Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

?

 

ako je nemenjeno meni. deluje da ili nikada nisi živela u srbiji ili ne poznaješ saobraćajne propise. zato sam pitao.

Link to comment

Gde misliš da belch greši?

 

Biciklista je dužan da se kreće krajnjom desnom trakom (osim ukoliko je u pitanju zaustavna traka), ne više od metar od desne ivice, osim kada se prestrojava da skrene levo, u kom slučaju se kreće trakom za skretanje u levo (ukoliko postoji), opet uz desnu ivicu trake.

Link to comment

pa da, vozačima kola izgleda da je biciklista "na sred puta" a on je jasno u granicama dozvoljenog u svojoj traci, odnosno unutar metra od ivice trake kojom ide. 

to što vozači kola trake ne doživljavaju obavezujućim ne znači da tako treba, ali kada je tako, onda biciklista zaista deluje kao da je na sred druma.

Link to comment

kao npr. biciklisti na 20 i nekoj sekundi klipa koji je tale okačio

:isuse:

klasične kamikaze.

video nisam biciklistu koji vozi kolovozom i staje na pešački semafor. n i k a d a. niti na stop.

ja sam mali, šta smetam pešacima.

 

 

lepo kaže gidra u šmekeru "pod moj si tramvaj teo da se baciš"

Link to comment

video nisam biciklistu koji vozi kolovozom i staje na pešački semafor. n i k a d a. niti na stop.

 

 

I ovo je tačno. Koliko god vozači ne znali kojom trakom treba da se kreću biciklisti, toliko biciklisti ili nemaju pojma o saobraćajnim propisima za vožnju bicikla, ili namerno ne poštuju iste. Čast retkom izuzecima.

Link to comment

aman, kakva svoja traka, o cemu pricate???

 

Član 40.

Za vožnju bicikla, gde ne postoji posebna staza, odnosno traka, sme da se koristi kolovoz u širini od najviše jedan metar od desne ivice kolovoza.

 

uveo bih polaganje za bicikl, kao i zabranu upravljanja istim. 

Link to comment

u sloveniji se za vreme sfrjota polagalo u osnovnoj školi i dobijala se ćaga za to

 

ne želim da sporim bahatost i ne znanje vozača, ali to što se da videti od biciklista(učesnika u saobraćaju) je zapanjujuće

Link to comment

I u Srbiji (Šabac) smo imali polaganje, poligon, prolazak kroz grad u pratnji, značka kao dozvola i neka potvrda

o položenom poznavanju saobraćajnih propisa.

Link to comment

aman, kakva svoja traka, o cemu pricate???

 

Član 40.

Za vožnju bicikla, gde ne postoji posebna staza, odnosno traka, sme da se koristi kolovoz u širini od najviše jedan metar od desne ivice kolovoza.

 

uveo bih polaganje za bicikl, kao i zabranu upravljanja istim. 

 

Za vožnju. Prilikom skretanja u levo, ukoliko postoji posebna traka, biciklista mora da se prestroji u nju. Kako misliš da bi inače skrenuo a da ne seče put vozilima koja idu pravo?

Link to comment

I kako da nastavi pravo ako traka skrece desno?

Bicikl je na drumu vozilo kao i svako drugo, i na njega se odnose ista pravila sto se tice prestrojavanja i kretanja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...