Jump to content
IGNORED

Oscar 2014


Ajant23

Lični favoriti  

31 members have voted

  1. 1. Najbolji film, režija, strani film

    • American Hustle: Charles Roven, Richard Suckle, Megan Ellison, Jonathan Gordon
    • Nebraska: Albert Berger, Ron Yerxa
    • Captain Phillips: Scott Rudin, Dana Brunetti, Michael De Luca
    • Philomena: Gabrielle Tana, Steve Coogan, Tracey Seaward
    • Dallas Buyers Club: Robbie Brenner, Rachel Winter
    • 12 Years a Slave: Brad Pitt, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Steve McQueen, Anthony Katagas
    • Gravity: Alfonso Cuarón, David Heyman
    • The Wolf of Wall Street: Nominees to be determined
    • Her: Megan Ellison, Spike Jonze, Vincent Landay
    • American Hustle: David O. Russell
    • Gravity: Alfonso Cuarón
    • Nebraska: Alexander Payne
    • 12 Years a Slave: Steve McQueen
    • The Wolf of Wall Street: Martin Scorsese
    • The Broken Circle Breakdown, Belgium
    • The Great Beauty, Italy
    • The Hunt, Denmark
    • The Missing Picture, Cambodia
      0
    • Omar, Palestine
    • Još nisam u prilici da vidim važnog favorita.
  2. 2. Glumačke nagrade

    • American Hustle: Christian Bale
    • Nebraska: Bruce Dern
    • The Wolf of Wall Street: Leonardo DiCaprio
    • 12 Years a Slave: Chiwetel Ejiofor
    • Dallas Buyers Club: Matthew McConaughey
    • American Hustle: Amy Adams
    • Blue Jasmine: Cate Blanchett
    • Gravity: Sandra Bullock
    • Philomena: Judi Dench
      0
    • August: Osage County: Meryl Streep
    • Captain Phillips: Barkhad Abdi
    • American Hustle: Bradley Cooper
    • 12 Years a Slave: Michael Fassbender
    • The Wolf of Wall Street: Jonah Hill
    • Dallas Buyers Club: Jared Leto
    • Blue Jasmine: Sally Hawkins
    • American Hustle: Jennifer Lawrence
    • 12 Years a Slave: Lupita Nyong'o
    • August: Osage County: Julia Roberts
    • Nebraska: June Squibb
      0
  3. 3. Scenariji

    • American Hustle: Eric Warren Singer, David O. Russell
    • Blue Jasmine: Woody Allen
    • Dallas Buyers Club: Craig Borten, Melisa Wallack
    • Her: Spike Jonze
    • Nebraska: Bob Nelson
    • Before Midnight: Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke
      0
    • Captain Phillips: Billy Ray
      0
    • Philomena: Steve Coogan, Jeff Pope
    • 12 Years a Slave: John Ridley
    • The Wolf of Wall Street: Terence Winter
    • Još nisam u prilici da vidim važnog favorita.
    • Deluje kao loš izbor.
    • Slabo me ovo zanima.
  4. 4. Dugometražni crtani i dokumentarci

    • The Croods: Chris Sanders, Kirk De Micco, Kristine Belson
      0
    • Despicable Me 2: Chris Renaud, Pierre Coffin, Christopher Meledandri
    • Ernest & Célestine: Benjamin Renner, Didier Brunner
      0
    • Frozen: Chris Buck, Jennifer Lee, Peter Del Vecho
    • The Wind Rises: Hayao Miyazaki, Toshio Suzuki
      0
    • The Act of Killing: Joshua Oppenheimer, Signe Byrge Sørensen
    • Cutie and the Boxer: Zachary Heinzerling, Lydia Dean Pilcher
    • Dirty Wars: Rick Rowley, Jeremy Scahill
      0
    • The Square: Jehane Noujaim, Karim Amer
      0
    • 20 Feet from Stardom: Nominees to be determined.
    • Još nisam u prilici da vidim važnog favorita.
    • Deluje kao loš izbor.
      0
    • Slabo me ovo zanima.


