Jump to content
IGNORED

The Nemanjićs


Turnbull

Recommended Posts

ih pa onda bi im trebala cela sezona samo da se bave nemanjom

- tako su i got pljuvali u prve dve sezone ljubitelji knjiga, te nije bilo ovog lika ili ne odgovara sled događaja kao u knjizi, te jadno urađene bitke, tj praktično odsustvo istih itd da bi serija dostigla vrhunac u 5 i 6 sezoni kada sus cenaristi irežiseri stekli iskustva i dobili nove ideje (i gomilu para :happy:) za taj svet iz fantazije

- tako će i nemanjići napredovati ako im se da vremena za više od jedne sezone...

Link to comment
  • Replies 932
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    84

  • hefaca

    56

  • James Marshall

    51

  • kud u maglu Simoviću

    41

1 hour ago, Malvo said:

Nije ogranicen na bogosluzbeni jezik, ali jeste na uticaj knjige, koji je dolazio putem crkve. Neposredni dodiri Srba i Grka bili su davni i retki da bi se primili kolokvijalni izrazi i banalni pojmovi.

 

od odlaska slovena na balkan do perioda u kom se odvija serija je proslo vise od 5 vekova. Suludo je ocekivati da su ih u tom priodu grci naucili samo da se krste.

Link to comment
Just now, gone fishing said:

ih pa onda bi im trebala cela sezona samo da se bave nemanjom

- tako su i got pljuvali u prve dve sezone ljubitelji knjiga, te nije bilo ovog lika ili ne odgovara sled događaja kao u knjizi, te jadno urađene bitke, tj praktično odsustvo istih itd da bi serija dostigla vrhunac u 5 i 6 sezoni kada sus cenaristi irežiseri stekli iskustva i dobili nove ideje (i gomilu para :happy:) za taj svet iz fantazije

- tako će i nemanjići napredovati ako im se da vremena za više od jedne sezone...

 

e, ako bude kao got u 5. i 6. sezoni, onda će biti do jaja. takva trešina pomešana sa ovakvom režijom, glumom i dijalozima još nije viđena.

Link to comment
1 minute ago, Bright Billy said:

 

od odlaska slovena na balkan do perioda u kom se odvija serija je proslo vise od 5 vekova. Suludo je ocekivati da su ih u tom priodu grci naucili samo da se krste.

 

ko su grci?

Link to comment

manojlo forsira najmladjeg od cetvorice brace da bi ih zavadio, sto mu i uspeva. Medjutim, takav zaplet je previse kompleksan za naseg scenaristu pa se isti drzi price iz udzbenika za cetvrtni osnovne, odnosno samo banalno i jednodimenzijonalno navodi dogadjaje... Jbg, prica je stvarno imala potencijal da bude zanimljiva al su dali idiotima da je radi.

Link to comment

 

Postoji ideja i da se ovakve stvari namerno snimaju tako da budu zaglupljujuće. 

 

Inače, naravano da samo za Nemanju treba 1 cela sezona. Da se radi ljudski.

Link to comment
3 minutes ago, Bright Billy said:

manojlo forsira najmladjeg od cetvorice brace da bi ih zavadio, sto mu i uspeva. Medjutim, takav zaplet je previse kompleksan za naseg scenaristu pa se isti drzi price iz udzbenika za cetvrtni osnovne, odnosno samo banalno i jednodimenzijonalno navodi dogadjaje... Jbg, prica je stvarno imala potencijal da bude zanimljiva al su dali idiotima da je radi.


Pa to, mnogo bolje da su išli na taj momenat umesto na "Uuuu, jesi video onog Nemanju, on jedini nije klečao, baš je baja, ima njemu da dam još jednu županiju, potapšao me je po leđima".

Ali ne, eto, Nemanja je mamojebač.

Link to comment
8 minutes ago, teacher said:

 

e, ako bude kao got u 5. i 6. sezoni, onda će biti do jaja. takva trešina pomešana sa ovakvom režijom, glumom i dijalozima još nije viđena.

otkud znam, bitka kopiladi je dobila visoke ocene, kritičari su je proglasili za najbolji prikaz masovne bitke u istoriji ne samo televizije već i filma, a i epizoda ratni plen iz prošle sezone ne zaostaje za njom...

Link to comment
1 minute ago, Bright Billy said:

 

kako mislis ko su grci? Mislim ne znam dal me stvarno pitas il me zajebavas.

 

nema grka tu, ovi su sebe zvali rimljanima. grci stižu tek u XIX veku.

Link to comment
Just now, gone fishing said:

otkud znam, bitka kopiladi je dobila visoke ocene, kritičari su je proglasili za najbolji prikaz masovne bitke u istoriji ne samo televizije već i filma, a i epizoda ratni plen iz prošle sezone ne zaostaje za njom...

 

dobro, kritičari su dali the last jedi 90+% dok ga publika saranjuje sa 50%

Link to comment
11 minutes ago, teacher said:

 

nema grka tu, ovi su sebe zvali rimljanima. grci stižu tek u XIX veku.

 

od dolaska na vlast takozvane makedonske dinastije u istocnom rimskom carstvu cak ni zvanini jezik imperije vise nije latinski nego grcki. I da ne nabrajam dalje, posto je ipak rec o nekoj rigidnoj zajebanciji sa tvoje strane...

Link to comment

Prisustvo grecizama u danasnjem srpskom jeziku je nemalo i raznoliko, ali njihov najveci deo se odnosi na pojmove koji se bave organizacijom drzave, drustva i crkve, bogosluzbenom praksom uopste i arhaizme ili reci/pojmove koji se ne koriste u savremenom (neruralnom) jeziku. U ostatku ima reci koje se koriste u svakodnevnom govoru, ali njih uopste nema puno.

Link to comment
20 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:


Pa to, mnogo bolje da su išli na taj momenat umesto na "Uuuu, jesi video onog Nemanju, on jedini nije klečao, baš je baja, ima njemu da dam još jednu županiju, potapšao me je po leđima".

Ali ne, eto, Nemanja je mamojebač.

 

budalastina totalna, bukvalno sve deluje ko skolska predstava ucenika petog razreda. Na tom nivou je pisano a boba mi i odglumljeno...

Link to comment
2 minutes ago, Bright Billy said:

 

od dolaska na vlast takozvane makedonske dinastije u istocnom rimskom carstvu cak ni zvanini jezik imperije vise nije latinski nego grcki. I da ne nabrajam dalje, posto je ipak rec o nekoj rigidnoj zajebanciji sa tvoje strane...

 

druže, samo kažem da oni sebe nisu smatrali grcima, već rimljanima, a heleni su za njih bili neki tamo pagani. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...