Jump to content

Tesla u raljama politike


Takeshi

Recommended Posts

  • Replies 578
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fonTelefon

    51

  • Indy

    45

  • Аврам Гојић

    37

  • Caligula

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Teslini ostaci u hramu - dokaz srpstva?

 

 

Predsednik Zajednice muzeja nauke i tehnike Bratislav Petković podržao je danas inicijativu Privremenog organa grada Beograda za premeštanje urne Nikole Tesle iz Muzeja Nikole Tesle u Hram Svetog Save, ističući da urna slavnog srpskog naučnika nije muzejski eksponat.

 

Prema rečima Petkovića, inače bivšeg ministra kulture, time bi se okončale i priče da je Tesla navodno bio najveći Hrvat svih vremena, iako se zna da je on bio Srbin, pravoslavne vere. 

...

 

Direktor Etnografskog muzeja Miroslav Tasić tvrdi da porodica čuvenog naučnika Nikole Tesle nikada nije želela da njegovi posmrtni ostaci budu muzejski eksponat i podržava premeštanje njegove urne iz Muzeja Nikole Tesle u Hram Svetog Save. 

 

"Zamislite dokle bi nas to dovelo ako bismo sada izlagali mošti u muzeju. To nije u skladu sa našom tradicijom i kulturom. Takav stav podržavaju i patrijarh i država i prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević. Svi se slažemo oko toga da mošti Nikole Tesle treba da dobiju mesto u sabornom hramu na Vračaru", kaže Tasić. 

 

 

Kakvi argumenti.  :lolol:  Jel  to u toku takmicenje za tupana dana?

Link to comment

Je l' ima neko koherentan da objasni ovo što sam video na ovom topiku da Tesla nije bio naučnik? Molim lepo.

Bio je i naucnik (obrtno magnetno polje). Medjutim mnogo je poznatiji kao inzenjer. Jako je tesko procenjivati naucni doprinos u klasicnoj elektromagnetici (u smislu otkrivanja fundamentalnih principa) jer je posle Maksvela (umro 1879.) malo toga ostalo da se kaze (jedino bitno su relativisticke ispravke koje su dodate posle Ajnstajnove teorije).

Link to comment

да, имао је будистичку сахрану захваљујући свом рођаку, комунистичком агенту и подрепашу. 

Sad će imati "pravoslavnu" zahvaljujući Vučiću i Tomi. Je l' to nekako bolje?

 

EDIT. A šta misliš o ideji da se NT ostavi jednostavno na miru? Nije valjda tebi stalo da neki džiberaj po Srbiji ubire političke poene sa nečim čega ni blizu nije dostojan?

Edited by Indy
Link to comment

активисти CKППП и ајатоласи политишке коректности против Тесле као православца. лудило од теме.

 

 

Jedni tvrde za ateistu da je bio ateista sahranjen po svojoj i volji svojih rodjaka, drugi tvrde da je ateista bio pravoslavni fanatik/svetac te bi da ispale djule iz muzeja u hram svetog save, sve je to isti kurac, smejurija jednom recju, nego dobro je da ima nas neostrascenih da se smejemo svemu ovome

Link to comment

Ti me ubuduce, do kraja vremena zapravo zaobidji koliko ti neuroni dopuste, jer ja tebe ne cackam. Nemam nikoga na ignore listi a bezveze mi je da je sad otvaram ovako mator i blizu zena.

Link to comment

Jedni tvrde za ateistu da je bio ateista sahranjen po svojoj i volji svojih rodjaka, drugi tvrde da je ateista bio pravoslavni fanatik/svetac te bi da ispale djule iz muzeja u hram svetog save, sve je to isti kurac, smejurija jednom recju, nego dobro je da ima nas neostrascenih da se smejemo svemu ovome

 

Ahaha opet si zauzeo poziciju sveznajuceg bozanstva.

Link to comment

... ne znam gde da stavim sarkasticni smajli da bi se razumelo kako valja. Zorge je taj koji je fletenovao temu, ja sam pak ukazao na fine nijanse u razlici izmedju tvrdnje da je covek koji se izjasnjava kao ateista ateista nasuprot tvrdnji da je covek koji se izjasnjava kao ateista ali kojem je otac pop automaCki pravoslavac.

Link to comment

... ne znam gde da stavim sarkasticni smajli da bi se razumelo kako valja. Zorge je taj koji je fletenovao temu, ja sam pak ukazao na fine nijanse u razlici izmedju tvrdnje da je covek koji se izjasnjava kao ateista ateista nasuprot tvrdnji da je covek koji se izjasnjava kao ateista ali kojem je otac pop automaCki pravoslavac.

 

To opet ne znaci da se on izjasnjavao kao ateista iako mu je otac pop. Prosto imputiras gluposti koje su podrzavali komunisti godinama. Uostalom odrzana su mu dva opela i spaljen je posle njih i videli smo kako je uopste prenet iz USA u Bgd. 

Link to comment

Pazi, nisam se druzio sa covekom, nisam licno od njega cuo, moguce je da komunisti dan-danas lektorisu tekstove sve u inat SPC.

 

edit: na stranu sto je njegovo versko opredeljenje nebitno za cinjenicu da odluke o preseljenju njegovih ostataka donose oni koji ih donose i iz razloga iz kojih ih donose. 

Edited by CowBoy
Link to comment

... ne znam gde da stavim sarkasticni smajli da bi se razumelo kako valja. Zorge je taj koji je fletenovao temu, ja sam pak ukazao na fine nijanse u razlici izmedju tvrdnje da je covek koji se izjasnjava kao ateista ateista nasuprot tvrdnji da je covek koji se izjasnjava kao ateista ali kojem je otac pop automaCki pravoslavac.

Prastaj, nisam razumeo.

 

Inace smrdi do neba licemerje kojim se iz ideoloskih razloga odrice pravo Teslinoj porodici da odlucuje o njegovom poslednjem pocivalistu. Oni su komunisti, znaci ne pitaju se oni nego narod. Populisticka kaljuga sacinjena od krvi i govana, eto gde takav stav uvlaci Srbiju. Fuj. Nemam reci da opisem koliko sam zgadjen. 

Link to comment

Pazi, nisam se druzio sa covekom, nisam licno od njega cuo, moguce je da komunisti dan-danas lektorisu tekstove sve u inat SPC.

 

 

Samo znaci brbljas.

 

 

:lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...