Recommended Posts

Videli smo ga u ulozi kosarkasa na heroinu i tu je realno pokidao, definitivno je zasluzio makar nominaciju za tu ulogu...ako Leo cesto preglumljuje, sta je onda radio James Dean i kakvo ti je misljenje o njemu...

 

Stvarno ne vidim po cemu McConaughey ima bolju karijeru od njega, cak se slazem s onim sto je ants napisao da je za klasu ispod...True Detective mu je za sada uloga karijere, Mud mu je mozda najbolji film, odlican je bio jos u nekoliko filmova (Dallas Buyers Club, Frailty, We Are Mashall, Lone Star, A Time To Kill, The Lincoln Lawyer, Amistad, Killer Joe, The Wolf Of Wall Street), ali su mu zato ostalih 30-ak filmova cisto blamiranje...meni je on oduvek bio veoma simpatican glumac, u zadnje 2-3 godine stvarno razbija i bira dobre uloge, ali DiCaprio nema nijedan film koji je toliko los da lici na reklamu za tampone...

 

Glavni problem koji Leo ima je taj sto ga mnogi i dalje dozivljavaju kao onog plavusana koji je 90-ih bio na svim naslovnim stranicama tinejdzerskih casopisa, i koji je uz Backstreet Boys i 'N Sync krasio zidove spavacih soba vecine devojcica koje su ulazile u pubertet...nije on kriv sto mu je Titanic doneo toliku popularnost, a svaki hajp sa sobom vuce i odredjenu dozu prezira s druge strane, pa je posle tesko gledati na njega samo kao na glumca, vec tu i licna percepcija ima svoj udeo...mozda je stvarno trebao da igra u nekoliko ljigavih romanticnih komedija pre nego sto je postao Howard Hughes, ali drago mi je da nije pravio kompromise u svojoj karijeri i nadam se da ce nastaviti da pazljivo bira uloge kao i do sada, a koliko vidim ove nove generacije ga stvarno obozavaju, mozda bas zato sto nisu dozivele tu globalnu maniju koja je vladala za njim izmedju '96 i '98...

 

Kao sto sam vec nekoliko puta pisao, po meni je Bale jedini glumac koji moze da se poredi s njim iz te generacije...uopste nije za klasu ispod, gotovo su podjednaki i po talentu i po vestini, jedino sto svako ima svoj stil i bilo bi super da jednoga dana budu u istom filmu...Bale je malo duze cekao na svoju sansu, ali cim je dobio malo vise prostora to je iskoristio i nije sebi dozvolio da zavrsi u nekim filmovima koji su dno dna, a verujem da je i on mogao da uzme cek od 10-ak miliona dolara i glumi sa tamo nekom Dzesikom Parker u necemu sto bi sluzilo samo za podsmevanje...smatram da je i on zestoko pokraden od stane americke filmske akademije, trebao je da bude nominovan za Oskara jos makar 5 puta (American Psycho, The Machinist, Harsh Times, The Prestige, 3:10 To Yuma)...

 

Inace od svih mogucih kradja, izdvojio bih 1962. godinu kada Peter O"Toole nije dobio Oskara za Lawrence Of Arabia (bruka i sramota), kao i 2009. godinu kada Sam Rockwell nije ni nominovan za Moon, a zasluzio je bio Oskara...

prvi bold - daj nemoj me zajebavati, oćemo ozbiljno da pričamo ili da se zajebavamo. ko da si reko da je vudi harelson trebao da dobije oskara za white men can't jump, toliko je smešno.

 

drugi bold - preglumljivao je sve u 16, ali to je klasični holivud, to je tada bilo normalna stvar, valjda toliko znaš?

 

treći bold - to što ti ne vidiš, ne znači da nije tako. uostalom, pored navedenih dobrih filmova on uopšte nema još 30+ loših, pogledaj malo na imdbu, znatno je manji broj tih filmova (ali naravno ti preuveličavaš), ne znam ima li ih ukupno 30, i koliko si ti tih filmova uopšte gledao? počinjem i da se pitam koliko si di kapriovih filmova gledao ako ti je on egal sa baleom (wtf ???, bale je glumac, ovaj je ime na špici koje će da proda film)

 

i na kraju, ne i najmanje važno, ovaj je napravio ulogu za oskara i to više nego zasluženo, dok ovaj drugi puzi a oskar mu nekako uvek izmakne.

