Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

jbg sad i ti. da je 30, pa i nekako. no.. nisam mogao da se pomirim sa tim da je ono bila halucinacija na kraju. cini mi se kada je imao halucinacije da se drugacije ponasao. ovo je, njegov izraz lica kada vidi portal, bilo iznenadjenje i za njega samog. sta mislite o ovome? 

 

link

 

 

Link to comment

Podeljena su debelo mišljenja. Sa jedne strane su oni koji su jako razočarani jer misle da su bili vučeni za nos silnom simbolikom koja nije dobila odgovore, a misle da je prosto mamila da se raspredaju teorije i duboko slojeviše™, preko onih koji su jako zadovoljni serijom a razočarani hepi endom, do manjine koja orgazmira po celoj seriji od početka do kraja.

 

A ono na kraju naravno da je bila halucinacija, šta je drugo moglo da bude? Halucinira čovek celu seriju i na kraju te haludže zamalo da ga koštaju života. Stvarno, šta bi drugo moglo da bude?

Link to comment

реко пицолато нихт натприродног - дакле халуцинација

 

Ali i bez obzira šta kaže Picolato, prilično je vrlo kristalno i nedvosmisleno jasno da je haludža, bar meni. Zato bih voleo da mi neko kaže šta drugo može biti.

Link to comment

Podeljena su debelo mišljenja. Sa jedne strane su oni koji su jako razočarani jer misle da su bili vučeni za nos silnom simbolikom koja nije dobila odgovore, a misle da je prosto mamila da se raspredaju teorije i duboko slojeviše™, preko onih koji su jako zadovoljni serijom a razočarani hepi endom, do manjine koja orgazmira po celoj seriji od početka do kraja.

 

A ono na kraju naravno da je bila halucinacija, šta je drugo moglo da bude? Halucinira čovek celu seriju i na kraju te haludže zamalo da ga koštaju života. Stvarno, šta bi drugo moglo da bude?

 

 

ja bas mislim da je simbolika i te kako dobila odgovore, zato je meni ovaj portal na kraju sustina svega, ako bih isao jos dalje, mogao bih da kazem da ga je eroll na neki nacin spasio ludila-smrti time sto ga je napao u trenutku kada se portal otvara, jer bi se rust verovatno prepustio istom i tako doziveo isto sto i eroll. tj. odlepio bi. inace, ostavio sam link u mom predhodnom postu, a vezano je za to da li je halucinacija ili nesto drugo. ako je halucinacija, onda je sve kako jeste. ako je nesto drugo, tj. okultizam, onda je ovo na neki nacin visi nivo, tj. ovo o cemu se prica u onom linku. 

Link to comment

Podeljena su debelo mišljenja. Sa jedne strane su oni koji su jako razočarani jer misle da su bili vučeni za nos silnom simbolikom koja nije dobila odgovore, a misle da je prosto mamila da se raspredaju teorije i duboko slojeviše™, preko onih koji su jako zadovoljni serijom a razočarani hepi endom, do manjine koja orgazmira po celoj seriji od početka do kraja.

Nisam ni u jednoj od navedenih kategorija. Za ljude po tim kategorijama:

 

1) prvi su promašili temu pismenog, ako nisu provalili mnogo Picolatovih šala sa tim simbolikama;

 

2) oni koji su razočarani hepi endom, a zadovoljni serijom, glume suprotnost ovih pod jedan i realno se mahom foliraju zato što i šale nisu baš bile uvek samo šale i ironija je ipak malo suptilnija da bi se baš sve svelo na čisto zajebavanje samo da bi zajebavao ove pod jedan;

 

3) manjina koja orgazmira je samo gorka opomena u kakvim vremenima živimo i, nažalost, nisam deo tih happy few ni ovoga puta...

Link to comment

Portal na kraju je ta Carcosa koju Erol pokusava da nadje. Ironija je sto je Rast nalazi iz cuga, mada je i Erolu nekako odmah jasno da je Rast za to predodredjen (da je "svestenik" Zitog kralja, kako ce ga i nazvati u onoj jurnjavi).

