Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

8 hours ago, DrIlic said:

Izgleda da je Kurir prekinuo ugovor/saradnju sa Euractiv-om. Vidim da su pokrenuli neku njihovu izmisljotinu slicnu tome (samo napredna verzija): eupravozato

Na lansiranju je bila i Brn0b0.

Meni je u startu to bilo WTF?

Cenim da su bili "kreativni" sa kintom pa su ovi zavrnuli slavinu.

Čak mislim da jebpre to nego "uređivačka politika"

Jbga Žeželj je to...

Link to comment
On 15.2.2024. at 11:33, Shan Jan said:

Jel postoje neke normalne novine/sajt za vesti u Srbiji? Onaj bljuc samo izbacuje ubistva iz hronike, u Politici samo lokalna i svetska politika, N1/Nova/Danas samo zvacu o Vucicu i opoziciji i kako je u Srbiji lose...

 

Bukvalno ne mogu da nadjem vise nigde vest a da nije hronika, politika ili kako se sve raspada (dobro znam da se sve raspada al mozemo i o necemu drugom ponekad?). Da mi nije PPPa, ne bih znao 90% stvarno bitnih a ne crnih vesti.

Ne, neka su predrasude, neka sam iskljuciv, ali svi mediji, i ne samo domaci su vnago teska, samo imas veca ili manja, uz sve zamerke, ne mogu reci da su N1 i Informer isto, npr. ali najvise se razlikuju  po tome koji narativ prate, tj. koju majku sisaju i koje fondove..ja se zaebem, pa odem nesto da vidim online, okacim i ovde link, ali, skoro sve to je u nacelu garbage , manje ili vece

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Sto je najgore nije uvek bilo tako, znam da su pre 15-20 godina Blic i B92 bili fenomenalni novine/portal.

I onda je prvo kljoknuo Blic, tacno se secam kad su poceli click bait tekstovi, necete verovati itd.

A onda i B92.

 

Izgleda slobodno trziste = debilizacija masa.

 

  • +1 2
Link to comment

Bogami, Bljuc je kupljen od Ringiera 2004, i tada pocinje pad.

Ringier, eminentna medijska kuca Zapada (iz Svajcarske).

 

B92 je kupljen 2015. od strane Antena grupe, ali mislim da je budalisanje (na portalu) pocelo znatno ranije.

Nesto mi je ostalo u secanju da je zabrazdio par godina posle Bljuca.

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Nije slobodno trziste nego SNS

To je samo delimicno tacno. Prebacivanje novina na internet i zarade istih od reklama umesto od ljudi koji ih kupuju je dovelo do toga da se sve meri kolicinom klikova. Senzacionalisticke i generalno lose vesti donose vise novca. Donose i lose mentalno zdravlje citalaca al to je nebitno.

  • +1 3
Link to comment
45 minutes ago, Shan Jan said:

To je samo delimicno tacno. Prebacivanje novina na internet i zarade istih od reklama umesto od ljudi koji ih kupuju je dovelo do toga da se sve meri kolicinom klikova. Senzacionalisticke i generalno lose vesti donose vise novca. Donose i lose mentalno zdravlje citalaca al to je nebitno.

Ono sto sam pisao odnosilo se na pokojne Blic i B92, koji su postali smece kad ih je SNS kupio, direktno ili posredno.

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, vememah said:

Krajem 2010. su Grci ušli u B92, početkom 2011. je imenovana Manja Grčić kao direktorka.


posle toga, lako je porediti b92 sa blicem i zaključiti "da su isti"

Link to comment

Za Blic nam je prvi signalizirao gospodin Vasa, tražio je da svi skinemo Blicovu aplikaciju sa mobilnih telefona.

Link to comment
20 hours ago, brusli said:

Bogami, Bljuc je kupljen od Ringiera 2004, i tada pocinje pad.

Ringier, eminentna medijska kuca Zapada (iz Svajcarske).

 

B92 je kupljen 2015. od strane Antena grupe, ali mislim da je budalisanje (na portalu) pocelo znatno ranije.

Nesto mi je ostalo u secanju da je zabrazdio par godina posle Bljuca.

 

Blic je bio solidan negde do 2013./14.

Sećam se 2012e su imali veliku akciju da se sve stranke pre izbora obavežu da više neće biti partijskog zapošljavanja. I kako se to potpisivalo. Čini mi se baš Dačić je to pred same izbore potpisao.
Onda nam je, kako kaže @April, pokojni Vasilije ovde rekao kako im je (Blicu) dozvoljeno da pljuju SNS, ali nikako Vućića. Pa je onda došla "promena stila" tj. pretvorili su se u tabloid i tu negde sam ja potpuno prestao da pratim.
Onda je još uvek nešto moglo da se pročita na B92. Ali sve manje i sećam se jednog perioda, pre početka rada N1, da bukvalno nisi imao gde nijednu netabloidnu informaciju da pročitaš. Tada je Tviter bio najbolji izvor informacija.

Edited by salerokada
  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, salerokada said:

Blic je bio solidan negde do 2013./14.

Sećam se 2012e su imali veliku akciju da se sve stranke pre izbora obavežu da više neće biti partijskog zapošljavanja. I kako se to potpisivalo. Čini mi se baš Dačić je to pred same izbore potpisao.
Onda nam je, kako kaže @April, pokojni Vasilije ovde rekao kako im je (Blicu) dozvoljeno da pljuju SNS, ali nikako Vućića. Pa je onda došla "promena stila" tj. pretvorili su se u tabloid i tu negde sam ja potpuno prestao da pratim.
Onda je još uvek nešto moglo da se pročita na B92. Ali sve manje i sećam se jednog perioda, pre početka rada N1, da bukvalno nisi imao gde nijednu netabloidnu informaciju da pročitaš. Tada je Tviter bio najbolji izvor informacija.

Bio je solidan mozda u politickom smislu, ali je postao tabloidno djubre jos ranije.

Naslovi necete verovati i slicne idiotarije.

 

Edited by brusli
Link to comment

Ne. To se pojavilo posle te "reforme" ili kako su to nazivali.
Prethodno nije bio najbolji list na svetu, bilo je gluposti (delimično i tabloidnosti), ali se moglo čitati.
To "VIDEO/FOTO", praćenje Farme i slično se pojavilo kasnije.
Današnja Nova.rs je u stvari kopija tog Blica, ali sa više kritike vlasti i nešto više tabloidnosti.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...