Jump to content
IGNORED

Silikonska nelagodnost


svashtabezneshto

Recommended Posts

Inače, o temi:: meni se čini da društvo (zakonodavac) štiti pojedinca od finansijskih rizika koje on ne može sasvim da shvati, a hteo bi da se igra. Mislim da su ove ireverzibilne operacije sa telom ipak nešto što nije isto kao menjanje frizure ili tetovaža.

Link to comment
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    50

  • Aineko

    46

  • Indy

    39

  • Dagmar

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Postoji mogucnost da sa njima nesto sa njima nije ok i trebalo bi da konsultuju psihijatra pre operacije - pa slazem se. Ja ih samo ne bi unapred otpisao kao poremecene i unapred zakljucio da bi psihijatar morao da ih odgovori od operacija.
još samo da mi nađeš gde sam ja to rekla.
Link to comment
motivi, drustvo koje ovo prodaje kao ideal lepote, te takve akcije ne da smatra normalnim vec pozeljnim,
Nisi konsistentan u stavovima: prvo si u svakom drugom postu objasnjavao da "niko pri zdravoj pameti" ne zeli tako da izgleda, da bi se posle ispostavilo da po tebi vecina (tj drustvo u celini) deli taj ideal lepote.
Link to comment
ja sta?Oli me uputit na neki post u kom poput vas dvoje aniziram drugog forumasa objasnjavajuci mu sta bi on u stvari hteo. Malo ste se kanda zaigrali tih mpdernih lovaca na vestice, psihijatara
wtf? pa ne analiziram ja tebe nego ono sto pises ovde. a napisao si ovo:
svakako se ne radi samo o losem ukusu. onda bismo to mogli reci i za anoreksiju, npr.
iz ovoga ja mogu samo da zakljucim da ti njihovu odluku smatras posledicom psihickog poremecaja koji bi morao da se leci.i gde si ti video strah od psihijatra na ovoj temi?
a zašto ti je to najtužnije?
zato sto bi to znacilo da su pokusale nesto da postignu koristeci se sredstvima ohrabrivanim od okoline koja pak zacas promeni misljenje pa krene da te razapinje. to, naravno, samo pod uslovom da je taj moj osecaj iole tacan i da njih uopste boli to uskoro-operisano dupe za komentare u blicu.
Link to comment
vasilija, mislim da se tripujes, nema nikakve netolerancije i progona koji ovde vidis, siguran sam da sve ovde savrseno zabole za te dve cure, i one koji odobravaju i one koji preispituju njihov postupak.a sam postupak je jedino zanimljiv, ne njih dve. motivi, drustvo koje ovo prodaje kao ideal lepote, te takve akcije ne da smatra normalnim vec pozeljnim, i sama ideja da je krajnje resenje jedino resenje.meni je recimo najzanimljiviji ovdeprisutni strah od psihijatra.a to za frik sou ti je malo bezveze. cemu sluzi forum nego da pricamo o stvarima koje nas se direktno ne ticu?tu tezu mozes da metes gotovo za svaku drugu temu.
- mozda se tripujem za netoleranciju, ali mi nije jasna tolika zainteresovanost zbog licne estetske intervencije anonimnih osoba. mozda je problem u meni, ne znam.- sto se tice psihijatra, nisam ni u jednom postu video strah od psihijatra vec stav da u njihovom postupku nema niceg sto bi opravdalo pregled.- nisam ja uveo frik sou u pricu nego Evi, i moja opaska™ odnosila se bukvalno samo na to.
Link to comment
zato sto bi to znacilo da su pokusale nesto da postignu koristeci se sredstvima ohrabrivanim od okoline koja pak zacas promeni misljenje pa krene da te razapinje. to, naravno, samo pod uslovom da je taj moj osecaj iole tacan i da njih uopste boli to uskoro-operisano dupe za komentare u blicu.
nah, they'll be just fine.edit: wrong quote Edited by DarkAttraktor
Link to comment

E, a jel možemo stvarno malo da se odmaknemo od te dihotomije psihološki poremećaj vs lični izbor. U principu, tu nema šta da se doda - informed consent je keva, i to je to.Ako hoće da se kaže nešto više od toga, već rekoh, tu psihijatrija slabo pomaže, već vam treba neka analiza strukturalnog pritiska kojem su žene svakodevno izložene po pitanju svog izgleda, kao i ideala lepote koji im se postavljaju kao cijevi. Ali to nas onda vodi dalje od priče jesu li ove devojke normalne i vodi nas u pravcu pitanja da li je normalno društvo koje žene stalno stavlja u double bind i šalje im protivrečne signale.

Link to comment

Iako se na ovom postu nisam oglasavao po pitanju psihijatara, ja imam problem sa samom formulacijom da bi nekog trebalo "slati kod psihijatra". Previse mi ti smrdi na ono slanje politickih protivnika u psihijatrijske klinike jer "samo neko ko je lud, moze da ne voli socijalizam".

Edited by Aion
Link to comment
Pa po kom osnovu/kriterijumu onda treba nekog slati kod psihijatra ako ne po tome što izgleda i ponaša se čudno? Ili nikog ne treba slati kod psihijatra uopšte ikad?
mozda po vazecem medicinskom kriterijumu?prvo, ne mozes ti nikoga "slati kod psihijatra" sve dok ne uradi nesto sto dovodi u neposrednu opasnost njega ili druge ljude, u svim ostalim slucajevima odlazak na pregled je dobrovoljan, isto kao i bilo koji drugi pregled.drugo, u tom svetu te devojke ne izgledaju nesto posebno cudno, samo su otisle korak dalje od duckface proseka. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...