Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Za scenu, moguće je da si u pravu, nisam je vraćao ali mi je izgledalo kao da je on odradio šta je i hteo - obavio razgovor, sad može da slaže o rezultatima da bi kolega bio funkcionalan. Ostalo ga ne zanima.Za recap, meni citirani pasus zvuči bolno glupavo, kao i uvek kad superheroizmom-zadojena medijska sfera bude fascinirana činjenicom da nije sve crno-belo, OMG, ne mogu odmah da zaključim koju su naši i za koga da navijam, ovo mora da je neka genijalna heavy-duty TV filozofija! <_< I naravno onda se poentira najplitkijom mogućom tezom: "I vidite, deco, kako helikopter odleće, svi mi mu delujemo mali i beznačajni, sve te naše male tragedije su tako, ah, tako ljudske..." :puke:Kako im samo dođe ta početna pretpostavka da bi protagoniste TV serije trebalo oponašati, zbog koje moraju da istaknu da to ovde nije slučaj? To mi opet miriše na ono tvoje moralisanje o Mad Man podzapletima :P

Link to comment

Nemam pojma kako da ti odgovorim na ovu zbrku. Ti prosto ne gledaš seriju dovoljno pažljivo, ili ti se pažnja zadržava isključivo na pitanjima tipa ko je pre mogao da stigne do zadnjeg izlaza itd.Što se scene tiče, preporučio bih ti da je ponovo pogledaš. prosto je sadvim nedvosmislena - on ustaje u trenutku kada ona prokomentariše njegovo očinstvo, i njegova reakcija je u sasvim očiglednom neskladu sa hladnokrvnim bird's eye view na ljudske odnose koji je do tog trenutka zastupao.

Edited by Syme
Link to comment
usmrkao je pola kile radioaktivnog otpada, al' kad je najbitnije mozak mu radi 150%.
неће ти од кокаина отупити рефлекси, напротив :)
Upravo zbog toga što kažeš da nije ceo hood u gangu se ne bi pretvorili u osvetničku uruk-hai hordu čim čuju da neko nekoga pljačka i upucava, nego bi zalegli negde i čekali da vide šta će da se desi, ili jednostavno gledali svoja posla što dalje od mesta događaja. Ne mogu da verujem da moram toliko očigledne stvari da dokazujem, ljudi su prosto žrtvovali realizam da bi dobili dovoljno atraktivnu haotičnu scenu, i neka su... ali nemojte me sad ubeđivati da bi takav sled događaja u stvari bio jedini logičan i smislen.
можда није логичан, али није ни немогућ, не понашају се људи увек логично, из главе, сећам се клипа на ком лик размонтирава бомбу и неколико знатижељних око њега посматра.. па бомба експлодира... није људско понашање увек разумно и логично..та сцена је толико феноменално снимљена да ми је безвезе тражити ситнице које би се можда другачије издешавале у реалности... једино за то дођи за 90 секунди ту и ту могу да кажем да је баш нереално у свему томе Edited by Dionysos
Link to comment
Nemam pojma kako da ti odgovorim na ovu zbrku. Ti prosto ne gledaš seriju dovoljno pažljivo, ili ti se pažnja zadržava isključivo na pitanjima tipa ko je pre mogao da stigne do zadnjeg izlaza itd.Što se scene tiče, preporučio bih ti da je ponovo pogledaš. prosto je sadvim nedvosmislena - on ustaje u trenutku kada ona prokomentariše njegovo očinstvo, i njegova reakcija je u sasvim očiglednom neskladu sa hladnokrvnim bird's eye view na ljudske odnose koji je do tog trenutka zastupao.
Meni se cini da mu je rekla "you must've been a great husband". I ja sam stekao utisak da je on tu odglumio svoju uvredjenost.
Link to comment
Bonus, barmen u striptiz klubu je tvorac serije Nic PizzolattomlNrjaN.jpg
Sad kad sam odgledao ponovo, nasmejalo me Hartovo pitanje "Why are you making me say this shit, man?"
Link to comment
Što se scene tiče, preporučio bih ti da je ponovo pogledaš. prosto je sadvim nedvosmislena - on ustaje u trenutku kada ona prokomentariše njegovo očinstvo, i njegova reakcija je u sasvim očiglednom neskladu sa hladnokrvnim bird's eye view na ljudske odnose koji je do tog trenutka zastupao.
U pravu si u pogledu njegove reakcije. Sa tumacenjem se manje slazem. Meni se cini da je ona na njegovo filozofiranje odgovorila tako da ga sto vise povredi, a povredila ga implicirajuci da je ostao bez zene zato sto je bio los muz, iako joj je on rekao da im se brak raspao zbog pogibije deteta. Po meni, on je njenu primedbu shvatio kao nizak i zloban udarac (pre nego kao surovu istinu o njemu), a cini mi se da se i po njenoj reakciji kad on odlazi vidi da shvata da je preterala. Edited by Radagast
Link to comment
Za recap, meni citirani pasus zvuči bolno glupavo, kao i uvek kad superheroizmom-zadojena medijska sfera bude fascinirana činjenicom da nije sve crno-belo, OMG, ne mogu odmah da zaključim koju su naši i za koga da navijam, ovo mora da je neka genijalna heavy-duty TV filozofija! <_< I naravno onda se poentira najplitkijom mogućom tezom: "I vidite, deco, kako helikopter odleće, svi mi mu delujemo mali i beznačajni, sve te naše male tragedije su tako, ah, tako ljudske..." :puke:
Mislim da nisi shvatio pasus. Poenta nije da smo svi mi mali i beznacajni - to je ono sto Rast misli, tacnije nekakva vantelesna perspektiva kojom on sebe (Symetova teza) stiti od patnje i preuzimanja odgovornosti - a autor teksta (i Syme) to identifikuju kao Rastovu slabost.I zato je Syme mozda u pravu kad kaze da je time sto se naljutio na trenutak pokazao da je ta filozofija samo maska. Meni je njegov karakter intrigantan upravo zato sto je tesko reci da li se "pretvara", igra ulogu koju je sebi zacrtao, ili je stvarno malo odlepio. Sa druge strane Syme je predvideo i da ce se Rast spandjati sa Megi kad ova bude otkrila da je muz vara, sto bi bio mnogo jaci dokaz da on samo pokusava da prikrije svoje slabosti i ljudskost, no to se jos nije desilo... Edited by Radagast
Link to comment

