Jump to content
IGNORED

mobitelska™ fotografija


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nisam ja

    313

  • mustang

    287

  • Gojko & Stojko

    238

  • Pontijak

    232

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Probo i ja nesto slicno al ne umem. Moracu da naucim ponesto oko podesavanja a ne samo da okidam na auto :)

 

Nisam ni ja ništa podešavao, samo je sunce bilo već zašlo tj nije bilo prejako da zezne fotku...

Link to comment

Probo i ja nesto slicno al ne umem. Moracu da naucim ponesto oko podesavanja a ne samo da okidam na auto :)

zatvori blendu ili čekaj još. min. 45 min na tvojoj fotki

generalno kod vode koja je velika reflektujuća površina treba biti pažljiv i čekati krajnji trenutak, koji može da bude i pošto je sunce na samom zalazku za horizont(pogotovu ako je zalazak u smeru toka reke)

Link to comment

Krenuo kuci juce pa mi se u sekundi strasno dojmio zalazak. Fenomenalno je izgledao uzivo.

 

Kamera na telefonu ima gomilu podesavanja (02:20) al nikako da se nakanim da to prostudiram

 

 

 

 

Vidim da je exposure prva stvar kad prebacis na manual pa bi verovatno samo podesavanjem te opcije dobio mnogo bolju fotku.

 

edit: zaboravih na onaj rich capture. Mozda je to pravo resenje za lenje ljude i ovakve fotke

 

 

 

Koliko se secam sa ovim je okidao bruka fotke al me je nerviralo sto snimi vise fajlova.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ova prv a je super izgledala na telefonu al mi je na kompu bezveze. Druga vec nije losa. Skocopizdih se danas biciklom do Ade pa bar da uslikam nesto

 

ada1.jpg

 

ada2.jpg

 

ada3.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...