Jump to content
IGNORED

Oscar 2014


Ajant23

Lični favoriti  

31 members have voted

  1. 1. Najbolji film, režija, strani film

    • American Hustle: Charles Roven, Richard Suckle, Megan Ellison, Jonathan Gordon
    • Nebraska: Albert Berger, Ron Yerxa
    • Captain Phillips: Scott Rudin, Dana Brunetti, Michael De Luca
    • Philomena: Gabrielle Tana, Steve Coogan, Tracey Seaward
    • Dallas Buyers Club: Robbie Brenner, Rachel Winter
    • 12 Years a Slave: Brad Pitt, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Steve McQueen, Anthony Katagas
    • Gravity: Alfonso Cuarón, David Heyman
    • The Wolf of Wall Street: Nominees to be determined
    • Her: Megan Ellison, Spike Jonze, Vincent Landay
    • American Hustle: David O. Russell
    • Gravity: Alfonso Cuarón
    • Nebraska: Alexander Payne
    • 12 Years a Slave: Steve McQueen
    • The Wolf of Wall Street: Martin Scorsese
    • The Broken Circle Breakdown, Belgium
    • The Great Beauty, Italy
    • The Hunt, Denmark
    • The Missing Picture, Cambodia
      0
    • Omar, Palestine
    • Još nisam u prilici da vidim važnog favorita.
  2. 2. Glumačke nagrade

    • American Hustle: Christian Bale
    • Nebraska: Bruce Dern
    • The Wolf of Wall Street: Leonardo DiCaprio
    • 12 Years a Slave: Chiwetel Ejiofor
    • Dallas Buyers Club: Matthew McConaughey
    • American Hustle: Amy Adams
    • Blue Jasmine: Cate Blanchett
    • Gravity: Sandra Bullock
    • Philomena: Judi Dench
      0
    • August: Osage County: Meryl Streep
    • Captain Phillips: Barkhad Abdi
    • American Hustle: Bradley Cooper
    • 12 Years a Slave: Michael Fassbender
    • The Wolf of Wall Street: Jonah Hill
    • Dallas Buyers Club: Jared Leto
    • Blue Jasmine: Sally Hawkins
    • American Hustle: Jennifer Lawrence
    • 12 Years a Slave: Lupita Nyong'o
    • August: Osage County: Julia Roberts
    • Nebraska: June Squibb
      0
  3. 3. Scenariji

    • American Hustle: Eric Warren Singer, David O. Russell
    • Blue Jasmine: Woody Allen
    • Dallas Buyers Club: Craig Borten, Melisa Wallack
    • Her: Spike Jonze
    • Nebraska: Bob Nelson
    • Before Midnight: Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke
      0
    • Captain Phillips: Billy Ray
      0
    • Philomena: Steve Coogan, Jeff Pope
    • 12 Years a Slave: John Ridley
    • The Wolf of Wall Street: Terence Winter
    • Još nisam u prilici da vidim važnog favorita.
    • Deluje kao loš izbor.
    • Slabo me ovo zanima.
  4. 4. Dugometražni crtani i dokumentarci

    • The Croods: Chris Sanders, Kirk De Micco, Kristine Belson
      0
    • Despicable Me 2: Chris Renaud, Pierre Coffin, Christopher Meledandri
    • Ernest & Célestine: Benjamin Renner, Didier Brunner
      0
    • Frozen: Chris Buck, Jennifer Lee, Peter Del Vecho
    • The Wind Rises: Hayao Miyazaki, Toshio Suzuki
      0
    • The Act of Killing: Joshua Oppenheimer, Signe Byrge Sørensen
    • Cutie and the Boxer: Zachary Heinzerling, Lydia Dean Pilcher
    • Dirty Wars: Rick Rowley, Jeremy Scahill
      0
    • The Square: Jehane Noujaim, Karim Amer
      0
    • 20 Feet from Stardom: Nominees to be determined.
    • Još nisam u prilici da vidim važnog favorita.
    • Deluje kao loš izbor.
      0
    • Slabo me ovo zanima.


Recommended Posts

a ima dobar primer za to, skoro je neki momak pitao, cini mi se za Simka cokoladu, proglasivsi je za prvoklasnu. dobio je odgovor od Keksija slican razlici izmedju Bejla i DiKapria;)

Sad si ga bas preterao, u tom poredjenju je Bale A-list actor koji glumi Betmena (sto i jeste istina), dok je DiCaprio neki anonimus koji preko veze glumi u mom rodjaku sa sela :D

 

