Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

2 minutes ago, Sludge Factory said:

 

To je tacno i to ni meni nije jasno. Jedino sto mogu da zakljucim, ovako sa distance i uz potpuno nepoznavanje privatnih stvari, jeste da je otisao na tu stranu delimicno jer je bio u zabludi da je u pravu (da ne kazem "verovao je u to"), delimicno jer je bio drkos, delimicno jer su ga nervirali neki ljudi sa ove tzv. nase strane pa im je terao inat, a mozda je jednostavno bio los covek. Zato sam i rekao da nam je on ubedljivo najvece razocaranje bio. Mozda cak i jedino pravo, kompletno. Verovatno i zato sto je furao taj nepokolebljivi, nesalomivi stav, koji se pokazao ipak kao salomiv. Ali i to je covek, jbg sad. Ako cemo pravo, Tijanice je verovatno mnogo vise stete (stvarne stete) naneo ovom drustvu pa su mu ipak ljudi oprastali svasta na kraju zbog nekih ranijih razloga. 

 

I meni djeluje da je dijelom to radio iz nekog dišpeta, ono kao, da je smatrao da je Koštunica veće zlo od Miloševića i radikala. Ne ulazim u tačnost te tvrdnje a i možda ja samo umišljam da je to bio njegov stav, ali jasno je bilo da se kod njega nešto polomilo krajem prve decenije ovog vijeka, da je otišao skroz dođavola, pregorio. 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Frank Pembleton said:

Komfor i komocija.
Najlakše za korupciju.

 

Pa da, ali ovo sto Marshall kaze, sumnjam da ne bi mogao da nadje komfora i komocije i ovamo, na drugoj strani. Kod Solaka recimo :D Nego je sa Solakom bio i Djilas Drvosek, mozda je to presudilo. 

 

Mislim, daleko od toga da je Djilas privlacan, da se razumemo. Setimo se samo Djilasovih medija iz tog vremena. Ali otici na drugu stranu nije mi bas resenje za nekoga ko misli svojom glavom majku mu. 

 

  

3 minutes ago, James Marshall said:

I meni djeluje da je dijelom to radio iz nekog dišpeta, ono kao, da je smatrao da je Koštunica veće zlo od Miloševića i radikala. Ne ulazim u tačnost te tvrdnje a i možda ja samo umišljam da je to bio njegov stav, ali jasno je bilo da se kod njega nešto polomilo krajem prve decenije ovog vijeka, da je otišao skroz dođavola, pregorio.

 

Da, ali kako mu se Vucic uklapao u tu pricu, kad Kostunice vec vise nije bilo, ne znam. Mozda je stvarno verovao da ce Vucic da prizna Kosovo.

:huh:

Edited by Sludge Factory
Link to comment
4 hours ago, James Marshall said:

Je li ovdje isto ono važi "čovjek koji se za života uspio ući u legendu i ispisati iz legende?" Jer ona mazanja čokoladom SNS-a i ona uvlačenja u buljson Bebi Popoviću i Canetu Žapcu su društveno bila mnogo veći grijeh nego sve dobre recenzije, a to što je time se ispišao na one iste građane Sarajeva koji su ga proglasili počasnim građaninom a on potom krenuo da hvali onog što je s Pala pljuvao i pucao po njima čini taj grijeh dodatno težim, da je od početka bio govno, bio bi još samo jedno govno. Ovako je bio ljudina koja je razočarala i sama sebe spotakla na putu u časnu besmrtnost.  

Na kraju mi ga je bilo žao kao persone to koliko se mučio, ali jebiga, hvaliti Vučića je baš ono, pozivnica za put u pakao. Bolje časno umrijeti od gladi, a on sigurno ne bi umro od gladi i da nije krenuo u taj pakt s đavolom. Na kraju su taj put nastavili Marko Matić i Ištvan Kaić, tako da mu je i to negativan tas na tom kantaru. Džabe sva podjebavanja Galije i Zabranjenog pušenja na koje sam se smijao kao blesav. 

 

 

hvaliti vučića je verovatno pozivnica za pakao

 

ali

 

potkradanje novca iz novčanika koleginica iz redakcije, uključujući tu i lektorke i sekretarice 

 

koje su tamo radile za daleko bednije pare od njega, tezge da ne pominjem

 

to je salto morale u najdublje dno pakla

 

to je bio stvarni razlog njegovog otkaza u vremenu.

 

pisali su neki o tome odavno i ovde ali je to valjda percipirano ili kao manje zlo ili to je pera ili ne verujemo u to

 

jedna od najgnusnijih javnih figura srbije na kraju 20. veka. a na to me je upozorio još 1991. pokojni branko vukojević iz džuboksa. prezirao ga je još za normalnoga vakta.

  • +1 2
  • Hvala 6
Link to comment

 

10 hours ago, Eleniko said:

potkradanje novca iz novčanika koleginica iz redakcije, uključujući tu i lektorke i sekretarice 

 

koje su tamo radile za daleko bednije pare od njega, tezge da ne pominjem

 

to je salto morale u najdublje dno pakla

 

to je bio stvarni razlog njegovog otkaza u vremenu.

 

Au :cry:

Link to comment

Odavno razmišljam koliko ću ja uspeti da zaserem pre nego što odem. 

 

Lako je ovima na Zapadu, oni odu u penziju. Mi moramo da izdržimo do kraja. 

 

Posle svega napisanog, radije bih tražio način da oprostim Tijaniću. Možda je bio duplo veće đubre od Pere, ali je i bio duplo talentovaniji. 'Šta će biti s nama' je dragoceni dokument o lažnom belle epoque osamdesetih koje je napravilo ne autoput, već kosmodrom za Miloševića i njegovu zlu posadu. Perini radovi u Vremenu nisu ni prilazili.

 

E sad, jebiga, zašto su obojica završili na tamnoj strani...ne znam da li je samo pitanje etike.

Ili bi bolje pasovalo ono Žocovo - ljudi, šta se to nama desilo?

  • +1 6
Link to comment

Jel postoje neke normalne novine/sajt za vesti u Srbiji? Onaj bljuc samo izbacuje ubistva iz hronike, u Politici samo lokalna i svetska politika, N1/Nova/Danas samo zvacu o Vucicu i opoziciji i kako je u Srbiji lose...

 

Bukvalno ne mogu da nadjem vise nigde vest a da nije hronika, politika ili kako se sve raspada (dobro znam da se sve raspada al mozemo i o necemu drugom ponekad?). Da mi nije PPPa, ne bih znao 90% stvarno bitnih a ne crnih vesti.

Link to comment

Čitaj Velike priče

 

Doduše, to nisu vesti, pa sam verovatno promašio odgovor na tvoje pitanje.

Edited by napadaj
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Jel postoje neke normalne novine/sajt za vesti u Srbiji?

 

Naslovi.net i BBC na srpskom.

 

Imaš i Beta dnevni podcast ako preferiraš audio.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, vememah said:

 

Naslovi.net i BBC na srpskom.

 

Imaš i Beta dnevni podcast ako preferiraš audio.

Naslovi.net je zbirka vesti sa drugih sajtova, pa i Bljuca, tako da ne dobija nista.

BBC je vise portal, nego vesti, pritom prozapadno orijentisan.

Sve u svemu, od tolikog izbora nema nista pametno.

 

  • +1 1
  • -1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...