Jump to content
IGNORED

Madrid & Lisabon


Mil@n

Recommended Posts

Samo da javim utiske. Lisabon je super grad, atmosfera, ljudi, arhitektura... ma sjajan. Ako neko ide u rano prolece/kasnu zimu, jakna sa kapuljacom je obavezna!

 

Ustvari, bitno je putovati, a utiske sami jurite.

 

Madrid/Spanija mi je medju top 5 zelja u 2017 ova je rezervisana za Italiju :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

obisli drugi.

 

pratilo nas +20 stepeni sva 4 dana sto je za pocetak aprila poprilican user.

 

drugi dan smo pravili turu lis-sintra-rt-cascais-lis (sve karte (bus i voz) kostale 15 jura). kroz sintru projurili (evil smile) jer nismo znali kada je poslednji voz iz cascaisa za lis.

 

hrana raznovrsna i ukusna i ne puno skuplja od srpske.

 

za sve ostalo sto treba pitajte, uspeli smo da zatvorimo dosta toga za 4 dana.

 

i sto rece milos - vindjakna je must have jer vetar pici sa okeana samo tako.

Link to comment

Uzeti Lisabon Card za 3 dana, isplati se. U Sintri uzeti kartu od 12 evra za sve lokalitete + voz do Kaskaisa, voznja tramvajem 28 obavezna, da se vidi grad u jednom cugu.

Link to comment
  • 5 months later...

Taj deo je malo dalji od centra, ali ako si resio da se vozis metroom svakodnevno, onda ti je svejedno verovatno. Koji je red velicine cena u tom delu, sta si nasao?

 

Ja sam odsela u ovom delu i bilo mi je super jer sam mnogo toga mogla pesice, lepa je atmosfera u kraju a ima i dosta metro linija u okolini. Nasla sam neki stancic preko Airbnb-a koji je bio povoljan.

 

Madrid_smestaj.JPG

 

Link to comment
  • 1 month later...

Imamo u subotu oko 5h izmedju letova u Madridu pa hocemo da skocimo do grada. Prosle godine sam isla nekim busem do i od centra, odgovaralo mi je zbog blizine smestaja i imanja kofera, ali mi se cini da bi trebalo da je metroom brze i komotnije do samog centra?

 

Takodje, sta mislite, da li ce mi preostala metro karta od prosle godine vaziti i ove godine? Moze li se to nekako proveriti na nekom automatu? (Kao npr. sto moze u njujorskom metrou) Znam da moram da doplatim nesto za aerodrom, valjda cemo se tu snaci.

Link to comment

Čak i da moraš taksijem do grada, od Barajasa nije tragično skupo. Mislim da ti karta važi i od prošle godine, ali na svakoj stanici imaš automate, ako ne imaš onog čiku ili tetu u kućici i kod njih lako proveriš.

Link to comment

Madrid ^_^ Uspeli smo da prosetamo 1.5h po gradu, ali nismo skocili do Moulin Chocolat, moracemo ponovo dogodine.

Svratili smo u par prodavnica i u neki supermarket, nadajuci se da cemo naci mmmm spanske cokolade koje smo otkrili prosle godine u Baskiji, "Blanxart", medjutim u Madridu kao da niko nije cuo za njih :/

Link to comment

Blanxart je katalonska cokolada i ja je vidjam i van Spanije, ali uglavnom po fensijim ili hipsterskim radnjama.

Videli smo je mi i kod nas u Nemackoj, ali je kostala duplo vise (ili mozda cak i vise od toga), te smo mislili, kada smo vec u Madridu, da kupimo zalihe :)

(Prvo smo je potrazili na aerodromu ali aerodromi nemaju nista drugo od uobicajenog izbora)

 

Cimacu drugaricu koja je u Barseloni da mi donese koju.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Madrid ^_^ Uspeli smo da prosetamo 1.5h po gradu, ali nismo skocili do Moulin Chocolat, moracemo ponovo dogodine.

Svratili smo u par prodavnica i u neki supermarket, nadajuci se da cemo naci mmmm spanske cokolade koje smo otkrili prosle godine u Baskiji, "Blanxart", medjutim u Madridu kao da niko nije cuo za njih :/

A i vi u sred Castille tražite proizvode iz Catalunye. :P

Link to comment
  • 3 months later...

Kako do Lisabona? Ima li smisla ići vozom ili da se uzme avion? Odakle? Kako se kreću cene jednog, a kako drugog transporta? 

Link to comment

Između Madrida i Lisabona saobraća samo noćni voz. Redovne cene karata po smeru su 60 evra za sedište u vagonu 2. klase, 72 evra za sedište u vagonu 1. klase, 84 evra ležaj u kušetu i 145 evra ležaj u spavaćim kolima. Postoje i promotivne cene od 36 evra za sedište i 50 evra za ležaj u kušetu, ali ih treba uzeti znatno ranije. Putovanje traje nešto manje od 11 časova, udoban je voz iako su u pitanju Talgo kompozicije 6. generacije stare dvadesetak godina.

 

Cene aviokarata po smeru idu od 35 evra pa naviše. Lete EasyJet, Tap, Iberia.

 

Ja sam putovao i vozom i avionom između dva grada. Jeste da sam ljubitelj železnica, ali preporuka za voz ne samo na ovoj relaciji nego i za obilazak celog poluostrva.

 

 

 

Odakle?

 

Ako ovo pitanje označava da se za Lisabon ne putuje iz nekog grada u Španiji, onda jedina preporuka za avion. Cene povratnih aviokarata Beograd-Lisabon se kreću od 250 evra pa naviše. Moguća je i LCC kombinacija Wizz i Ryan preko Buvea ili Ajndhovena, ali ne dobija se neka ušteda u novcu plus veći rizik jer karte nisu vezane.

 

A vozom od Beograda do Lisabona treba okruglo 48 časova uz 6 presedanja i to bi zadovoljstvo koštalo najmanje 300 evra ukoliko se pojure promocije.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...