Jump to content
IGNORED

Europeana


namenski

Recommended Posts

Posle pretrage nekoliko sajtova za letove i vozove, ne svidja mi se kod ove varijante sa Zenevom, sto taj grad nije cuo za hostele, a voz za Provansu je moguce uhvatiti tek sutradan oko 12h, dakle nocenje ako nije na toj livadi ispada minimun 80 evra. Jedina lou kost veza za deo koji meni treba odatle je sa Nicom posle. mislim da bi najpovoljnije da se ode easy jet-om do Milana, pa posle vozom do Ventimiglia odatle za Marsej ili Aix en Provence, takodje povoljnije lou kost Pariz pa tgv, najvise sto put vozom oduzima manje vremena.

Link to comment
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    44

  • hazard

    6

  • Dr Arslanagić

    6

  • Zdravko

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

To sa vozom ti je dobro. Lepa trasa. Ide (valjda) od trsta. Venecija, milano, djenova, azurna obala. Vozovi idu ko kod nas gsp, i bolje. Izadjes gde hoces, prosetas, prespavas, produzis. Naravno, ako ne zuris nego hoces da putujes i skitas. To je lepo u septembru. I u maju-junu.

Tgv je verovatno ok, ali nista neces videti. Jedino da ostanes koji dan u parizu, kad si vec tamo.

 

Poz

Link to comment
  • 1 month later...

Kad sam vec pitao za pomoc red je i da napisem kako sam se snasao.

Uzeo sam let sa Air Serbia do Rima, tu sacekao oko 8h, zatim Rim - Nica EJ (ta dva leta su me kostala oko 130 evra) ostao u Nici jednu noc u hostelu, sutradan uhvatio bus za Aix en Provence, tu bio nedelju dana, zatim otisao do Bordoa vozom,put trajao nesto jace od 6h. U povratku sa EJ Bordo - Milano, jedna noc u Milanu u hostelu koji je jednom stanicom metroa od Duomo, otprilike tu je negde i sve sto ima da se vidi u Milanu. Sutradan uvece uhvatio let za Bg,opet sa Air Serbia i zatvorio kurg svog putesestvija. Gradic Aix en Provence, mnogo simaptican stari gradic 20ak km od Marseja. Inace totalno posh gradic, krcat takvim ljudima i radnjama. Zamerka sto nisam nesto primetio da engleski pomaze pri socijalizaciji :wacko: . Inace u Provansi ima bas dosta lepih starih gradica koje vredi posetiti, a Aix pogotovu ko se nadje u blizini. :)

Link to comment
  • 7 months later...

Nešto ne vidim švicarski topik, ima li neko predlog šta odraditi odnosno ne propustiti tokom vikenda u pomenutoj Ženevi?

 

 

Ima onaj olimpijski muzej.

Link to comment

Ja sam jesenas bio jedan dan u Zenevi, bila je nedelja i nista van aerodroma nije radilo osim jednog Turcina donerdzije na kog sam nabasao u nekoj zavucenoj ulici koji me je spasao da ne lipsem od gladi i zedji.

 

Obidji Keksijev topic, tamo je dao detaljna uputstva gde treba pazariti cokoladu, valjda bar nesto od toga radi subotom.

Link to comment

Nešto ne vidim švicarski topik, ima li neko predlog šta odraditi odnosno ne propustiti tokom vikenda u pomenutoj Ženevi?

 

 

idi u parkove i divi se manikirisanom rastinju i tapiserijama od cveca.... 

Link to comment

Ja bih isao u stari kompleks Ujedinjenih nacija (UNOG). Mene je to mesto odusevilo, podsetilo me je na setting za stari 007 film.

Link to comment

Nešto ne vidim švicarski topik, ima li neko predlog šta odraditi odnosno ne propustiti tokom vikenda u pomenutoj Ženevi?

 

zeneva je lepa, ali nema nista posebno da se izdvoji. setnja pored jezera je najzanimljivija stvar. ono sto bi ti preporucio je da, ako si u mogucnosti, uzmes auto i ides putem pored zenevskog, da obilazis male gradice, sve do montreux-a i vevey-a (grad do grada). tako sam par puta naleteo na neke fenomenalne male gradice koji jedva da su se menjali psolednjih x godina.