Ajde sad ozbiljno, LDC i Bale su mi dobri za poredjenje jer su ista generacija i obojica imaju isti urodjeni glumacki potencijal, a takodje smatram da ga obojica koriste na pravi nacin...to sto se njihov stil sustinski razlikuje ne znaci da ne mogu da se porede i da je jedan daleko superiorniji od ovog drugog...Lebron i Durant igraju na istoj poziciji, nisu isti tip igraca, ali i za jednog i za drugog moze da se nadje argument da je trenutno najbolji igrac u svojoj generaciji...ovaj prvi je kompletniji, vise je timski igrac, bolje igra odbranu, bolje skace i asistira, moze se reci da i svoje saigrace cini boljim nego sto jesu...ovaj drugi je bolji napadac sa pravim ubilackim instiktom, moze da poentira na 1001 nacin i kad se lomi utakmica, nema boljeg od njega...ovaj prvi vec ima sampionske prstenove i MVP titule, ali ovaj drugi ima to nesto u sebi sto je tesko opisati, nesto sto ove sezone vec polako izlazi na videlo...ovaj prvi je vise rizikovao u karijeri, menjao tim, menjao svoju ulogu, rastao i napredovao kad je bilo najteze, dok je ovaj drugi uvek bio na sigurnom, sve se vrtelo oko njega, svi su igrali za njega, a on je radio ono u cemu je najbolji, bez previse eksperimentisanja, i to je davalo odredjeni rezultat...dva igraca koja su toliko dobra, a opet toliko razlicita, jedan je vise kao Magic/Oscar, drugi je vise kao Jordan/Kobe, jedan moze da igra na vise razlicitih pozicija sa istim uspehom, dok se ovaj drugi vise drzi svoje osnovne pozicije gde je znatno konkretniji...

 

Indy je napisao da gluma nije sport i da ne moze tako da se meri, u potpunosti se slazem s tim...ovde ipak ne pricam o sportu, vec o dva individualca koja su toliko dobra u svom poslu da je tesko reci ko je bolji jer svako dominira na svoj nacin...kao sto u sportu imamo faktor uprave,trenera, saigraca i protivnika, tako i u filmu imamo faktor reditelja, scenarista, producenata i ostalih glumaca...finalni rezultat ne zavisi samo od igraca/glumca, vec sve kockice moraju da se sloze da bi se postigao uspeh...jedna stvar je sigurna, NBA/Hollywood je masinerija gde se vrti nenormalan novac, a kad tim/produkcijska kuca zele da ostvare i uspeh na terenu/velikom platnu i dobar bilans na blagajni, onda su Lebron/Durant, tj Bale/DiCaprio, definitivno easy choise, jer garantuju dobar rezultat na svim frontovima, pre svega jer imaju nenormalan talenat, a i vec su mnogo puta dokazali svoj kvalitet...fanboy jednog igraca/glumca reci ce da je njegov miljenik bolji od ovog drugog, ali ovde pricamo o likovima koji su u prajmu svojih karijera, superstar level...

 

Kapiram da sam verovatno postao previse dosadan, ali ne volim kada se omalovazava neciji rad i trud ulozen u odredjeni projekat...sa 19 godina odglumiti mentalno hendikepiranog tinejdzera na onakav nacin jednostavno zasluzuje svako postovanje, a godinu-dve kasnije i heroinskog zavisnika sa gotovo istim intenzitetom daje potpuno novu dimenziju LDC-u...on je od samog starta svoje karijere krenuo da uzima veoma teske uloge, nije igrao smekere u srednjim skolama, nije glumio u glupim romanticnim komedijama, nije bio just another pretty face, vec je uglavnom proveo vreme sa nekim od najboljih reditelja danasnjice (Hallstrom, Raimi, Luhrmann, Cameron, Allen, Boyle, Scorsese, Spielberg, Scott, Mendes, Nolan, Eastwood, Tarantino), a glupo je i da pominjem sa kojim je sve glumcima i glumicama saradjivao, to je sve dokaz jednog ozbiljnog pristupa glumi i maksimalnom licnom usavrsavanju...da li je stvarno lako sa 28 godina biti jedan Frank Abagnale Jr. ili sa 30. godina takav ekscentrik kao Howard Hughes...jel manje zahtevno sa 37. godina biti jedan J. Edgar Hoover ili sa 39. godina romantik kao Jay Getsby...ne znam koliko su ljudi upoznati sa likom i delom pravog Jordana Belforta, ali LDC ga je odglumio kao da je njegov klon, nema tu neke fizicke transformacije koja bi sad trebalo da ostavi nekakav vizuelni sok, ali onako odglumiti jednog ljigavog (ali harizmaticnog), pokvarenog (ali natprosecno inteligentnog), prevrtljivog (ali duhovitog) sociopatu koji voli sve poroke ovoga sveta (ali voli i svoju decu iako je nesposoban da bude roditelj za primer) i sve to docarati na takav nacin da je ipak velikoj vecini stalo da ga gleda 3 sata na velikom platnu, e pa onda i to zasluzuje svaki respect...nista manje nisu zahtevne uloge u filmovima kao sto su This Boy's Life, Total Eclipse, Romeo + Juliet, Gangs of New York, Blood Diamond, Revolutionary Road, Shutter Island i Django Unchained, a od ruke mu idu i blockbusteri kao Titanic, The Beach, The Departed, Body of Lies i Inception...previse, ali previse dobrih uloga i filmova ima iza sebe, a jos nije napunio ni 40. godina...

