Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

negovano lice? jel mora da se maze? ili dosta da se umiva? sta to znachi? :unsure:

 

 

 

preporuchuju se parfemi? :rolf:

 

pa koga oni (misle da) zaposhljavaju? :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

preporuchuju se parfemi? :rolf:

 

pa koga oni (misle da) zaposhljavaju? :unsure:

 

Zaposljavaju ljude kojima su potrebne instrukcije za pristojno (ne formalno) oblacenje. Meni ovaj dopis izgleda uvredljivo ali kad razmislim sta sve vidim svakodnevno u zgradi ima logike.

 

Za boldovano, naglasili su diskretan parfem sto opet pozdravljam jer se desava redovno da se gospodjice/gospodje kupaju u kojekakvim mosusima, trezorima i slicnim parfemima za izazivanje rigoleto efekta, bas neki dan smo se podavili u liftu. Uvek se setim one krilatice "gospodjo, ne cujem vas od parfema"

Link to comment

Zaposljavaju ljude kojima su potrebne instrukcije za pristojno (ne formalno) oblacenje. Meni ovaj dopis izgleda uvredljivo ali kad razmislim sta sve vidim svakodnevno u zgradi ima logike.

 

Za boldovano, naglasili su diskretan parfem sto opet pozdravljam jer se desava redovno da se gospodjice/gospodje kupaju u kojekakvim mosusima, trezorima i slicnim parfemima za izazivanje rigoleto efekta, bas neki dan smo se podavili u liftu. Uvek se setim one krilatice "gospodjo, ne cujem vas od parfema"

ne znam meni sve to za neverovanje.

 

mada opet. onomad se mi taksista zgranuo kad mu dete reklo dobar dan. kaze da deca vishe ne govore dobar dan i dovidejnja

 

:unsure:

 

edip. dodushe, kenjam, secam se kad su pre desetak godina u neko leto nekog petka gospoda nauchnici kartala u siledzijkama i bermudama u jednoj eminentnoj nauchnoj ustanovi. pa kad uveli iznenadne strance, samo rekli, ah, ovo su nashi moleri, odmaraju :rolf:

Edited by gospa buba
Link to comment

Pa, u erportsitiju manje-vise nisu potrebna ovakva uputstva, osim za parfeme, jer stvarno ima idiota. Bankare prepoznas i bez da otvore usta, meni su oni najuniformisaniji nekako. Svi se nesto loze sto rade u bobznakako korporativnoj sredini pa se doteruju sa ponosom.

Ranije, dok radih neke druge poslove i dok sam malo vise obilazila klijente stvarno sam nailazila na svasta, od garderobe za vecernji izlazak, striptiz izvedbu ili stogod slicno, do onih koji se boje vode i sapuna.

 

Nisu samo deca, slabo ko vise govori dobar dan, dovidjenja, izvinite, hvala, i sve te ostale nebitne stvari. Mada, vozis se prilicno javnim prevozom, vidis i sama.

offtopic:

Meni bila onako tragikomicna scena u autobusu pre nekog vremena, u onom prvom naletu revnosnog kontrolisanja karata. Sedi "klinac", srednjoskolac i naravno nema kartu, kontrolor krene da smara da sidje, ovaj se nesto pravi blesav, kad uletese dve tetke da brane mladunca sa sve "kako vas nije sramota da maltretirate dete, ja cu da otkucam kartu za njega", otkuca tetka, ode kontrolor. DeteTM je samo ispratio scenu kao da se ne radi o njemu i nastavio da gleda kroz prozor, niti hvala gospodji, niste morali, bilo sta.

Link to comment

ja u danasnje vreme kada vidim muskarca u odelu pomislim da je security / recepcionar, a ne japi. ako je vrlo mlad, jos mogu da pomislim da mozda upravo ide na job interview.

Link to comment

Ne kaže ništa za muški nakit, jel može diskretna minđuša?

 

:(

 

ovo je samo deo priručnika za zaposlene jedne usa multi kompanije, u ostatku dokumenta objašnjavaju sve. 

 

@sailorman

nije šer

 

@gospa buba

da ne bude posle, nisam znao. prosto sprečavaju nepotrebne situacije™

 

 

eh kad bi mi svaki poslodavac bio takav

jednom rečju uživanje

-_-

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Formalno oblacenje je jedan vid drustvene kontrole. Gore je od crkve ili Saudijske Arabije. Na primer, umesto da razmisljas o sustinskim stvarima, ti razmisljas kako da se prikladno obuces. Covek koji hoce da bude covek i da drzi do sebe, mora to momentalno da zajebe.

 

Cula sam od bliske osobe koja je skoro bila na izuzetno prestiznoj IT posvonoj koferenciji u USA, da je jedan od glavnih ucesnika dosao u roze patofnama sa likom zeke. Treba se ugledati na njega, ili na Misel Obamu koja je lepo otisla da vidi britansku kraljicu u haljini bez rukava. Sa svoje strane, trenutno radim na jednom *prestiznom* univerzitetu i na posao dolazim u tigrastim helankama.

Link to comment

Formalno oblacenje je jedan vid drustvene kontrole. Gore je od crkve ili Saudijske Arabije. Na primer, umesto da razmisljas o sustinskim stvarima, ti razmisljas kako da se prikladno obuces. Covek koji hoce da bude covek i da drzi do sebe, mora to momentalno da zajebe.

+1

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...