Jump to content
IGNORED

Sinovi kineskog zmaja


Lord Protector

Recommended Posts

3 minutes ago, vememah said:

Od "lažu ko psi" stigli smo do "prestali su, kažu". Lepo.

Ne, nego sam naveo jednako kredibilni izvortm

 

Nego, jel se EU parlament izjasnio i o organ harvesting zakonu koji je usvojen i u njihovoj koloniji i kandidatu za članstvo Srbiji pre godinu dana? 

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/svi-gradani-srbije-postaju-potencijalni-donori-organa

Edited by palikaris
Link to comment
9 minutes ago, palikaris said:

Kako sam ja putinovac? Gde sam ikada spomenuo Putina? Odjebi s tim seljačkim podmetanjima.  @ObiW

Šta odjebi sa podmetanjima? Kad kažeš za italijanski ili američki parlament “pa ti veruješ tim lažovima” to nije ad hominem argument? Kada kažeš za EU parlament “ a što se nisu oglasili povodom...”, to nije whataboutism? Ko ti je pouzdan izvor za Kineze? Pa niko iz zapadnog sveta, ocigledno.

Edited by ObiW
Link to comment
Just now, ObiW said:

Šta odjebi sa podmetanjima? Kad kažeš za italijanski ili američki parlament “pa ti veruješ tim lažovima” to nije ad hominem argument? Kada kažeš za EU parlament “ a što se nisu oglasili povodom...”, to nije whataboutism? 

Ne verujem eu parlamentu ni američkom senatu, jer su dokazani lažovi. Gde je tu Putin, jebo te Putin? 

Link to comment

Ne mora nikome da se veruje bezrezervno, dovoljno je na osnovu svih predočenih činjenica videti šta zdrav razum govori, a to je da je verovatnije da se time bave nego da se ne bave.

Link to comment
2 minutes ago, palikaris said:

Oćeš mi odgovoriti zašto sam ja putinovac i gde sam (ikada) spomenuo Putina? Ne skreći sad temu na to kome ja verujem. 

Hoću naravno. Kad ti ne valjaju izvori zapadne demokratije, “jer znamo da lažu”, onda si Putinovac. Tako je to u zemlji Srbiji. 

Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

Hoću naravno. Kad ti ne valjaju izvori zapadne demokratije, “jer znamo da lažu”, onda si Putinovac. Tako je to u zemlji Srbiji. 

Tako sam i mislio. Hvala. 

Link to comment

Kao što sam i mislio, to je ta argumentacija, ne slažeš se ili ne veruješ zapadnim institucijama, odmah si putinovac. Pitao samo da znam, da s tobom ne raspravljam više.

Sad ću baš ja da obrazlažem bilo šta da bi ti promenio svoje cenjeno mišljenje o meni, oću, nemam druga posla :laugh:.

Link to comment
42 minutes ago, vememah said:

Ne mora nikome da se veruje bezrezervno, dovoljno je na osnovu svih predočenih činjenica videti šta zdrav razum govori, a to je da je verovatnije da se time bave nego da se ne bave.

Pa očigledno se bave, i onaj RT članak koji sam linkovao iz zajebancije isto kaže da se bave, a i sami kinezi u tom članku kažu. Po zakonu se organi osuđenika na smrt automatski koriste za transplantaciju jer imaju ogroman manjak donora. I to jeste diskutabilan zakon, ali je daleko od:

 

Chinese government was taking hearts, kidneys, lungs, and skin from groups including Uighur Muslims and members of the Falun Gong religious groups

 

Ovo zvuči kao da Sidjiping i vrh KPK lično idu s noževima, love Ujgure lasom i vade im organe na licu mesta :isuse:. I jedu srce, a od kože naprave cipele. Jebote.

 

Generalno su na zapadu takve sve vesti o bilo čemu o Kini. Mešavina potpunog nerazumevanja kineskog društva i namerne misinterpretacije. Mislim, niko, ni jedna zemlja, ni jedno društvo, nije toliko retardirano kako se Kina (a i razne druge zemlje) predstavlja na zapadu.

 

I onda imaš npr. višegodišnje kukanje Gugla kako je njima zabranjen rad u Kini i kako ih cenzurišu, a u realnosti ima i druga strana te priče, da po kineskom zakonu, ako internet kompanije hoće da rade u Kini moraju i servere da postave u Kinu, i neke su to uradile, tipa AirBnB ili Booking.com pa rade najnormlanije, a Gugl neće, ili mu se ne isplati, ko zna, hoće da ima tržište od milijardu i po ljudi al da ne uloži ništa, ako mogu i zakone njima da prilagode. I onda prde. Elem, nek rade po kineskim zakonima, nek otvore Google China i postave servere tamo pa tek onda možemo da vidimo da li će im biti zabranjeno da rade. Ovako blanko verujemo Guglu jbt.