Odgledao ponovo Symetovu scenu, racionalizacija mi zvuči savršeno... razumno. "He fucked up, it happens, men and women age, it's not supposed to work between them except to make kids." Nije baš ono što ona želi da čuje, i nije naročito efikasan plea for forgiveness, ali ne deluje ni da se previše trudi da je ubedi. On već svaki razgovor pretvara u monolog o besmislu ljudskog postojanja, pa zašto ne bi i ovaj sa njom.I dalje ne vidim da ga je nešto uvredila/povredila komentarom kako se krije iza racionalizacija i mora da je bio sjajan muž. Apsolutno se ne vidi ni na licu ni u samoj reakciji, čovek ustane najmirnije i polako ode - odradio je posao. Ne vidim zašto bi to bio neki pasivno-agresivni gest, da je hteo da joj odgovorio na "uvredu" uradio bi to verbalno, a ne nekim teatralnim gestom.@Radagast: Razumem šta hoće da kažu, ali meni to zvuči bolno banalno. Kao vidite, Cohle misli da je iznad tih ljudskih životinja ali u stvari je jedan od nas, svi smo mi ljudi iako smo Srbi, bla bla truć. Ali ko je pod utiskom da Cohle zamišlja da je on sam iznad tog besmisla koji vidi u svetu, taj nije pažljivo pratio.Poenta metakritike je bila uočena potreba autora da filozofometriše sa protagonistom serije, što nikad nije dobra ideja. Sugeriše plitkoumno viđenje scenarija kao autorskog stava, svaki monolog = manifesto, što nema veze s mozgom. "Izvlačenje pouke" je za dobre basne i loše crtaće, a ne za kvalitetan TV program.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Nije mi losa serija, ali reko' mora da ima neke velike mane posto me bas i ne osvaja...kako da ih nadjem...a da, idem da vidim sta Weenie pise o njoj :)
Vini se može čitati, ali ne tek tako razumeti. Prvi postulat Vinizama™ je da Vinizmi™ ne znače da je serija loša, niti da se Vinizatoru™ ne sviđa.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...