 

četvrti bold - isto se dešavalo i mekonahiju, najpoželjniji neženja, tiha patnja teenagerki, lepotan sa teksaškim akcentom pa je uspeo da se otrgne. čovek je jedostavno raznovrsniji glumac i ozbiljno shvata svoj posao, u umetničkom smislu, što di kaprio retko kad pokazuje. jednom rečju - stagnira.

Link to comment
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    46

  • Lancia

    22

  • luba

    18

  • hoffnung

    17

Top Posters In This Topic

Ako je tebi stvarno Leonardo u Basketball Diaries isti kao Woody u White Men Can't Jump, onda ne znam ko je ovde smesan...nisam rekao da je trebao da dobije Oskara, vec makar nominaciju, a sam si pisao o tome kako LDC uvek igra na sigurno i nema cojones da glumi nekog ovisnika i slicno, a to jednostavno nije tacno...

 

Matthew je do sada snimio oko 40 filmova ako se ne varam, od toga je 1/4 odlicna, dok je sve ostalo ili daleko ispod proseka ili najgori trash, kratko i jasno...inace gledao sam 90% njegovih filmova jer mi je zaista oduvek bio gotivan lik, ali definitivno se ne slazem da je na istom nivou kao LDC, cak ni blizu...a sto se tice Leonarda, odgledao sam bukvalno sve njegove filmove od '93 i njegove saradnjem sa De Nirom, pa do ovog poslednjeg, jedino nisam gledao one serije koje je snimao na samom pocetku svoje karijere, ali od ovih 25 filmova koje sam odgledao, u svakom je bio odlican, dok je vecina tih filmova na vrhunskom nivou i ni za jedan se ne moze reci da je smece u rangu filmova Failure To Launch, Tiptoes ili Surfer, Dude...takva blamiranja DiCaprio sebi u karijeri nije dozvolio...

 

Sta ti ovo znaci "Bale je glumac, a LDC ime na spici"...njih dvojica su bukvalno isti i sto se tice potencijala i sto se tice egzekucije...kao da ja napisem "Lebron je igracina, a Durant je samo ime koje prodaje dresove"...zasto su Hallstrom, Raimi, Luhrmann, Cameron, Allen, Boyle, Scorsese, Spielberg, Scott, Mendes, Nolan, Eastwood i Tarantino uzimali bas LDC-a, nemoj mi reci da je to samo zato sto je popularan, pa eto zele da zarade na blagajnama, posto ima mnogo drugih glumaca koji bi postigli isti taj efekat...koliko jos glumaca moze da se pohvali da je saradjivalo sa ovoliko dobrih reditelja, plus Leonardo je priznat i od strane kritike i od strane publike, tako da je trenutno ogromna manjina onih koji ga smatraju prosecnim ili koji se slazu da nije zasluzio makar jednog Oskara do sada...

 

Popularnost koju je DiCaprio imao krajem 90-ih je bila daleko veca nego sto su to imali ostali lepotani iz Holivuda, bas zbog onog hajpa oko Titanika, to je bilo toliko nepodnosljivo da je cak i meni na momente bilo muka od njegovog imena, a uvek sam ga gotivio...to je bilo vreme masovne ekspanzije tinejdzerskih casopisa, boy bendova i zlatno doba zute stampe, a Leonardo je bio non-stop u centru paznje...lepo je Ronaldo ranije izlavio " ljudi me mrze jer sam lep, bogat i uspesan u svom poslu", to je brutalno istinita izjava i isto to bi se moglo reci i za LDC-a...mogu da ga vole ili mrze, ali umanjivati njegove glumacke sposobnosti je smesno...

Edited by keksi krem
Link to comment

Ma daj Moco, namerno sam se zakacio za tebe jer inace volim da citam sve sto pises na ovom podforumu i uglavnom nam se misljenja poklapaju, ali eto jedino oko LDC-a sam hteo da vidim u cemu je problem...no hard feelings...