Link to comment

ja bas mislim da je simbolika i te kako dobila odgovore, zato je meni ovaj portal na kraju sustina svega, ako bih isao jos dalje, mogao bih da kazem da ga je eroll na neki nacin spasio ludila-smrti time sto ga je napao u trenutku kada se portal otvara, jer bi se rust verovatno prepustio istom i tako doziveo isto sto i eroll. tj. odlepio bi. inace, ostavio sam link u mom predhodnom postu, a vezano je za to da li je halucinacija ili nesto drugo. ako je halucinacija, onda je sve kako jeste. ako je nesto drugo, tj. okultizam, onda je ovo na neki nacin visi nivo, tj. ovo o cemu se prica u onom linku. 

 

Nije serija ni u jednom trenutku nagovestila da ima ičeg natprirodnog, tako da nema smisla da sad odjednom bude na kraju. A link sam otvorio i kada sam video da je Redit, samo zatvorio. Tovarili su se ovde linkovi sa Redita lopatama, ali su svi odreda mašili temu, te sam ja sve to generalizovao da se tamo okupljaju jako kreativni ljudi koji samo traže izgovor da ispolje svoju kreativnost bez obzira na to šta vide. :)

 

Lepo si ovo primetio za ludilo, sviđa mi se opservacija. Ali, opet mi je onakav kraj besmislen.

 

Nisam ni u jednoj od navedenih kategorija. Za ljude po tim kategorijama:

 

1) prvi su promašili temu pismenog, ako nisu provalili mnogo Picolatovih šala sa tim simbolikama;

 

2) oni koji su razočarani hepi endom, a zadovoljni serijom, glume suprotnost ovih pod jedan i realno se mahom foliraju zato što i šale nisu baš bile uvek samo šale i ironija je ipak malo suptilnija da bi se baš sve svelo na čisto zajebavanje samo da bi zajebavao ove pod jedan;

 

3) manjina koja orgazmira je samo gorka opomena u kakvim vremenima živimo i, nažalost, nisam deo tih happy few ni ovoga puta...

 

Naravno, kao i svaka generalizacija, ne obuhvata sve činioce. Ja spadam u drugu grupu. Zadovoljan sam serijom, nisam zadovoljan hepi endom, i to nema veze ni sa čim drugim osim sa serijom. Dobro, možda malo i zato što sam Elrojevac, ali čak i da je tako, ovaj ovakav hepi end mi potpuno štrči u odnosu na ton serije i ono što smo videli od likova ranije.

Link to comment

Naravno, kao i svaka generalizacija, ne obuhvata sve činioce. Ja spadam u drugu grupu. Zadovoljan sam serijom, nisam zadovoljan hepi endom, i to nema veze ni sa čim drugim osim sa serijom. Dobro, možda malo i zato što sam Elrojevac, ali čak i da je tako, ovaj ovakav hepi end mi potpuno štrči u odnosu na ton serije i ono što smo videli od likova ranije.

 

Ili štrči tvoj predrasuda kojom si pratio seriju. Ton serije mi je jako diskutabilna stvar. Picolato je imao priličan otklon svojim scenariom od tog tona, mnogo šaljivije, više ironije...

 

Možda je problem u percepciji nasleđa noira na podelu na izvedbu ili šta već i na šta već drugo ili treće. Zaista, tako teško obuhvataš sve činioce i rizikuješ da ti se prilikom percepcije stvori taj čudni sindrom grupe pod dva.

Link to comment

Nisam čitao Elroja i stvarno me čudi da imaš o tom piscu i o Picolatu tako jadno mišljenje da pišeš konstatacije tipa: "čist Elroj, surova i čista i onda na kraju onakav preokret."

 

Čudno, po mnogo osnova  :huh:

Link to comment

Nisam čitao Elroja i stvarno me čudi da imaš o tom piscu i o Picolatu tako jadno mišljenje da pišeš konstatacije tipa: "čist Elroj, surova i čista i onda na kraju onakav preokret."

 

Čudno, po mnogo osnova  :huh:

 

Picolato je još na suđenju, nemam presudu, a to da imam "jadno" mišljenje je ili uvreda s tvoje strane ili epska nesposobnost da se izrazim. Kako neko može da ima loše mišljenje o Bogu? O gospodaru univerzuma?

Link to comment

3) manjina koja orgazmira je samo gorka opomena u kakvim vremenima živimo i, nažalost, nisam deo tih happy few ni ovoga puta...

 

Ima nas mnogo više.

 

Be afraid. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...