Jump to content
IGNORED

Tesla u raljama politike


Takeshi

Recommended Posts

Je l' ima neko koherentan da objasni ovo što sam video na ovom topiku da Tesla nije bio naučnik? Molim lepo.

 

 

Bio je i naucnik (obrtno magnetno polje). Medjutim mnogo je poznatiji kao inzenjer. Jako je tesko procenjivati naucni doprinos u klasicnoj elektromagnetici (u smislu otkrivanja fundamentalnih principa) jer je posle Maksvela (umro 1879.) malo toga ostalo da se kaze (jedino bitno su relativisticke ispravke koje su dodate posle Ajnstajnove teorije).

 

Ako je relevatno, Muzej Nikole Tesle ga opisuje na sledeci nacin: 

 

Nikola Tesla, američki naučnik srpskog porekla, najviše je doprineo nauci i tehnološkom progresu sveta kao pronalazač...

 

http://www.tesla-museum.org/meni_sl/nt.php?link=tesla/t&opc=sub1 

Link to comment
  • Replies 578
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fonTelefon

    51

  • Indy

    45

  • Аврам Гојић

    37

  • Caligula

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

Inace smrdi do neba licemerje kojim se iz ideoloskih razloga odrice pravo Teslinoj porodici da odlucuje o njegovom poslednjem pocivalistu. Oni su komunisti, znaci ne pitaju se oni nego narod. Populisticka kaljuga sacinjena od krvi i govana, eto gde takav stav uvlaci Srbiju. Fuj. Nemam reci da opisem koliko sam zgadjen. 

+ milion

Link to comment
Želim da istaknem da svako premeštanje Teslinog pepela mora imati moju saglasnost, kao najbližeg živog srodnika. Odobrenje političari treba da traže licem u lice, a ne samo telefonom - revoltirano poručuje Vilijam Terbo

 

To je to. 

 

E sad, Zorana, patrijarh i Mali mogu eventualno da ospore da je Terbo najblizi zivi srodnik. No, kako to sasvim sigurno ne mogu da urade, ostaje im da se pozivaju na stavove direktora muzeja oldtajmera. 

Link to comment

To je to. 

 

E sad, Zorana, patrijarh i Mali mogu eventualno da ospore da je Terbo najblizi zivi srodnik. No, kako to sasvim sigurno ne mogu da urade, ostaje im da se pozivaju na stavove direktora muzeja oldtajmera. 

 

upravo tako. posle ovoga se ne raspravlja, nego se trazi saglasnost rodbine. sve ostalo je monstruozni varvarizam.

Link to comment

To je to. 

 

E sad, Zorana, patrijarh i Mali mogu eventualno da ospore da je Terbo najblizi zivi srodnik. No, kako to sasvim sigurno ne mogu da urade, ostaje im da se pozivaju na stavove direktora muzeja oldtajmera. 

ne to nije preoiska gosopdina terba samo trazi da bude prisutan. ne verujes valdja domacim novinarima. 

Link to comment

To je to. 

 

E sad, Zorana, patrijarh i Mali mogu eventualno da ospore da je Terbo najblizi zivi srodnik. No, kako to sasvim sigurno ne mogu da urade, ostaje im da se pozivaju na stavove direktora muzeja oldtajmera. 

Jel si siguran? Ako daju Mićanu i Mariu dovoljno vremena, ko zna.....Možda ispadne da mu je Bačević neki brat od tetke.

Link to comment

ne to nije preoiska gosopdina terba samo trazi da bude prisutan. ne verujes valdja domacim novinarima. 

 

 

- Moja želja je da njegovi posmrtni ostaci ostanu u Muzeju, a to je uostalom bila i želja moje tetke, Tesline bratanice Milice Trbojević, kao i Teslinog sestrića Save Kosanovića. Želim da istaknem da svako premeštanje Teslinog pepela mora imati moju saglasnost, kao najbližeg živog srodnika. Odobrenje političari treba da traže licem u lice, a ne samo telefonom - revoltirano poručuje Vilijam Terbo, dodajući da više od 30 godina promoviše ideale svog velikog ujaka, čuva uspomenu na njega i podržava sve aktivnosti u znak sećanja na Teslu.

Link to comment

Jel si siguran? Ako daju Mićanu i Mariu dovoljno vremena, ko zna.....Možda ispadne da mu je Bačević neki brat od tetke.

Kao visokoobrazovani najbliži živi srodnik Nikole Tesle, moram reći da Aleksandar Vučić zaslužuje sve pohvale....

Link to comment

 

 

Inace smrdi do neba licemerje kojim se iz ideoloskih razloga odrice pravo Teslinoj porodici da odlucuje o njegovom poslednjem pocivalistu. Oni su komunisti, znaci ne pitaju se oni nego narod. Populisticka kaljuga sacinjena od krvi i govana, eto gde takav stav uvlaci Srbiju. Fuj. Nemam reci da opisem koliko sam zgadjen. 

bravo! :)

 

i da:   +1

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...