Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

лик са редита је исцртао руту извлачења.. у суштини мартију је рекао да дође улицу паралелно од те где се налази кућа, тако да је то могао видети и на путу до тамо0qpHP5A.jpg
Da, tu se vidi da ta ruta nije toliko slozena koliko je moglo da se cini pri prvom gledanju.
Link to comment
Učesnici u trgovini? :blink: Pobogu, pa nije to požar na poljoprivrednom dobru, pa da komšije dotrče da pripomognu iz zajedničkog interesa. Ako nas je Wire nečemu naučio, onda je to da kad nekakva neočekivana frka izbije, apsolutno svi gledaju kako da ih ne zakači neki random metak. A ovde smo imali bukvalno desetine ljudi koji se zaleću u pucnjavu nenaoružani ili samo sa nekakvim šipkama, ne znajući ni šta se dešava ni zašto ni kako.Najbolje je kad su ova dvojica već odmakla pa se kriju iza žbuna od policijskih kola - policajci prolaze sa sve sirenama, a rulja sa bejzbol palicama trči u istom smeru, ka zvucima pucnjave! :isuse:
Kad bolje razmislim, verovatno si u pravu (Wire argument je tesko oboriv).
Link to comment

Najbolja epizoda do sada, pa me ne cudi da je Weenie krenuo u besmisleno nitpickovanje. 6-minutna scena zaista zasluzuje :Hail: .Kolicina droge koju je posmrkao Cohle negira teoriju da je ovo bila najstrejt epizoda do sada. :DSve u svemu, svidja mi se kojim je smerom krenula serija. Deluje kao uvod u rat. A tu ce se potpuno razgolititi karakteri..

Link to comment

Dionysos, uzvrate neki paljbu (da ne pominjem sad koliko je to glupo, pucaš na slepo u kuću da kao pomogneš zarobljenim ortacima) ali neki se evidentno zaleću bezveze nenaoružani na Kola koji ih premlati pištoljem umesto da ih upuca na mestu. U tom trenutku je već vladala masovna histerija, ali meni zvuči blesavo da bi stvari mogle toliko da eskaliraju. Ponavljam, u kući su samo četvorica uljeza, od kojih jedan (Cohle) neutrališe i odvede drugog (Ginger). Dakle stopedeset uličara divlja okolo zbog preostale dvojice bajkera u kući? :DEdit: Inače, svidelo mi se kako je Cohle proračunato upucao debelog crnca samo zato što je mogao da ga identifikuje. Ponavljam, scena jeste odlično snimljena, milion dobrih detalja ima (kad onaj opali prvi metak u zatvorenom prostoru, odjednom nam svima zapišti u ušima) ali joj je osnovna postavka sasvim uvrnuta.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

већина њих напољу и не зна шта се тачно дешава пошто су пристигли накнадно, сад пуцање у кућу можда није било рационално, али људи нису увек рационални, видели су овог на прозору са сачмаром и припуцали на њега, ови што се залећу на кола нису обавезно морали да виде да он има пиштољ, пошто му прилазе искосо са леђа, при томе видели су га на можда секунд... а осталих стопедесет гледа шта се то издешавало кад су ова двојица већ мртва, то је 1 на 1 што би се десило у стварности, тј. један је мртав сигурно, а други вероватно исто, пошто пуцње не чујемо док не пристигне полиција

Edited by Dionysos
Link to comment

Pre bih rekao da je scena prilično realistična pa nije superuzbudljiva (naravno da je sve just in time da se glavni likovi izvuku)Našmrkani bajkeri sigurno nisu ekipa iz Oceans 11 i jedino mogu da prodju po mraku. Očigledno je da su sve iznenadili i naoravili haos (što im je i bila ideja). Nije ceo hood u gangu, pa da svi imaju spremne po 3 pištolja, kalaš i zolju pored kreveta, niti ovom prilikom tačno znaju ko je i šta u pitanju, osim što se čuje policija. Sad ako se očekuje Navy Seals akcija...P.S.Rispekt za Vudijevu Pink Floyd Division Bell World Tour majcu

Link to comment

Ja nisam ni izvalio da je ta scena one-taker, sto i samo govori koliko je dobro snimljena :Hail:Meni malo slabija epizoda, vise akcije a manje misterije, a Rasti ko iz VanDam filmova da je izasao, usmrkao je pola kile radioaktivnog otpada, al' kad je najbitnije mozak mu radi 150%.