 

edit: U zadnjem pasusu sam bukvalno naveo 20 od njegovih poslednjih 25 uloga...znaci da dodam jos Celebrity (tu je odglumio dobru parodiju samog sebe), The Man in the Iron Mask (tu je sigurno najsvetlija tacka u filmu), Don's Plum (veoma potcenjen, ali ipak interesantan mali filmic), Marvin's Room (jos jedna njegova dobra emotivna uloga) i na kraju The Quick and the Dead (i tu je ostavio dobar utisak)...za koji od ovih 25 filmova se moze reci da je potpuni promasaj i za koju od njegovih 25 uloga se moze reci da nije na potrebnom nivou...stvarno ne mogu da se setim nekog drugog ko ima tako impozantan glumacki CV sa tako malo godina...zato ga toliko cenim i postujem...

Edited by keksi krem
Link to comment
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    46

  • Lancia

    22

  • luba

    18

  • hoffnung

    17

Top Posters In This Topic

Trista ti cokolada :D Keksi, mislim pogresna je adresa, ja nigde nisam omalovazavao DiCapria, cakstavise. Jedino sto sam napisao je to da je Bale i bolji i karakterniji i uopste u svakom smislu bolji glumac, verovatno najbolji glumac danasnjice.

Link to comment

Christoph Waltz? Vincent Cassel? Geoffrey Rush? :D

pa ovaj prvi ce tesko izaci iz okvira epizodiste, al' napisao sam verovatno, nemoj i ti sad da me keksises;)

Link to comment

Trista ti cokolada :D Keksi, mislim pogresna je adresa, ja nigde nisam omalovazavao DiCapria, cakstavise. Jedino sto sam napisao je to da je Bale i bolji i karakterniji i uopste u svakom smislu bolji glumac, verovatno najbolji glumac danasnjice.

Odmah posle DD Lewisa.  :cool:

Link to comment

xaxa, mislis da Razumni zna, sad ga je izguglao pod best actor.

 

Razumni SVE njegove filmove gledao, butcher iz Gangs of NY mi je jedan od najboljih filmskih likova ikad, a njega toliko štujem i cenim da mi je jednostavno kategorija za sebe (bukvalno). Totalno tj extremno se posvećuje spremanju uloga i nije slučajno što je Bale odmah tu iza njega, obojica su malo specifični i ekscentrični. Nema ih mnogo po medijima, čuvaju privatni život, DDL živi totalno izolovan život po nekim rančevima (bilo pre, možda sada ne) On je meni uvek bio van svake konkurencije. 

 

Još jedna stvar zbog koje ga jako cenim je što pažljivo bira uloge, ne da se iskomercijalizovati, uostalom, u poslednjih 20ak godina snimio je 10ak filmova. Bog otac!

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Ne volim ova licitiranja "ko je bolji glumac" ali svakako da postoji nekoliko glumaca koji imaju veći procenat™ velikih uloga od Balea - pomenuti DDL, pa pokojni Filip Sejmur Hofman, Džefri Raš, Paul Giamati i da, naravno - Sam Rockwell. Naravno, to je samo Holivud, glupo je na bilo koji način porediti holivudske i evropske glumce, čisto zbog toga što ovi prvi uživaju daleko veći publicitet.

Link to comment

Leo je dobar glumac i to je to, ni vise ni manje od toga. Da bi bio odlican nedostaje mu malo cojones sto rece neko, jednostavno covek uvek igra siguricu a to postane dosadno ponekad. Anti-leoista postajem kad krene objasnjavanje koliko je harizmatican i dobar frajer. Mada, da sam slobodna, izlazila bih samo sa zenama kojima se takvi svidjaju jer se nikada ne bismo posvadjale oko simpatije :D

I da, ja mu zameram Titanik koliko Mekonahiju romkomove, retko odvratan film. (cisto licni utisak naravno, ne zanimaju me ni rejtinzi ni odusevljenje vecine)

Link to comment

Ne volim ova licitiranja "ko je bolji glumac" ali svakako da postoji nekoliko glumaca koji imaju veći procenat™ velikih uloga od Balea - pomenuti DDL, pa pokojni Filip Sejmur Hofman, Džefri Raš, Paul Giamati i da, naravno - Sam Rockwell. Naravno, to je samo Holivud, glupo je na bilo koji način porediti holivudske i evropske glumce, čisto zbog toga što ovi prvi uživaju daleko veći publicitet.

 

Nisam siguran da se slažem, pogotovu ako pričamo o "velikim" ulogama. Pogotovu ne za Rokvela koga btw obožavam. 

 

No, dosta tr-offa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...