Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Pogledah prve dvije epizode, odlicno djeluje. Muzika rastura, atmosfera je super. Gluma takodje. McConaugheya sam jedva prepoznao. U ovim recentnijim scenama, sa duzom kosom da, ali ono kad je kao mladji.. Lichi mi na jedno 5 glumaca vise nego na sebe samog. Ali je odlican, stvarno.Nadam se da nece otici u neku nadprirodnu pricu, mada imam osjecaj da hoce. Ima malo Carnivale vajba.

Link to comment

za spojlere, u davna vremena je vazilo pravilo o spojlerima prvih 48 sati od emitovanja epizode. ako cete da se menja, menjajte, meni ionako logicnije ono sto je calavera napisao, a toni koji je jedini priznao da uvek otvara spojlere, ionako jos nije poceo da gleda ovo, inace bi se oglasio.

Gde si ti video horor, zar u onom poslednjem kadru? :unsure:Cela epizoda je mood-setting, i to dosta dobar, ali imam osećaj da se neki motivi već ponavljaju. Zar nismo negde u prve dve čuli da ljudima kao što je Cohle treba porodica da bi mu dala boundaries, itd.? Zašto onda opet u ovoj?
starce foco, izadji iz praistorije. to sto si nas sve navukao da se prisecamo smornog hpla treba da te natera da citas novi horor. ovaj lik ko da je izasao iz popi zi brajt ili brajana hodza, i za sad mi se super uklapa u teoriju da nece biti nekih nadnaravija, vec bajbl belt opcinjenosti znojavim pricerima elvis lukalajcima koji okupljaju ostecene ovcice u pokretna stada.
Rust postaje zajebano opasan lik. A i Marti (luba je lepo rekla o njemu). Ona scena u spavacoj sobi sa Martijem i Megi je bila odlicna.
ja ne mogu da se otmem utisku da je marti tako majstorski isfolirao megi, za oskara.i super mi je kako pravi njen lik, u prosloj epizodi mi bilo malo naprecac ono kad je popizdela kod njenih roditelja sto marti ide satro da radi, jer mu je dan pre toga nezno skuvala jutarnju kafu kad je zaspao u fotelji. ali sad tako lagano dodaje svaki sloj juznjacke supruge, pizdecu na sve drugo, ispitivacu ortaka, ali cu poverovati najtupavijem objasnjenju sta muci mog dragog i jedinog. isto, mozda bi se ona nekad kresnula sa rastom, ali on ne bi, ne zato sto je puritanac ili moralista, vec zato sto mu treba marti i kao lice onog sto prezire i onog sto mu nedostaje. zato kosi travnjak i prica otvoreno sa megi - da je hteo da je muva, bila mu je u saci na kraju telefonskog razgovora.isto kao marti, nije tolika drama sto je mala na dejtu, to se resava sa dva ruma, ali ako je doslo do bloudzoba, za to se moze ubiti. granice, heh. 1995. u luizijani je verovatno ko 1955. u njujorku.jedina mi je zamerka sto su muzone i ovaj drugi pandur previse robotizovani. ne zbog toga sto me grize sto sa njima razgovaraju, to je sporedno, nego sto svi drugi likovi imaju nesto, makar i najmanji detalj koji ih ovako ili onako objasnjava, a ova dvojica, nista. sem sto znamo da nisu nikog ubili.
Link to comment

Meni je najjači kraj ove treće epizode kad usred svog čemera, stegnutosti, odmeravanja i natezanja najednom dobiju saspekta i obojica skoče kao dva deteta na stadionu. Uz Martijeve "a mislio sam da si idiot" komentare. :D

Link to comment
Meni je najjači kraj ove treće epizode kad usred svog čemera, stegnutosti, odmeravanja i natezanja najednom dobiju saspekta i obojica skoče kao dva deteta na stadionu. Uz Martijeve "a mislio sam da si idiot" komentare. :D
:DJos se Marty prethodno nervirao sto ovom treba citava vecnost da dodje do kola, pa ko da nas pita "who walks that fucking slow?"A i mene nervira taj Clintovski hod Rustija..
Link to comment
da je hteo da je muva, bila mu je u saci na kraju telefonskog razgovora.
True dat.Ali ja mislim da je njegova vera u kontrolisanje sopstvenih osećanja jednako misguided kao i Martijeva, mada na drugačiji način.
Link to comment
Meni je najjači kraj ove treće epizode kad usred svog čemera, stegnutosti, odmeravanja i natezanja najednom dobiju saspekta i obojica skoče kao dva deteta na stadionu. Uz Martijeve "a mislio sam da si idiot" komentare. :D
+ су прерано прекинули растово испитивање лика на косилици
Link to comment
True dat.Ali ja mislim da je njegova vera u kontrolisanje sopstvenih osećanja jednako misguided kao i Martijeva, mada na drugačiji način.
naravno, samo bih dodala da, za razliku od martija, a mozda zbog sopstvene tragedije, on bira lakse? teze? prezivljavanje preostalog zivota sopehnauerijanom, mada mi sad sve vise vuce na rika roderika. marti trazi opravdanje za svoja skretanja sa puta - stoga i pitanje da li se mogu voleti dve zene, ili objasnjenje varanja koje daje ovoj dvojici - i dobije od rasta recenicu da people incapable of guilt usually have a good time. rast je svoju krivicu prebacio u ne-provod, u svakom smislu.
Link to comment

Što se tiče spojlera, pričali smo nedavno o tome. Ako većina hoće da se menja, pozdravljam, mada ja sam jedan od onih što otvaraju topike pre nego što pogledaju epizodu. Jebi ga, ali tako je. Naravno, i nije sve spojler, kao što ovo šišanje trave nije spojler, kao što i nagađanje šta će se dalje desiti nije...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...