Jump to content
IGNORED

Oscar 2014


Ajant23

Lični favoriti  

31 members have voted

  1. 1. Najbolji film, režija, strani film

    • American Hustle: Charles Roven, Richard Suckle, Megan Ellison, Jonathan Gordon
    • Nebraska: Albert Berger, Ron Yerxa
    • Captain Phillips: Scott Rudin, Dana Brunetti, Michael De Luca
    • Philomena: Gabrielle Tana, Steve Coogan, Tracey Seaward
    • Dallas Buyers Club: Robbie Brenner, Rachel Winter
    • 12 Years a Slave: Brad Pitt, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Steve McQueen, Anthony Katagas
    • Gravity: Alfonso Cuarón, David Heyman
    • The Wolf of Wall Street: Nominees to be determined
    • Her: Megan Ellison, Spike Jonze, Vincent Landay
    • American Hustle: David O. Russell
    • Gravity: Alfonso Cuarón
    • Nebraska: Alexander Payne
    • 12 Years a Slave: Steve McQueen
    • The Wolf of Wall Street: Martin Scorsese
    • The Broken Circle Breakdown, Belgium
    • The Great Beauty, Italy
    • The Hunt, Denmark
    • The Missing Picture, Cambodia
      0
    • Omar, Palestine
    • Još nisam u prilici da vidim važnog favorita.
  2. 2. Glumačke nagrade

    • American Hustle: Christian Bale
    • Nebraska: Bruce Dern
    • The Wolf of Wall Street: Leonardo DiCaprio
    • 12 Years a Slave: Chiwetel Ejiofor
    • Dallas Buyers Club: Matthew McConaughey
    • American Hustle: Amy Adams
    • Blue Jasmine: Cate Blanchett
    • Gravity: Sandra Bullock
    • Philomena: Judi Dench
      0
    • August: Osage County: Meryl Streep
    • Captain Phillips: Barkhad Abdi
    • American Hustle: Bradley Cooper
    • 12 Years a Slave: Michael Fassbender
    • The Wolf of Wall Street: Jonah Hill
    • Dallas Buyers Club: Jared Leto
    • Blue Jasmine: Sally Hawkins
    • American Hustle: Jennifer Lawrence
    • 12 Years a Slave: Lupita Nyong'o
    • August: Osage County: Julia Roberts
    • Nebraska: June Squibb
      0
  3. 3. Scenariji

    • American Hustle: Eric Warren Singer, David O. Russell
    • Blue Jasmine: Woody Allen
    • Dallas Buyers Club: Craig Borten, Melisa Wallack
    • Her: Spike Jonze
    • Nebraska: Bob Nelson
    • Before Midnight: Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke
      0
    • Captain Phillips: Billy Ray
      0
    • Philomena: Steve Coogan, Jeff Pope
    • 12 Years a Slave: John Ridley
    • The Wolf of Wall Street: Terence Winter
    • Još nisam u prilici da vidim važnog favorita.
    • Deluje kao loš izbor.
    • Slabo me ovo zanima.
  4. 4. Dugometražni crtani i dokumentarci

    • The Croods: Chris Sanders, Kirk De Micco, Kristine Belson
      0
    • Despicable Me 2: Chris Renaud, Pierre Coffin, Christopher Meledandri
    • Ernest & Célestine: Benjamin Renner, Didier Brunner
      0
    • Frozen: Chris Buck, Jennifer Lee, Peter Del Vecho
    • The Wind Rises: Hayao Miyazaki, Toshio Suzuki
      0
    • The Act of Killing: Joshua Oppenheimer, Signe Byrge Sørensen
    • Cutie and the Boxer: Zachary Heinzerling, Lydia Dean Pilcher
    • Dirty Wars: Rick Rowley, Jeremy Scahill
      0
    • The Square: Jehane Noujaim, Karim Amer
      0
    • 20 Feet from Stardom: Nominees to be determined.
    • Još nisam u prilici da vidim važnog favorita.
    • Deluje kao loš izbor.
      0
    • Slabo me ovo zanima.


Recommended Posts

Moca sa njegovih Leo + 10cm ili ja?

