Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

počinje me smara... serija je toliko okrenuta spram mekonahijevog lika, a koji je i super heroj - tuče ko zmaj, šerlok-inteligentan, žene se pale ko šibice - ali istovremeno i anti heroj - alkos koji pali cigaretu cigaretom, turoban, malogovoreć i suicidalno-emotivan (da, i spram toga se pale na njega), sve mi to malko ouer d top, al nastavljam da pratim

Link to comment

слика у кући дорине мајкеZ3Wts3z.pngлутке са којима се играју мартијеве ћеркеrZnB6gn.png

tek sad ovo primećujem, kripi skroz... jeste da su prošle samo tri epizode (mada ih ionako ima ukupno osam), ali čini mi se da ništa što je naizgled beznačajno nije ubačeno tek tako.
Link to comment
počinje me smara... serija je toliko okrenuta spram mekonahijevog lika, a koji je i super heroj - tuče ko zmaj, šerlok-inteligentan, žene se pale ko šibice - ali istovremeno i anti heroj - alkos koji pali cigaretu cigaretom, turoban, malogovoreć i suicidalno-emotivan (da, i spram toga se pale na njega), sve mi to malko ouer d top, al nastavljam da pratim
nemoj da si ljubomoran :)
Link to comment
Episode four – a fuzzy affair, in plot and theme, in which the detectives go rogue, leading to most ironic role reversal – turns the increasingly shady heroes inside out and leads to an anarchic set piece shot largely in shadow, making for a story that’s a creation myth for our anti-hero age.
Occasionally, the story can be as confusing as a dream (especially episode four...)
Link to comment
tek sad ovo primećujem, kripi skroz... jeste da su prošle samo tri epizode (mada ih ionako ima ukupno osam), ali čini mi se da ništa što je naizgled beznačajno nije ubačeno tek tako.
Imaš ovde još par zanimljivosti tog tipa.(Ima i dva tri kadra iz četvrte epizode ali nije spojler jerbo je bilo u "next episode" kolažu na kraju treće)
Link to comment

sve mi ova atmosfera nešto poznata, a znam da nikad nisam bio u luizijani, i onda shvatim da je kao ispala iz foknerove proze... da se nadovežem na arkadijinu opasku sa početka topića - nadam se da nisu zaista ovako bolesni

Link to comment
Imaš ovde još par zanimljivosti tog tipa.(Ima i dva tri kadra iz četvrte epizode ali nije spojler jerbo je bilo u "next episode" kolažu na kraju treće)
iako sam naslucivao meni ce ovo sto si postovao sjebati uzitak ukoliko se izdesava onako kako se nagovestava u ovom linku. sad jedem sto sam otvarao link.
Link to comment

Ama zajebi whodunnit! :mad:Traži howdunnit! :mad:I whydunnit! :mad:Sve te stvari imaju smisla i mogu da budu clue za razrešenje slučaja iz pozicije gledaoca ali mislim da su smeštene jer govore nešto drugo. Paralela između Dorine fotke i kompozicije koju je napravila Martijeva ćerka samo pokazuje da je tama svuda okolo i da Marti toga nije pošteđen iako je "sa ovu stranu zakona". Čega je i sam svestan. Ista stvar i sa ovom paralelom monster vs faca ovoga. Monster je običan lik kog možeš sresti bilo dge na ulici. E sad ovo sa srednjom školom... Jbg. :D

Link to comment

потенцијално велики спојлер

према имдб-у лик са косилице се поред ове епизоде појављује још у последње две, што ће рећи, ако и није убица, није ни небитан лик у причи

Edited by Dionysos
Link to comment

Horora sve više i više :yawn2:Downsides: Dosta neuverljiva akcija i još neuverljiviji family problems.Upsides: Dobro režirana akcija, Grinderman u odjavnoj špici, ponovo pomenuti Carcoza i King in Yellow :)241081_v1.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...