Jump to content
IGNORED

Madrid & Lisabon


Mil@n

Recommended Posts

3 hours ago, arheolog1981 said:

Akvarijum i Zoo vrt u Lisabonu, jel bio neko?

 

Ja sam bio u Akvarijumu, lepo je, taj centralni bazen je impersivan, ogroman i ima zanimljivu opticku varku, gledas u daljini neke ajkule koje ti izgledaju kao osrednje kuce, ali kad propliva pored stakla vidis da je to jedan tenk. Bile su neke vidre koje su bile slatke, i kornjace.

 

Ako volis takva postrojenja bice ti super, ja nisam preveliki fan (vise volim Zoo) pa nisam ostao odusevljen. Generalno ok, isli smo jer je padala kisa taj dan.

Link to comment

Hvala :) Volim i ja više Zoo al rekoše da je ovaj valjda drugi najveći u Evropi posle onog u Valensiji. Tu se pominje i neka gondola u blizini pa mi i to zanimljivo :)

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Pola PPP "putuje" sa @Sandradjer   u Lisabon i zavide joj :D

 

Ja prvi ! :D

Ostajem bas kratko za prvu posetu, ali racunam da je to grad u koji cu se vracati.

Sve sto mi preporucite cu obraditi i sastaviti jedan dobar plan :)

Link to comment
On 30. 8. 2023. at 16:22, arheolog1981 said:

Akvarijum i Zoo vrt u Lisabonu, jel bio neko?

Akvarijum je zanimljiv, lepa je i sama zgrada a i postavka. Doduse nije nesto vau ako to ocekujes. Po zoloskim vrtovima generalno ne idem pa ne znam.

 

Uopste, Lisabon ima par zgrada u lepoj modernoj arhitekturi duz obale. Sa druge strane ima delove sa lepim starim zgradama i malim ulicicama, razne manastire i tvrdjave. Vredi se setati po gradu dok ti ne otpadnu noge.

 

Kad smo kod ribe, najvise mi se svidela u tanjiru (znam, grozan sam). Bakalar na hiljadu nacina, svaki restoran ima svoj recept. Jeli smo i neku vrhunsku krabu za male pare u centru Lisabona. Doduse ovo sve je bilo pre korone, ko zna kakve su sada cene. 

 

Najveci most u Evropi je takodje u Lisabonu.

 

Sta god da radis ne idi u muzej moderne umetnosti. Sprzio mi se mozak a vala sam se nagledao takvih muzeja :wacko:

Edited by Shan Jan
Link to comment

i ja sam čula da je akvarijum lep.

drago mi je da je tema aktuelna, baš htedoh da pitam nešto. idem za nekoliko dana u lisabon i porto imam 2 stavke u planu: buvljak i plaža 😄 za hranu ću bordejnovim stazama oblaporstva. jel ima neka plaža u lisabonu da se ističe ili je svejedno koja? 

gde blejati u portu?

 

i kad sam već ovde: nije madrid, no malaga. druga polovina oktobra. 

svi predlozi su dobrodošli :)

Link to comment

Pa za plažu u Lisabonu ne znam jer sam ja na plažu išla u Estoril (preporučujem da se ide).
U Portu imaš super šetalište tačno uz obalu, i taj deo oko Felgueiras svetionika je jako lep (mislim, zavisi i od vremena i od gužve) tu je super za power walk popodne dok se talasi lome oko tebe. Ja sam se ugl muvala oko onog mosta Ponte Luis, ali nemam neko konkretno mesto da preporučim. Ne računam ova mesta tipa zamkovi crkve spomenici n shit…  Išli smo u onaj Majestic kafe/restoran, šta znam, lepo je, ne znam baš da l vredi čekati u redu pola sata da uđeš. Imaš onu biblioteku Lello, tamo je baš baš lepo, isto mora da se čeka da uđeš. Najviše mi je u sećanju ostao faking Dekatlon jer sam ga tamo prvi put videla i uletela kao oparena da kupim ranac za 2€. Bilo je i neko mesto kao multi-restoran (?) koji bih da izuzetno ne preporučim ali ne mogu da se setim kako se zove sad :isuse: prvo slovo F, u blizini Sao Bento železnične stanice, jedno od onih mesta gde uđeš pa ima raznih restorana sve različita hrana (kao Mercado da Riberia u Lisabonu) ali svi sede u centralnom delu, e tu sam pojela nešto, neki… blob, neki apsolutni užas. 
Ako se setim nečeg korisnog, napisaću.

Edited by Patty Lee
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Patty Lee said:

Pa za plažu u Lisabonu ne znam jer sam ja na plažu išla u Estoril (preporučujem da se ide).
U Portu imaš super šetalište tačno uz obalu, i taj deo oko Felgueiras svetionika je jako lep (mislim, zavisi i od vremena i od gužve) tu je super za power walk popodne dok se talasi lome oko tebe. Ja sam se ugl muvala oko onog mosta Ponte Luis, ali nemam neko konkretno mesto da preporučim. Ne računam ova mesta tipa zamkovi crkve spomenici n shit…  Išli smo u onaj Majestic kafe/restoran, šta znam, lepo je, ne znam baš da l vredi čekati u redu pola sata da uđeš. Imaš onu biblioteku Lello, tamo je baš baš lepo, isto mora da se čeka da uđeš. Najviše mi je u sećanju ostao faking Dekatlon jer sam ga tamo prvi put videla i uletela kao oparena da kupim ranac za 2€. Bilo je i neko mesto kao multi-restoran (?) koji bih da izuzetno ne preporučim ali ne mogu da se setim kako se zove sad :isuse: prvo slovo F, u blizini Sao Bento železnične stanice, jedno od onih mesta gde uđeš pa ima raznih restorana sve različita hrana (kao Mercado da Riberia u Lisabonu) ali svi sede u centralnom delu, e tu sam pojela nešto, neki… blob, neki apsolutni užas. 
Ako se setim nečeg korisnog, napisaću.

pa baš mi ovakve stvari trebaju  tj. ne trebaju :)

i ostale info su mi korisne, hvala!

Link to comment

Ja sam svojevremeno bio u mestu Costa Caparica, nekih 45min gradskim busom od centra Lisabona. Ima 10km duga peščana plaža (ako letiš tokom dana vidi se iz aviona). Ima tu par barova, ali generalno možeš lako da nadješ mesto gde nema nikog oko tebe u krugu od 50m.

More je bilo hladno (doduše bio je jun mesec), tj. to je okean, a bili su i blagi talasi. Tu dolaze surferi kada duva i kad su veći talasi.

 

Fun fact - ako ideš tamo autobusom, prolaziš pored statue Christ the King, što je omanja kopija one čuvene statue iz Ria.

  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

 

Fun fact - ako ideš tamo autobusom, prolaziš pored statue Christ the King, što je omanja kopija one čuvene statue iz Ria.

Džizus iz Ria je malo lepši.

Mislim na statuu, onaj brazilski je mlađi i zategnutiji.

Link to comment

A verujem, nisam još nikada dobacio do Ria pa ne znam iz prve ruke :) ali bio nam je baš trip kad smo to videli, onako u sred ničega, nit smo znali da postoji. Apsolutno isti nenadani doživljaj kad smo videli Kip Slobode u Parizu.

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...