 

e da, kurave u centru zeneve na sve strane, mozes da proberes koji ti kontinent i rasa odgovara, prostitucija je legalna. naravno, ti si ozenjen covek i to te ne zanima ali mozda nekome pomogne.

Link to comment

[keksi]

Ovi ljudi sa leve strane nisu pešaci nego obožavaoci koji čekaju svoje omiljene punišiće da izadju iz Garnier kazina u Monaku. Ferariji, Bentliji i Jaguari se ne vide od Seata i Škoda koje su parkirali oni čobani budale što hoće da se učipe kod profesionalki za 50 evra pa im samo podignu cenu.

[/keksi]

 

e884183ee8ba842755d311f76a583313.jpg

Link to comment
  • 1 year later...

Da ne otvaram novi topik samo zbog ovoga...par fotki Trondhajma na severu Norveške - mislim nije sam sever, više je neka sredina, ali ovo je koliko sam ja shvatio najseverniji veći grad. Bio sam tamo poslovno u poslednjoj nedelji juna. 

 

Sletanje, Trondhajmsfjord iz vazduha:

 

RTNGuxvnLpC6RUhhnpwSzF3fKMCgUAJ7L2Xd6W9E

 

 

Bio je taj neki njihov godišnji maksimum što se temperature tiče, 21-22 stepena, svi lokalci su bili u fazonu da je mnogo vruće, devojke se sunčale po parkovima u bikinijima :D

 

Pogled sa brda gde je norveški tehnički univerzitet (NTNU - najprepoznatljivija zgrada je ova sa dvostrukim ,,kulama"):

 

kelrRJhKgMkfI_LqfO7IOlVRwl4XGLDIIoizgtCt

 

xknL5VeURxe3ccsX0SxtKBNKsCl3w3vwJxXe-2UR

 

QDb6RCBRqfuMRzM47KLCYYeyiJWnDBFW98aE__Vp

 

A oko univerziteta travu šiša - robot:

 

b5w98NPzj_sD_d1Bhx4WC68urq5xs3QNKpzOoZtR

Edited by hazard
Link to comment

Na prvoj slici gore sa brda (druga slika ukupno) se vidi katedrala Nidaros. To je najsevernija srednjevekovna katedrala i mesto gde se i dan-danas krunišu kraljevi Norveške (Trondhajm je nekada bio prestonica Norveške) - kažu u ustavu im piše da kralj ne može da zasedne na presto dok ne dođe u Nidaros.

 

_4z2Xt-JgVQejuTUoXwafBxx9PzV7cu-jmjPEJJK

 

J3G-FoC4l7FgM7HxcDm0dOpJYktqVxi84qNzL6XY

 

27cfMJq_FKqj6D42kQwWUIsoIDuw4FhL8HtU53Zf

 

H2POgxhIPHb7WBm_oxbcAnuuY1TQ2u0eeLOuaXt2

 

6Bcu7MFbsawa0JQo7wjuu28TSz4hQNazLCaqNjxu

 

Oko katedrala je inače jedan lep, povelik lepo uređen zeleni park...dok ne shvatite da to zapravo nije park, nego groblje. I ne samo neko prastaro groblje (mislim, groblje oko srednjevekovne crkve, logično, jel) - mada delom jeste i tu su sahranjeni neki prinčevi, biskupi, plemići i sl. davnašnjih dana - već groblje koji se i dan danas koristi, video sam nadgrobne ploče sa datumima smrti sve od 1970ih do 2000ih. Ali kvaka je u tome što to i jeste park, osim turista koji tuda prolaze da bi videli katedralu, igraju se lokalni klinci, neka riba koja je očigledno izašla na pauzu za ručak je došla, sela na klupu koja se nalazila između park nadgrobnih spomenika i izvadila da jede svoj sendvič. Meni ta scena bila malo bizarna, ali to je valjda taj neki skandinavski senzibilitet.

 

Stari centar grada sa katedralom nalazi na nekom vrstu poluostrva usred reke Nidelve koja se onda uliva u more.

 

MTl3T6tqQV_X-5-_yRC_lt1iXBC3y0w8TCQZ69H3

 

dMcqMVfNneatMBB7jzU0-VyfPopWp4Fj6uv1Ve3I

R-O5HMdkNytUdg9WlI1RaDSwRjkFslFi1s_-Qu0n

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...