 

 

Kome prijatelji i rodbina prebacuju to gušenje, Moci ili tebi?   :fantom:

 

 

Samo oni sirotani skupljeni po Singapurima i sličnim mestima klimaju glavom na sve to, plašeći se da će kao nomadi biti odbačeni.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    46

  • Lancia

    22

  • luba

    18

  • hoffnung

    17

Top Posters In This Topic

Vi tražite neko preglumljavanje, što je Leu nepotrebno. Njemu sve to ide sa lakoćom.

ma nije tačno. on često preglumljuje, jer je tako lakše, mada kao što rekoh u zadnjem skorsezeu je tako i trebalo. ali, čula si za izraz "manje je više", što je na primer primenio c.bale u american hustle i otkinuo ulogu. nije morao da viče i mlatara rukama. to je lako. gestovi, pogledi, jedva primetna mimika, twink of an eye, a usput igra i batmana i boxera i svašta nešto. i po vama bio on bio za klasu ispod lea, jer nije classy, jer nema eklektičniji put... pa neće biti. daj da vidimo di capria u ulozi boxera na cracku ili u ulozi čoveka koji umire do aidsa. daj da vidimo, čisto onako, da pokaže da može i svima zapuši usta. mislim, nije džabe što ga onoliko zezaju za oskara, iako je oskar postao bulja, opet moraš da daš nešto više od uobičajenog.

Link to comment

Kome prijatelji i rodbina prebacuju to gušenje, Moci ili tebi?   :fantom:

 

 

Samo oni sirotani skupljeni po Singapurima i sličnim mestima klimaju glavom na sve to, plašeći se da će kao nomadi biti odbačeni.

Pa nisam sada nikog pomenula. Sad gušim Leom!
Link to comment

ma nije tačno. on često preglumljuje, jer je tako lakše, mada kao što rekoh u zadnjem skorsezeu je tako i trebalo. ali, čula si za izraz "manje je više", što je na primer primenio c.bale u american hustle i otkinuo ulogu. nije morao da viče i mlatara rukama. to je lako. gestovi, pogledi, jedva primetna mimika, twink of an eye, a usput igra i batmana i boxera i svašta nešto. i po vama bio on bio za klasu ispod lea, jer nije classy, jer nema eklektičniji put... pa neće biti. daj da vidimo di capria u ulozi boxera na cracku ili u ulozi čoveka koji umire do aidsa. daj da vidimo, čisto onako, da pokaže da može i svima zapuši usta. mislim, nije džabe što ga onoliko zezaju za oskara, iako je oskar postao bulja, opet moraš da daš nešto više od uobičajenog.

Pa može on i to, ali ga niko neće kastovati za tako nešto jer nema ni njušku ni karakterne crte nekog borca, šljakera. Kao ni Džek Nikolson što nema. A te uloge su srcu prijemčive jer se u krajičku mozga ta uloga asocira sa odradjenim glumačkim poslom. Kao, jao vidi što se napucao, naradio da prikaže taj trnoviti put. Dajte mu Oskara! Mislim, možda je to fer tako, ali neće me te pojave izuti iz sedišta kao jedan Leov pun okret ka kameri i osmeh i rad obrvama.

Link to comment

Pa može on i to, ali ga niko neće kastovati za tako nešto jer nema ni njušku ni karakterne crte nekog borca, šljakera. Kao ni Džek Nikolson što nema. A te uloge su srcu prijemčive jer se u krajičku mozga ta uloga asocira sa odradjenim glumačkim poslom. Kao, jao vidi što se napucao, naradio da prikaže taj trnoviti put. Dajte mu Oskara! Mislim, možda je to fer tako, ali neće me te pojave izuti iz sedišta kao jedan Leov pun okret ka kameri i osmeh i rad obrvama.

 

Pa dobro, imaju i za to nagrade -_-

 

http://www.people.com/people/article/0,,20794087,00.html

Link to comment

u Total eclipse umire od aidsa ili sifilsa kao Rembo pa ti vidi Moco 

 

Not true.

