Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

4 hours ago, salerokada said:

Blic je bio solidan negde do 2013./14.

Sećam se 2012e su imali veliku akciju da se sve stranke pre izbora obavežu da više neće biti partijskog zapošljavanja. I kako se to potpisivalo. Čini mi se baš Dačić je to pred same izbore potpisao.
Onda nam je, kako kaže @April, pokojni Vasilije ovde rekao kako im je (Blicu) dozvoljeno da pljuju SNS, ali nikako Vućića. Pa je onda došla "promena stila" tj. pretvorili su se u tabloid i tu negde sam ja potpuno prestao da pratim.
Onda je još uvek nešto moglo da se pročita na B92. Ali sve manje i sećam se jednog perioda, pre početka rada N1, da bukvalno nisi imao gde nijednu netabloidnu informaciju da pročitaš. Tada je Tviter bio najbolji izvor informacija.

secam se kako sam po navici sigurno par meseci rifreshovala b92 vesti, ochajnichki, kao gde cu da se informishem, dok nisam pobacala linkove bukmarkove zauvek :isuse:

  • +1 4
Link to comment

Ja se secam da sam jedno vreme citao Politiku i Novosti, jer su Bljuc i B92 bili gore djubre od toga :gospode: , a nije bilo nista drugo.

Edited by brusli
Link to comment
6 hours ago, salerokada said:

Ne. To se pojavilo posle te "reforme" ili kako su to nazivali.
Prethodno nije bio najbolji list na svetu, bilo je gluposti (delimično i tabloidnosti), ali se moglo čitati.
To "VIDEO/FOTO", praćenje Farme i slično se pojavilo kasnije.
Današnja Nova.rs je u stvari kopija tog Blica, ali sa više kritike vlasti i nešto više tabloidnosti.

U pravu si, sad sam pogledao web archive, i otprilike 2013 pocinje drastican pad.

 

  • +1 1
Link to comment

Da li ću dočekati da osvane dan u kome će sva ta govna biti tamo gde i spadaju - u septičkoj :ph34r:

  • +1 6
Link to comment

Bice bice... kad si ovoliko djubre naleteces jednom na nekog posle koga vise neces biti ni za sta.

  • +1 1
Link to comment

Nisam dugo besciljno pustio tv i izredjao kanale ali ovo što je na apsolutno svim režimskim kanalima u prajmu je krvničko ispiranje mozga, ljudi ovde jednostavno nemaju šansu. Na većini kanala je tema Rusija i rat u Ukrajini ali zato na Studiu B ono što sebe naziva Kapetan Dragan u jakni iz Top Guna i Raybankama objašnjava kako se i dan danas “ne zna ko je ubio Djindjića” i da jadnog Zvezdana treba pustiti iz zatvora, bio je 20 godina dokle više da se drži taj čovek tamo :covid19: 

I kako je eto Amerika stopirala obnavljanje procesa sa svojim demokratskim slugama, eto dovoljnog dokaza da je sve montirano.

 

Dakle kreće lagana priprema terena i za reviziju ovog procesa, treba objasniti ljudima da je sve jedna velika zavera zapada.
 

 

IMG_5053.jpeg

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Trudim se da ne prebacujem uopšte na te kanale ali djavo me navuče večeras, tragom ove potrage za detetom, i koliko god bio svestan govnjive jame u kojoj se nalazimo ovakve razmere su čak i mene šokirale. Bukvalno su neke talk show emisije za sirotinju sa opskurnim “stručnjacima” na svakom jebenom kanalu, i tema po pravilu anti-zapad, bez izuzetka. Zaokružio sam turneju sa Mokom Slavnicem na Hepiju koji priča iskustvo upoznavanja Slobodana Miloševića 95., koliko je bio oduševljen njegovim “prirodnim autoritetom” i kako mi Srbi imamo talenat da “istrošimo ljude”. :rolleyes:

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Zbog svega rečenog (i ne samo zbog toga), RTS mora da bude prva meta. Ko ne veruje, neka gleda par dana u komadu TV  ponudu sa MTSa. 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Ivo Petović said:

Imao je Indy pre nekih godinu-dve dobar post o svom utisku nakon boravka u Srbiji nakon nekog vremena i razgovora sa ljudima ovde, intelektualcima...utisak čoveka koji ne živi ovde - stavlja stvari u pravu, beskrajno tužnu, perspektivu.