 

Onda, ima gomila prdenja o onom social creditu, predstavlja se kao nešto gde tebe ljudi lajkuju na društvenim mrežama pa gubiš poene, do tog nivoa retardiranosti to ide. Kad vidiš na licu mesta, shvatiš da je to slično kao što imaš po Evropi poene na vozačkoj dozvoli, pa ako ponovo i ponovo kršiš pravila i ponašaš se ko kreten izgubićeš dozvolu na kraju jer novčana kazna nije dovoljna za neke ljude - samo prošireno na razne aspekte društvenog života: bacanje đubreta po ulici, pušenje i generalno bahaćenje po vozovima, aerodromima, autobusima i šta ti ja znam šta još.

 

Npr. ono što sam video svojim očima zimus je obaveštenje koje ti ide u vozu (i na enlgeskom) koje kaže da ako pušiš u vozu, prvi put ćeš da platiš kaznu, ako te opet uhvate izgubićeš x poena sa social credit-a, a kad izgubiš ne znam koliko poena ne možeš 2 godine da se voziš vozom.

 

Takođe sam svojim očima par godina ranije video tipa na aerodromu u HK koji je uzeo i puši, dolazi mu neka pandurka i nešto mu priča, pokazuje mu tablu gde piše da je kazna 500 HKD, on vadi keš i gura joj u ruku i nastavlja da puši, kao evo ti lova, ostavi me sada da završim cigaru :D. Klasičan kineski new rich tip, u nekoj Versace majici ko naši mandrili iz devedesetih. I onda mi je postalo jasnije zašto se uvode ovakve stvari tamo, neki ljudima novčane kazne nisu dovoljne. Neki ima takvih idiota i par posto, to su milioni idiota s kojima moraš nešto da uradiš.

 

I tako još gomila stvari, tipa analiza, knjiga, članaka po uglednim časopisima o tome kako eto samo što balon nekretnina nije pukao u Kini, samo što nije krenula recesija, i tako već 30 godina. Ugledni Economist, u skoro svakom broju, već minimum 10-15 godina (koliko ja pratim) ima takav neki tekst, analizu sa grafikonima, brojkama, sranjima, kako eto u Kini kriza samo što nije krenula. Blamiraju se iz meseca u mesec, i to im ne smeta ništa da i dalje prde isto. Što bi iko više verovao tom đubretu?

 

I da bude jasno, ne određujem se uopšte prema tome, ne kažem da je dobro, jednostavno nemam pojma, hoću da kažem da to u praksi nije ni blizu onoga kako se interpretira po medijima, stručnim forumima i ostalim sranjima na zapadu. Suština je da mi nemamo pojma šta se stvarno dešava u Kini, kako taj sistem funkcioniše, kakva im je paradigmatm, društvene vrednosti, šta prosečan Kinez hoće, da li je zadovoljan ili nije, itd. Sve je to druga planeta za nas, morao bi čovek decenije da provede tamo da bi shvatio šta se dešava, i glupo je suditi o tome na osnovu naštelovanih istraživanja i (retardiranih) članaka iz zapadne štampe.

 

Link to comment

Sve je to lepo, ali cemu onda toliki broj pohapsenih disidenata, dokumentarista kojima je oduziman i zaplenjivan materijal ako bi snimali nesto nepodobno, komisija za cenzuru koja povlaci filmove kineskih autora sa kana, berlinala, venecije.. samo ako se dotaknu nekoliko tih nezgodnih tema ujguri/ falun gong/ kulturna revolucija? Okam sugerise da to ne moze biti slucajno. 

 

P. S. prdi se po zapadnim medijima i o tome kako ce amerika da propadne otkad znam za sebe,evo,samo sto nije.. 

Link to comment
On 26.9.2019. at 20:36, Tsai said:

Đinpingaratm

 

22 hours ago, Tsai said:

Super mi je taj cinizam, ko da si licno bio proverio uverio se da to ne rade. Kazem ja, Đinpingaratm do Bengazija :isuse:

 

Brt pročitaj izveštaj.

 

Za Falun Gong se navode slučajevi od 1978. do 2008. Posle toga se prelazi na Ujgure koji su manje tranžirani a više zlostavljani i mučeni, navode se slučajevi do 2013-te. Nisam stigao baš da 100% skeniram svih 60 strana ali mislim da nije naveden nijedan slučaj posle 2013. Uz to ima ono posipanje pepelom gde kažu da su 2015-te prestali to da rade. Dakle, izveštaj ukazuje na svašta nešto ali ako na nešto ne ukazuje to je Đinping.

Link to comment
×
×
  • Create New...