saudijske Arabije. Na primer, umesto da razmisljas o sustinskim stvarima, ti razmisljas kako da se prikladno obuces. Covek koji hoce da bude covek i da drzi do sebe, mora to momentalno da zajebe.

mnogo to lepo zvuci ali od cega cu ja da zivim sutra ako nastavim da drzim do sebe? konkretno, mislim na situaciju koja me ceka za dve nedelje - dva dana intervjua za internship (koji je prilicno bitan jer zamenjuje 3 predmeta na faksu), gde se apsolutno ocekuje da se studenti drze formalnog oblacenja. nema nikakve veze ni to sto je moje buduce radno mesto najverovatnije u developers timu, gde se i onako ne gleda kako se ko oblaci, za int. moras da se pojavis formalno obucen. padalo mi je na pamet da odem u starkama (serazumemo - novim, cistim starkama, odlicno uklopljenim sa celom kombinacijom, koja ukljucuje dress pants) ali sam odustala i juce kupila cipele, jer bi to u tom setingu bilo gotovo sigurno protumaceno kao neka vrsta statementa. 

Link to comment

Formalno obačenje je zastareo koncept u većini delatnosti. Bespotrebna stega za svakoga ko nema redovne sastanke sa klijentima ili partnerima van kompanije. U vreme kada radnog vremena nema no se rmba dok se posao ne završi svaki trik da se job satisfaction uveća je dobrodošao. "Casual clothes, casual minds" je potštapalica izumirućih mastodonta koji su u korporativni posao ušli osamdesetih.

slažem se, ali delimično. pravilnik služi da zaposleni ne bi izgledali kao cirkusanti i ne bi se oblačili kao idioti, što lako može da se desi.

 

taj stav hipi slobode i velikog rebelstva me smara koji sam video u komentima.

Link to comment

Zaposljavaju ljude kojima su potrebne instrukcije za pristojno (ne formalno) oblacenje. Meni ovaj dopis izgleda uvredljivo ali kad razmislim sta sve vidim svakodnevno u zgradi ima logike.

 

Za boldovano, naglasili su diskretan parfem sto opet pozdravljam jer se desava redovno da se gospodjice/gospodje kupaju u kojekakvim mosusima, trezorima i slicnim parfemima za izazivanje rigoleto efekta, bas neki dan smo se podavili u liftu. Uvek se setim one krilatice "gospodjo, ne cujem vas od parfema"

 

Ali čekaj, nisu u odeljak 'Zabranjeno' stavili 'prejaki parfemi'. Nego oni preporučuju kako treba da miriše tvoje telo, pored toga što treba da bude čisto (tj. da ne smrdi). Fuj, opet sam se naježila od užasa. Inače se slažem da je za razumnu osobu uvredljivo da joj se crta da nokti, kosa i odeća za posao treba da budu čisti. Ali ovaj pravilnik je way beyond uvredljivog. Ovo je školski primer fašističke i seksističke politike tela, jebeni užas.

Link to comment

mnogo to lepo zvuci ali od cega cu ja da zivim sutra ako nastavim da drzim do sebe? konkretno, mislim na situaciju koja me ceka za dve nedelje - dva dana intervjua za internship (koji je prilicno bitan jer zamenjuje 3 predmeta na faksu), gde se apsolutno ocekuje da se studenti drze formalnog oblacenja. nema nikakve veze ni to sto je moje buduce radno mesto najverovatnije u developers timu, gde se i onako ne gleda kako se ko oblaci, za int. moras da se pojavis formalno obucen. padalo mi je na pamet da odem u starkama (serazumemo - novim, cistim starkama, odlicno uklopljenim sa celom kombinacijom, koja ukljucuje dress pants) ali sam odustala i juce kupila cipele, jer bi to u tom setingu bilo gotovo sigurno protumaceno kao neka vrsta statementa. 

Ovo je malo poseban slucaj jer za studente formalno oblacenje na intervjuu bi moglo da znaci da je student zreo, ozbiljan i odgovoran i tako to.

 

 

Inace cini me se da je formalno oblacenje ovih dana vazno za profesije i pozicije gdje se prodaje (i) magla, marketing, finansije ...

Link to comment

Ali čekaj, nisu u odeljak 'Zabranjeno' stavili 'prejaki parfemi'. Nego oni preporučuju kako treba da miriše tvoje telo, pored toga što treba da bude čisto (tj. da ne smrdi). Fuj, opet sam se naježila od užasa. Inače se slažem da je za razumnu osobu uvredljivo da joj se crta da nokti, kosa i odeća za posao treba da budu čisti. Ali ovaj pravilnik je way beyond uvredljivog. Ovo je školski primer fašističke i seksističke politike tela, jebeni užas.

naravno kada nisi sedela u kancu sa kokoši koja odvali parfem (po meni bi trebalo zabraniti parfeme generalno) do granice peglanja ili sa likom koji ne menja šulju po dve nedelje i smrdi kao šupak istrulelog psa.

 

što se tiče tog preterivanja sa fašizmom, pozovi filbija& simeta, vreme je da se sloboradska levica uključi u ovu bitku protiv nepravdi!

 

---

 

naače do sada mi je bilo kada sam na pregovorima sa direktorom jednog većeg preduzeća skontao da analitičarka iz moje firme ima sunđer boba u nalepnicama na noktima i matching kockalone minđuše.

 

sve u uniforme!

Edited by Ravanelli
Link to comment

naravno kada nisi sedela u kancu sa kokoši koja odvali parfem (po meni bi trebalo zabraniti parfeme generalno) do granice peglanja ili sa likom koji ne menja šulju po dve nedelje i smrdi kao šupak istrulelog psa.

 

što se tiče tog preterivanja sa fašizmom, pozovi filbija& simeta, vreme je da se sloboradska levica uključi u ovu bitku protiv nepravdi!

 

---

 

naače do sada mi je bilo kada sam na pregovorima sa direktorom jednog većeg preduzeća skontao da analitičarka iz moje firme ima sunđer boba u nalepnicama na noktima i matching kockalone minđuše.

 

sve u uniforme!

 

Jao smara me da odgovaram na ovo, mislim da sam bila više nego jasna. Zabraniti prejake parfeme je mnogo manje strašno nego propisivati nekom da treba da koristi parfem i kakav. (Bljuc.)

 

I koga boli uvo da li analitičarka ima na noktima Sunđera Boba ili Duška Dugouška. Mene bi više iznervirao neko kome to smeta, nego neko ko nosi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...