Link to comment

Keksi, tesko je bilo sta odgovoriti na poredjenje Bejla i DiKapria. Nebo i zemlja, jednostavno.

Sasvim drugačiji tipovi glumaca. Nije to sport, ne mere se rezultati u metrima.

Link to comment

upravo, ne razumemo se suštinski.

a ima dobar primer za to, skoro je neki momak pitao, cini mi se za Simka cokoladu, proglasivsi je za prvoklasnu. dobio je odgovor od Keksija slican razlici izmedju Bejla i DiKapria;) 

Link to comment

mozda da podjete od toga, sta je to umetnost? sta je to glumac? da li je dicaprio umetnik? ako jeste, zasto? ako nije, zasto nije? da li je bale umetnik? da li je talenat bitan? cini mi se da su sve ovo vazne stvari u razumevanju ovog problema koji se razvlaci na nekoliko strana. sa druge strane, mislim da nam je potreban neko ko je zavrsio skolu, jer bi u tom slucaju mnogo bilo jasnije kada bi se osnovne stvari nazvale pravim imenom, i tako na neki nacin pomogle u razumevanju: umetnicka dusa vs wolf of the wall street :D

 

salim se malo sa ovom poslednjom recenicom, ali sam zaista raspolozen da cujem nekoga ko je autoritativan na ovom polju, tj. neko da nam dodje ko je zavrsio skolu, i pojasni stvari. cini mi se da bi vrlo brzo bili sposobni sami da donesemo zakljucak. ja imam jednu prostu stvar da napisem, a inspirisao me je mocin post, tj recenica: 'u umetnickom smislu'. ja znam da su bale i dicaprio nebo i zemlja, ali kako to objasniti? 

 

 

umetnik je pre svega iskren prema sebi. uloge su dobre, jer kroz njih moze da se usavrsi, i to samo ako pristupi celim svojim srcem, i dusom. mnoge uloge im omogucuju da se vide, kao ogledalo. koliko su celim svojim bicem ispred tog ogledala, toliko ce transformacija da bude realna, tj. isnitina. to ce svakako isto tako uticati na nas kao posmatrace - interakcija. naravno, u zavistnosti koliko su oni bili stvarni, toliko ce i nasa reakcija da bude ovakva, ili onakva. verujem da je za glumce najbitnija stvar, kroz sta su sve prosli kroz tu ulogu, i zbog tog iskustva, sta je to donelo novo. 
 
 
Link to comment

Izvini bobe, ne treba mi neko ko je završio školu da mi objasni da je Christian Bale veliki glumac. Nisam završio ni muzičku, pa znam da je Jimi Hendrix bogotac.

Link to comment

 

umetnik je pre svega iskren prema sebi. uloge su dobre, jer kroz njih moze da se usavrsi, i to samo ako pristupi celim svojim srcem, i dusom. mnoge uloge im omogucuju da se vide, kao ogledalo. koliko su celim svojim bicem ispred tog ogledala, toliko ce transformacija da bude realna, tj. isnitina. to ce svakako isto tako uticati na nas kao posmatrace - interakcija. naravno, u zavistnosti koliko su oni bili stvarni, toliko ce i nasa reakcija da bude ovakva, ili onakva. verujem da je za glumce najbitnija stvar, kroz sta su sve prosli kroz tu ulogu, i zbog tog iskustva, sta je to donelo novo. 

 

možda je najboljia reč rizik. di caprio ako nešto ne radi onda je to baš to - ne rizikuje.

Link to comment

Sa stanovišta producenta, to može biti kvalitet, zar ne?

apsolutno, zato sam i reko da mu preti da postane samo ime na špici koje prodaje film. ali, nije to tema.

Link to comment

moca |

 

u umetnickom smislu, 'rizik' je vrlo strana rec, ako tako mogu da kazem. ne postoji tako nesto. umetnik ne rizikuje. mozda moze da se kaze: 'prepusti ekperimentisanju' sto naravno samo moze da donese dobro. na osnovu ekperimentisanja vidis da li je nesto dobro ili nije. ali to je to, samo sto mislim da rizik nije adekvatan izraz.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...