Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

(UNS) Junajted grupa kupuje list Danas

Quote

Junajted grupa, u okviru koje posluje televizija N1, na korak je od preuzimanja dnevnog lista Danas. Udruženju novinara Srbije (UNS) u Komisiji za zaštitu konkurencije potvrđeno je da je Junajted grupa podnela prijavu koncentracije na tržištu kako bi joj se odobrila kupovina privrednog društva Dan graf d.o.o, izdavača lista Danas.

 

UNS-u je u Komisiji za zaštitu konkurencije rečeno da je Junajted grupa podnela prijavu koncentracije 21. septembra, a da je postupak u toku.

Kako bi Junajted grupa postala vlasnik Dan grafa, izdavača lista Danas, neophodno je prema Zakonu o zaštiti konkurencije da prijavi koncentraciju na tržištu kako bi antimonopolska komisija utvrdila da li je ona dozvoljena.

 

„Koncentracije učesnika na tržištu su dozvoljene, osim ako bi značajno ograničile, narušile ili sprečile konkurenciju na tržištu Republike Srbije ili njegovom delu, a naročito ako bi to ograničavanje, narušavanje ili sprečavanje bilo rezultat stvaranja ili jačanja dominantnog položaja“, stoji u tom zakonu.

 

Preuzimanje lista Danas najavili su provladini mediji, ali i u više navrata u javnim nastupima i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je prvi put to izjavio mesec dana nakon što je Junajted grupa podnela prijavu koncentracije antimonopolskoj komisiji.

 

„Sad vidim da su postali čist tajkunski medij. Da su im tajkuni i zvanično postali vlasnici. Ja im čestitam na tome. Kada sam govorio, govorili su mi da pričam neistine, a sada vidite da sam bio u pravu za sve što sam govorio“, rekao je na jednoj od konferencija predsednik Srbije, što je preneo list Danas.

 

Da izjava predsednika Vučića tokom obilaska radova na kovid bolnici u Batajnici u novembru predstavlja „nastavak targetiranja profesionalnih medija“, ocenili su sagovornici televizije N1.

 

„Najbolje rešenje umesto što gubite stotine miliona evra, koje ste uložili u N1, Novu S, News Max Adria, platili Danas, platili pet radio stanica koje su kupili, od ‘Karoline’, do ‘Hit’ radija, ‘TDI’ i ne znam čega, što su Đilas i ostali kupili, do svih nedeljnika koje drže, do ne znam čega sve, stotine miliona evra… Lakše ljudi da me ubijete!“, rekao je tada predsednik.

 

Junajted grupa u većinskom je vlasništvu međunarodne investicione kompanije BC Partners. Investicioni fond KKR, koji je bio dotadašnji većinski vlasnik, kao i menadžment Junajted grupe zadržali su, kako je N1 objavio 2019. godine, „značajan manjinski udeo“. Predsednik Upravnog odbora Junajted grupe i njen osnivač je Dragan Šolak.

 

U okviru Junajted grupe u Srbiji posluju SBB, United Cloud, United Media sa televizijskim kanalima N1, Nova S, Sport Klub, Grand, Pikaboo, Vavoom, Cinemania, Lov i ribolov, IDJ, Brainz, portalom nova.rs i marketing agencijama Cas Media i Direct Media, stoji na sajtu N1.

 

Nedavno je United Media, pokrenula produkciju informativnog programa Newsmax Adria, koji se emituje na Novoj S. Tada je najavljeno da će United Media u saradnji sa Newsmax TV pokrenuti televiziju Newsmax Adria koja će početi da emituje program do kraja godine.

 

Link to comment
On 29.10.2020. at 13:55, namenski said:

Pa sad, bas da je bio neprevazidjen, moze biti i da bi bio da je potrajao: koliko se secam, prakticno jedini politicki nedeljnik vredan tog imena bio je VUS, Vijesnik u srijedu, na stranu prolecarstvo, nije bio nista narocito.

Danas ga je nasledio, poceo da izlazi pocetkom 80-ih, 1981. ako se dobro secam i izdrzao jedva 10-ak godina.

I, u pravu si - jeste bio dobar, gajio je dobru ekipu, onako po secanju: Tanja Torbarina, Jelena Lovric, Vican Vicanovic, Momcilo Djorgovic, ilustrator nad ilustratorima Mirko Ilic...

Doduse, i - Miroslav Lazanski... :D 

 

redovno je otac kupovao VUS. čitao sam ga od početka do kraja. voleo sam kolumnu pere zlatara. nisi pomenuo dva izdanja vijesnika: "plavi vijesnik", omladinske, tinejdžerske novine i "IZBOR", mesečnik strane štampe. mislim da nam je to bio prvi prozor ka onome što se piše preko grane. "SUDIO" je isto tako bio dobar a SN sam pazario redovno jer su kolege s posla kupovali "sport", SN je bila dopuna uz detaljnije izveštavanje o hokeju koji mi je bio sport br 1.

Link to comment

Šta je konkretno zabranjeno da se emituje tokom Dana žalosti (osim muzike)?
Kod nas se to baš strogo zabranjuje i poštuje, dok gledam kanale iz BiH/RS koji imaju sasvim normalan program, samo što pojedini imaju neku oznaku za Dan žalosti. I neki muzički kanali su samo prilagodili muziku tom danu, a neki čak nisu ni to.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...