 

 

Kako naći taj post?

Link to comment
4 minutes ago, Eleniko said:

 

 

Kako naći taj post?

 

1. Nadjesh Indija
2. Pitash ga gde mu je taj post
3. On ti kaze

  • Haha 2
Link to comment

Ovo verovatno:

  

On 10.2.2023. at 23:32, Indy said:

Neverovatna koncentracija (blizu 100%) ljudi koje sam ovde u Srbiji sreo u poslednjih 3 nedelje ima stavove koji variraju od naprosto kontraških, preko sistematski konspirativnih, do onih recimo anticivilizacijskih, pa i načisto opasnih.

S tim da od tih nekoliko desetina nema nijednog krezubog šešeljevca koji se nije okupao od poslednjeg pljuska; naprotiv, ono što je fascinantno (a možda i potresno - zavisi kako se gleda) je da bi od onih sa kojima sam imao posla mogao da se sastavi pristojan naučno-istraživački institut (i to iz domena prirodno-tehničkih nauka, sa naglaskom na medicinu, genetiku i biohemiju.)

Mnogi - to su ljudi u 60-tim i 70-tim - upravo i jesu upravnici instituta ili drugih firmi, sadašnji ili penzionisani, univerzitetski profesori, pukovnici, doktori i magistri nauka, lekari specijalisti, a najmanje obrazovani u ovoj nasumičnoj grupi bilo je par diplomiranih ekonomista i jedan agronom... Odreda maksimalno simpatični, prijazni i dragi ljudi, bez obzira na stavove.

Ono što preovlađuje je veoma snažan anti-vakserski sentiment (posebno kada su u pitanju mRNA vakcine, iznad svega "otrov" Fajzer). Prezir prema svim odreda zapadnim sistemima (govna, idioti, ovce, to su uglavnom svi ovi sa zapada, a Ukrajinci su ipak nacisti.)

Poštovanje imaju samo ruski i donekle kineski eksperti, a i poneki zapadni ali samo pod uslovom da je isti zbog svojih stavova naišao na opštu osudu u zapadnom javnom mnjenju (kao npr Professor Luc Montagnier). Letimično se pominje lekovita bioenergija kao i štetna zračenja - mobilna telefonija i vaj-faj.

Crnci u USA su sad rasisti (udarili u "kontra-rasizam") a crnce u Africi Zapad (Bil Gejts je pomenut) je rešio da pobije vakcinama, recimo ovom protiv ebole. Romi u Srbiji imaju, u stvari, privilegovan položaj, jer mogu da krše zakon i niko im ništa ne može pošto se onda žale da im se krše manjinska prava.

Kovid (a i HIV) su 100% inžinjerisani u laboratoriji, da li slučajno pobegli ili namerno pušteni (generalno ovo drugo.) Kao oboljenje, kovid se generalno ne negira, uglavnom zato što je skoro svako izgubio ponekog - i tu bi radije optužilli vakcine, samo to ne funkcioniše za ove što su umrli u 2020.

Čvrstina njihovog ubeđenja u ove i slične teze dramatično je ojačana upravo njihovom izverziranošću u stručnoj terminologiji. Uglavnom kada oni o tome govore, oni ne razgovaraju, oni deklamuju, drže govore kao profesori (što neki i jesu). Postoji pravo na pitanja, jasno, ali mislim da na svetu nema sile koja bi bilo koga od ovih ljudi pomerila za 1% sa pozicija koje zauzimaju. (To svakako nisam ja, nema šanse.)

 

A ima i ovaj dajdžest za one koje mrzi da čitaju ceo post:

  

On 9.5.2023. at 2:26, Indy said:

 

On 9.5.2023. at 1:38, ToniAdams said:

poprilicno tezak bolid, avaks i teoreticar zavere

To je praktično svako koga sam nedavno imao prilike da sretnem u Srbiji.

 

Edited by vememah
  • +1 8
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...