Jump to content
IGNORED

mobitelska™ fotografija


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nisam ja

    313

  • mustang

    287

  • Gojko & Stojko

    238

  • Pontijak

    232

au Mustang lepo je..Probaj to isto u rano jutro ili u par trenutaka pred sumrak pa da vidis kako svetlo ume da omeksa kad je iskosa i hvataj kad nema kola.

Link to comment

kola su uvek tu. zasto ih nema sa desne strane trenutno, verovatno zato sto je bio utorak ili sreda kada ciste tu stranu ulice.

 

svitanje tesko mogu da uhvatim, kasno se budim a sumrak cu probati.

jacaranda drvo se zove

 

 

Spring is almost upon Los Angeles, and that means purple will explode across the city, thanks to the jacaranda tree. The papery flowers are found across the city, and bloom twice a year — in the spring and in the fall. The Los Angeles Times once called the bright blooms charming, but frustratingly messy.Mar 23, 2013

Link to comment

da li sumrak ili svitanje potpuno je svejedno, zraci sunca u oba slučaja pod jednakim uglom padaju na zemlju. sumboli su to što otkrivaju da li je dan ili noć. proguglaj malo magic hour, pa filmski holivud je tu zbog njega "napravljen"

 

:)

Link to comment

stvarno? :) nikad cula za taj magic hour

u zavisnosti od geografske dužine nekih 45 min posle zalazka sunca za horizont, dok na nebu ima još isijavanja. teoretski sve dok je količina svetla koje reflektuje lice čoveka približno količini svetla koje reflektuje nebo.
Link to comment

ja sam cuo da se to ili jos kasnuje zove "plavi sat". To je vreme posle potpunog zalaska ali dok se jos ne uhvati debelq, crna noc, vec je sve kobaltno i tu su najbolji nocni snimci, traje jako kratko.

Link to comment

kumse prijatelju :) naravno da znam sta je magic hour, pola mojih snimaka i fotki je u tom periodu uradjeno

hvala sto zelite da mi pomognete :). inace magic hour nece moci kroz moju ulicu jer ide sever/jug stranom a magic hour je na zapadnoj strani.

 

evo dva primera videli ste ih pre...

Edited by mustang
Link to comment

Ne moraš imati žuto narandžaste prelive na nebu za magic hour. Dovoljno je da je nebo jako plavo, a ako si urbanoj sredini ko što jesi i ko što ti je kums sugerisao za ^^fotku iznad treba da involviraš veštačko osvetljenje jer opet kako je rekao slika se na ~3500 k.

Link to comment

koliko ja znam magic ili golden hour u LA je prvih i poslednjih sat vremena sunca. obe fotke su u tom periodu slikane.

 

onu fotku ulice ne vredi da slikam jer ide poprecno od sunca i zgrade prave veliku senku koja nija nista specijalno. naci cu ulicu sa istim drvecem koja ide uz sunset

 

hvala momci anyway :)

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...