Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

jeste, ana je doshla kasnije. ali svijet nije nadigrao niko, ni u jednom smislu. besprekorna feministicka edukacija za mlade zenske tog doba, tachno kako treba.

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, renne said:

Danas je bio neprevaziđen politički nedeljnik

Pa sad, bas da je bio neprevazidjen, moze biti i da bi bio da je potrajao: koliko se secam, prakticno jedini politicki nedeljnik vredan tog imena bio je VUS, Vijesnik u sredu, na stranu prolecarstvo, nije bio nista narocito.

Danas ga je nasledio, poceo da izlazi pocetkom 80-ih, 1981. ako se dobro secam i izdrzao jedva 10-ak godina.

I, u pravu si - jeste bio dobar, gajio je dobru ekipu, onako po secanju: Tanja Torbarina, Jelena Lovric, Vican Vicanovic, Momcilo Djorgovic, ilustrator nad ilustratorima Mirko Ilic...

Doduse, i - Miroslav Lazanski... :D 

 

Danas ga prodaju, pokusavaju, kao slobodnijeg, liberalnijeg, buduci da je poceo da izlazi posle Titove smrti, ali tradiciju i umece prezivljavanja NIN-a, ipak nije dostigao nikada.

Jeste medju prvima u Jugoslaviji krenuo sa kritikom Milosevica, ali - kako su stvari stajale krajem 80-ih - to je moglo da se zavrsi jedino onako kako se zavrsilo.

I, bice da Danas vise predstavlja pocetke nekih novih strujanja u medijskom prostoru ex-YU, pocetke nekog novog, modernijeg novinarstva, pa ga je zato, mozda, korektnije porediti sa Vremenom koje se prakticno nadovezalo na njega, ne fizicki i geografski naravno, ali po duhu sigurno.

Link to comment
31 minutes ago, arkonada said:

Da, Svijet je moja mama kupovala, da vidiš i ja sam bacao pogled. I valjda je bio naš časopis Ana, i to se uzimao mada je on mislim kasnije došao

Renne, a jel' kod nas ima da se kupi SN? Baš me zanima kakve su, njima je valjda Boban bio tamo neki faktor

nema, bar ja nisam nigde video

ali mislim da ne postoji distribucija

  • +1 1
Link to comment

Ako je Svijet bio ženski onda je Start prirodno muški časopis, imao je svoje manje i više dobre momente i zanimljivu ekipu autora sa čudnim žiuvotnim pričama. Čuveni novinar ,pisac i intervjuista špijuna Konstantin Miles  i prelepa i prepametna mu supruga Maja Miles koja se na žalost ubila, roditelji Aleksandra Milesa zvaničnog sataniste i glavnog aktera pljačke stoleća NSK, Arsen Lupiga (nije Lupen) živopisni fotograf famoznih duplerica kao i povremeni honorarni saradnik Mile Matić (prvi serijski ubica u SFRJ), zanimljivi prilozi Lazanskog tada prozapadnog analitičara, Zorana Petrovića Piroćanca buućeg haškog svedoka i naravno Aleksandra Tijanića, giganta hrvatskog novinarstva kako ga je od milja znao Tirke zvati. Tijanić je tada bio i uvodni kolumnista Nedeljne Dalmacije, vikend izdanja Slobodne D. koja je tih kasnih osamdesetih bila zbilja i grafičko - dizajnerski i sadržajno najčitljivije dnevno štivo, bio je tu i Jug Grizelj i mnogi dobri novinari a tad se formirala i Feralova ekipa kao humoristički podlistak. Posle su tu došli ljudi iz Jutarnjeg lista (hrv. inačice Večernjih novosti) i sve razbucala)

 

 

Link to comment
Jesam ja nešto propustio, kako je odjednom ok objaviti sliku leša bez ikakvog upozorenja?:unsure:
Dobro, bilo je i ranije ispada tabloida, ali juče i danas nam se mrtvi Amfilohije smeši sa svih medija kao da je to najnormalnija stvar.
Recimo:
https://nova.rs/posts/uzivo-irinej-drzi-opelo-oko-amfilohija-okupljeni-vernici
 
 
 
Vidiš da su "nestvarne reke vernika"...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

U potonjoj retrospektivi preskočili ste Džuboks. Bilo je i boljih projekata osamdesetih, ali ih svesno preskačem jer se nisu pokazali samoodrživim. Džuboks je imao nezamislive tiraže i potrajao skoro deceniju.

Od svega, danas najviše nedostaje sirovi autoritet kritičara: filmskih, pozorišnih, pop, televizijskih; prosto, potreban je putokaz kroz šumu.

Sent from fav toy

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...