Link to comment

znaci najbolje ignorisati ljude koji pricaju gluposti...na primer weenie pooh... na primer djorde geprat na filmu, zakintos i ima ih....sjajna epizoda.....bezobrazno sjajna! ovde se vidi sirina i moc scenarija, sjajne rezije i fenomenalnih glumaca (osim zene .... nikad mi nije bila dobra glumica). najbolja epizoda do sada. scena kada prica kako rade skalp i ostalo...OMG!!! nije cudo sto sanjam da sam detektiv i da nalazim body parts ispod tepiha.

Link to comment

E neka si mi rekla :D

Našmrkani bajkeri sigurno nisu ekipa iz Oceans 11 i jedino mogu da prodju po mraku. Očigledno je da su sve iznenadili i naoravili haos (što im je i bila ideja). Nije ceo hood u gangu, pa da svi imaju spremne po 3 pištolja, kalaš i zolju pored kreveta, niti ovom prilikom tačno znaju ko je i šta u pitanju, osim što se čuje policija. Sad ako se očekuje Navy Seals akcija...
Ideja je bajkerima bila krajnje glupa, umesto što su došli npr. u ponoć kad su ulice pune, mogli su da dođu npr. u pola četiri AM i obave sve bez ikakvih problema. Ali sasvim mi je OK da je njihov plan idiotski, to je Kol i rekao ćelavom bradonji kad je sve puklo.Upravo zbog toga što kažeš da nije ceo hood u gangu se ne bi pretvorili u osvetničku uruk-hai hordu čim čuju da neko nekoga pljačka i upucava, nego bi zalegli negde i čekali da vide šta će da se desi, ili jednostavno gledali svoja posla što dalje od mesta događaja. Ne mogu da verujem da moram toliko očigledne stvari da dokazujem, ljudi su prosto žrtvovali realizam da bi dobili dovoljno atraktivnu haotičnu scenu, i neka su... ali nemojte me sad ubeđivati da bi takav sled događaja u stvari bio jedini logičan i smislen.
Link to comment

Vini, ja bih tebi preručio da gledaš samo dokumentarce, i to po mogućstvu needitovane. Ništa drugo ne može da zadovolji tvoju fascinaciju realizmom. :)Inače, i meni je ova epizoda bila malo beside the point, to jest što neko reče - izgleda kao filler. Da ne beše razvoja Matijeve porodične priče, ladno bi epizoda mogla i da se preskoči, ili da se sabije u petominutni uvod naredne epizode.Meni je bio zanimljiv jedan detalj - kad sede Rast i Martijeva žena u onom dajneru, pa kad on počne da drvi šopenhauerijanu (ali to više nije ni uslovni naziv, odo je već doslovno prepričavanje Šopenhauera) - muškarci i žene su tu sam zbog dece, drn-zvrc... kako ga ona u trenutku pročita i kaže mu ono što i treba da mu se kaže - pa to nije nikakva duboka mudrost, nego samo tvoj način racionalizacije i bežanja od odgvornosti."You must have been a great father". I on tu po prvi put ispadne iz uloge, uvredi se i ode.

Link to comment

Meni to nikad nije bilo jasno, kad neko nekom kaže "ti samo racionalizuješ stvari". Um, pa da? Nego šta da radim, da emocionalizujem™ stvari i da plačemo jedno drugom na ramenu zbog muževa/žena koje su nas prevarili/ostavile?Nisam stekao utisak da se on uvredio i otišao, meni deluje da je radio samo damage control, njoj je nabacio "think about the chiiildren" a njega je slagao da ona "popušta, biće OK za par meseci", i rešio čovek svoj problem Dr House style.

Link to comment

:lolol:Daj, jesmo gledali istu scenu? Ta primedba ga vrlo jasno izbaci iz takta.A racionalizuješ u ovom smislu znači nešto vrlo jasno - umesto da vidiš sebe (ili Martija) kao odgovornog pojedinca koji je napravio sranje - bežiš u kosmičku perpektivu iz koje si naravno samo primerak vrste, kojim se poigravaju evolucioni imperativi i koji nema sopstvenu volju, pa samim tim ni odgovornost. Pubertetska metafizika, kao i Šopenhuer uostalom.

Edited by Syme
Link to comment

Sad čitam recap na A.V. Club-u, i autor primećuje istu stvar, ali povodom druge scene:

There’s little about Rust and Marty in “Who Goes There” that anyone should want to emulate. The episode is an unvarnished look at the depravity that seeps into every corner of this world, where people act just like Rust thinks they do. As the helicopter shot pulls away from the mounting conflict in the housing project, there are no sides to pick, no one team to root for. There’s a tragedy unfolding down below—and from the helicopter’s vantage point, all involved are merely people. Tiny, tiny people. Rust’s biggest mistake involves confusing that bird’s eye view for his own. In truth, he’s really down here scraping it up with the rest of us ants.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...