Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

nikako. cekaj da ode.

-1

 

Mekejb, u teoriji ne bi smeli, u drugim gradovima naplacuju po 5000 dinara, ali u praksi nikad nikog tu nisu zaustavili

Link to comment

A sto jednostavno ne citiras deo zakona koji zabranjuje biciklisti tako nesto i mirna Backa?

ne kapiram.

pricam o jednom, a vi postavljate sumanuta pitanja sa ociglednim odgovorom o potpuno drugoj stvari.

sta je tacno cilj toga? objasni ako te ne mrzi.

 

edit: mala digresija - da pogodim, nemas vozacku, jel tako?

Edited by ToniAdams
Link to comment

procitaj od pocetka, sve ima, a posebno se zadrzi kod

 

Bicikl je na drumu vozilo kao i svako drugo, i na njega se odnose ista pravila sto se tice prestrojavanja i kretanja.

Link to comment

Sad i mene interesuje. Koji clan zakona zabranjuje preticanje biciklom prelaskom u levu traku ako se ispostuju sva pravila preticanja?

Link to comment

pa dobro, nisam mislila da morm da budem toliko doslovna. 

pri kretanju bicikla tamo gde je dozvoljeno, važe ista pravila. ista pravila za skretanje, za preticanje, za prestrojavanje. 

nisam mislila da važe ista pravila pa mogu na autoput i slične gluposti.

za vožnju bicikla zapravo ima jako malo pravila u zakonu o saobraćaju, i veruj mi da ih znam sve. 

Link to comment

aaaa, ok.

 

iz nekog razloga sam skapirao da pojedini poistovecuju kretanje i obilazenje :fantom:

Edited by ToniAdams
Link to comment

ne znam kako si to skapirao, obzirom da sam jasno rekla da mislim na obilaženje vozila koje stoji na kolovozu. vozilo, ne cepelin, mind you.

Link to comment

rakovacli put je da se smrznes. jednom sam vozio bajk tuda i vise nikad. vozili smo off road kad god je moglo.

 

I treba izbegavati :( Viđao sam baš svašta na ovim preticanjima kolone, pogotovo kada kolona naiđe na biciklistu. Nemam zabeleženo na snimcima.

 

nisu mi jasni ti biciklisti

 

Ni meni, a baš se trudim da shvatim.

 

Ova dvojica na snimku, iako se ne vidi, imaju slušalice na ušima i voze kako voze - bez brige i pameti.

 

Nema ni svetla pozadi, nikakvog znaka za brigu o sopstvenoj bezbednosti.

Link to comment

Bicikl je na drumu vozilo kao i svako drugo, i na njega se odnose ista pravila sto se tice prestrojavanja i kretanja.

 

 

biciklisti imaju pravo na metar od desne ivice trake u kojoj se nalaze, to ne mora biti krajnja desna traka.

 

 

pa da, vozačima kola izgleda da je biciklista "na sred puta" a on je jasno u granicama dozvoljenog u svojoj traci, odnosno unutar metra od ivice trake kojom ide. 

to što vozači kola trake ne doživljavaju obavezujućim ne znači da tako treba, ali kada je tako, onda biciklista zaista deluje kao da je na sred druma.

Link to comment

Ne vidim u cemu je problem.

Ne mora biti krajnja desna traka = kad se skrece levo ili kad krajnja desna traka skrece desno a biciklista hoce da nastavi pravo.

Link to comment

pa nisi tako napisala, vec da je bicikl vozilo kao i svako drugo kad je na putu i da se na njega odnose ista pravila sto se tice prestrojavanja i kretanja..

Edited by ToniAdams
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...