Jump to content
IGNORED

The Nemanjićs


Turnbull

Recommended Posts

6 minutes ago, porucnik vasic said:

нити има пара нити људи кои о могу да изведу. 

ovaj, što se tiče servisa, ako nešto imamo to su onda ljudi koji mogu ovo da izvedu. ovde je zakazao autorski deo ekipe, a kad je tako ni najbolji servis ne može ništa da promeni. nači produkcija, scenario, režija, kasting.

Link to comment
  • Replies 932
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    84

  • hefaca

    56

  • James Marshall

    51

  • kud u maglu Simoviću

    41

2 minutes ago, MocaVukotic said:

ovaj, što se tiče servisa, ako nešto imamo to su onda ljudi koji mogu ovo da izvedu. ovde je zakazao autorski deo ekipe, a kad je tako ni najbolji servis ne može ništa da promeni. nači produkcija, scenario, režija, kasting.

dodao bih i glumci

Link to comment
13 minutes ago, MocaVukotic said:

ovaj, što se tiče servisa, ako nešto imamo to su onda ljudi koji mogu ovo da izvedu. ovde je zakazao autorski deo ekipe, a kad je tako ni najbolji servis ne može ništa da promeni. nači produkcija, scenario, režija, kasting.

На то сам и мислио.

10 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

dodao bih i glumci

?

Link to comment

glumci su, meni se čini, ovde najmanje krivi, a najviše producent, RTS. ovo se ne radi sa ovoliko malo para (gen. sponzor probiotik!), gledam sektor scenografije na odjavnoj špici, to je 3.-4. ešalon filmskih radnika (kira je scenograf, pa je većina ljudi iz makedonskog filma (wtf???)). prvi, pa i drugi ešalon beži od domaćeg fima kao đavo od krsta. zbog para i prevaranata. znači prvo budžet, pa onda će biti i sve ostalo.

Link to comment
57 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

i glumci su zakazali. sad da li je to do reditelja ili do njihovih skromnih mogućnosti pitanje je

Глума је очајна. Мада код нас већином се шмира само тако. А деца су Боже ме опрости најодвратнији део ансамбла. После нек дође Зорге да кука на малог без зуба.

Link to comment
1 hour ago, MocaVukotic said:

glumci su, meni se čini, ovde najmanje krivi, a najviše producent, RTS. ovo se ne radi sa ovoliko malo para (gen. sponzor probiotik!), gledam sektor scenografije na odjavnoj špici, to je 3.-4. ešalon filmskih radnika (kira je scenograf, pa je većina ljudi iz makedonskog filma (wtf???)). prvi, pa i drugi ešalon beži od domaćeg fima kao đavo od krsta. zbog para i prevaranata. znači prvo budžet, pa onda će biti i sve ostalo.

:ziga::laugh:

Link to comment

Možda naivno pitanje, ali odakle odjednom tolika očekivanja od RTS-a, kući poznatoj po Dnevniku 2, Žikinoj šarenici, Beogradskoj hronici...? Kao da neko gleda Grand paradu i ne dolazi sebi koliko je to daleko od Bečkog novogodišnjeg koncerta? :P

Link to comment
7 minutes ago, Time Crisis said:

Možda naivno pitanje, ali odakle odjednom tolika očekivanja od RTS-a, kući poznatoj po Dnevniku 2, Žikinoj šarenici, Beogradskoj hronici...? Kao da neko gleda Grand paradu i ne dolazi sebi koliko je to daleko od Bečkog novogodišnjeg koncerta? :P

možda je postajala nada da se ponovi pad dinastije obrenović ili vuk karadžić

Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

aj pls u jednoj rečenici zašto je fotografija loša?

 

ako treba pomoć, evo teze boja, svetlo, kadar

 

 

jedina tehnička disciplina o kojoj se može diskutovati, a koja je po mom mišljenju loša je montaža. nedopustivo je da u totalu glumci jašu, pa sledi kadar kako stoje(sede u sedlu) i uzdahnu, pa rez, i povratak na total kadar u kome opet jašu...

 

negde sam pročitao da je ova epizoda samo tiz i da emitovanje kreće za par meseci. ako je tako onda možda i može da se progleda kroz prste za zbrzanu montažu prve epizode. mada je reditelj morao da istraje da se sakato delo ne emituje, ma koliki bio pritisak producenta

 

Hronicni strah od mraka u modernoj srpskoj kinematografiji. (Kod Bjele u poodmakloj fazi)

Advertising overblown light, orange-teal jevtinoca, "no film school" grading.. i tako.

Dvorečno.. teška inženjerija.

 

Link to comment

Ko je ovo režirao uopšte, kapiram da je današnji Kadija od 85 ljeta živahni i žilavi Klint za ove beskrvne bezveznjakoviće.

 

Sad vidim da opus režisera, zapravo najpoznatija djela čine "Ona voli Zvezdu", Crni Gruja film i Moj rođak sa sela, ne baš zavidna biografija.

Link to comment

Pre i posle svega ovo nije smelo da se krene sa toliko malo sredstava, da se to toliko vidi.
Lično sam upoznat sa slučajevima 5-6 ljudi koji su otišli na razgovor (svi iz produkcije) i ljudi su se sa razgovora vratili šokirani, jer su nekima nuđene cifre od "dve plate na RTS-u" i puna usta ponosa i patriotizma.
Ne ide to tako...
Mislim da je Bašić verovatno korektno , ali ne verujem ništa više od toga jer mogu da zamislim kakva je jurnjava bila...


...shiit has hit the fan....

Link to comment
48 minutes ago, Kenjeee said:

 

Hronicni strah od mraka u modernoj srpskoj kinematografiji. (Kod Bjele u poodmakloj fazi)

Advertising overblown light, orange-teal jevtinoca, "no film school" grading.. i tako.

Dvorečno.. teška inženjerija.

 

 

to nije srpska nego holivudska produkcija. osim neke nezavisne produkcije ne znam noć bez barem jake kontre. 

istina ona noć kad ga pronalaze u šumi je slaba. 

kod bjele (senke) se sad nešto i ne sećam, al imao je neke solidne holivudski standard radove. 

 

ima kadrova gde su presvetljeni, naročito kad su u kontri. orange teal jeste sladunjava konfekcija ali je ovde možda opravdana. kamen i vatra?

Link to comment

Odgledao sam do kraja :isuse: Ma fotografija je stvarno najmanji problem. Za kostim i dalje držim da takođe nije neki problem. Scenografija jeste loša, ali u ponekim delovima preživljiva (just). Ali sve ostalo...joj. Brzo seckati i u domentarac. Znao sam da neće biti dorasli zadatku, ali ovako lošim scenariju i režiji se nisam nadao. Casting isto. Ako su pare problem (mada za šta sve idu...), onda nemojte snimati uopšte i gotovo. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...