 

edip - mislim, umire, ali samo na samom kraju filma, inače film nema veze s tim. :)

Edited by kobni zelaya
Link to comment

nisam ni rekla da je o umiranju od aidsa ili sifilisa

 

Ali za 1 Oskar to nije dovoljno - mora da bude od početka do kraja o tome. : :fantom:

Edited by kobni zelaya
Link to comment

ma nije tačno. on često preglumljuje, jer je tako lakše, mada kao što rekoh u zadnjem skorsezeu je tako i trebalo. ali, čula si za izraz "manje je više", što je na primer primenio c.bale u american hustle i otkinuo ulogu. nije morao da viče i mlatara rukama. to je lako. gestovi, pogledi, jedva primetna mimika, twink of an eye, a usput igra i batmana i boxera i svašta nešto. i po vama bio on bio za klasu ispod lea, jer nije classy, jer nema eklektičniji put... pa neće biti. daj da vidimo di capria u ulozi boxera na cracku ili u ulozi čoveka koji umire do aidsa. daj da vidimo, čisto onako, da pokaže da može i svima zapuši usta. mislim, nije džabe što ga onoliko zezaju za oskara, iako je oskar postao bulja, opet moraš da daš nešto više od uobičajenog.

Videli smo ga u ulozi kosarkasa na heroinu i tu je realno pokidao, definitivno je zasluzio makar nominaciju za tu ulogu...ako Leo cesto preglumljuje, sta je onda radio James Dean i kakvo ti je misljenje o njemu...

 

Stvarno ne vidim po cemu McConaughey ima bolju karijeru od njega, cak se slazem s onim sto je ants napisao da je za klasu ispod...True Detective mu je za sada uloga karijere, Mud mu je mozda najbolji film, odlican je bio jos u nekoliko filmova (Dallas Buyers Club, Frailty, We Are Mashall, Lone Star, A Time To Kill, The Lincoln Lawyer, Amistad, Killer Joe, The Wolf Of Wall Street), ali su mu zato ostalih 30-ak filmova cisto blamiranje...meni je on oduvek bio veoma simpatican glumac, u zadnje 2-3 godine stvarno razbija i bira dobre uloge, ali DiCaprio nema nijedan film koji je toliko los da lici na reklamu za tampone...

 

Glavni problem koji Leo ima je taj sto ga mnogi i dalje dozivljavaju kao onog plavusana koji je 90-ih bio na svim naslovnim stranicama tinejdzerskih casopisa, i koji je uz Backstreet Boys i 'N Sync krasio zidove spavacih soba vecine devojcica koje su ulazile u pubertet...nije on kriv sto mu je Titanic doneo toliku popularnost, a svaki hajp sa sobom vuce i odredjenu dozu prezira s druge strane, pa je posle tesko gledati na njega samo kao na glumca, vec tu i licna percepcija ima svoj udeo...mozda je stvarno trebao da igra u nekoliko ljigavih romanticnih komedija pre nego sto je postao Howard Hughes, ali drago mi je da nije pravio kompromise u svojoj karijeri i nadam se da ce nastaviti da pazljivo bira uloge kao i do sada, a koliko vidim ove nove generacije ga stvarno obozavaju, mozda bas zato sto nisu dozivele tu globalnu maniju koja je vladala za njim izmedju '96 i '98...

 

Kao sto sam vec nekoliko puta pisao, po meni je Bale jedini glumac koji moze da se poredi s njim iz te generacije...uopste nije za klasu ispod, gotovo su podjednaki i po talentu i po vestini, jedino sto svako ima svoj stil i bilo bi super da jednoga dana budu u istom filmu...Bale je malo duze cekao na svoju sansu, ali cim je dobio malo vise prostora to je iskoristio i nije sebi dozvolio da zavrsi u nekim filmovima koji su dno dna, a verujem da je i on mogao da uzme cek od 10-ak miliona dolara i glumi sa tamo nekom Dzesikom Parker u necemu sto bi sluzilo samo za podsmevanje...smatram da je i on zestoko pokraden od stane americke filmske akademije, trebao je da bude nominovan za Oskara jos makar 5 puta (American Psycho, The Machinist, Harsh Times, The Prestige, 3:10 To Yuma)...

 

Inace od svih mogucih kradja, izdvojio bih 1962. godinu kada Peter O"Toole nije dobio Oskara za Lawrence Of Arabia (bruka i sramota), kao i 2009. godinu kada Sam Rockwell nije ni nominovan za Moon, a zasluzio je bio Oskara...

Edited by keksi krem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...