Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Autori i voditelji emisija na Televiziji Naša juče, u četvrtak, dobili su obaveštenje da njihove emisije ubuduće neće biti emitovane jer je televizija prodata. List Danas objavljuje da je nezvanično saznao samo to da su u pitanju inostrani kupci.

Ni narodni poslanik Đorđe Vukadinović, ni pisac Marko Vidojković, koji su među autorima televizije Naša, ne znaju zašto je i kome televizija prodata.

 

Vukadinović kaže za Danas da nema pouzdane informacije o prodaji, ali, kako napominje, činjenica je da će u narednom periodu biti jedan medij manje na kojem se može čuti opozicioni glas.

 

List podseća da su početkom septembra u televiziju Naša došli izvršitelji i policija, a da je vlasnik televizije Zoran Bašanović rekao da se to dogodilo bez pravnog osnova i da je to treći put da je ta televizija izložena otvorenim pritiscima od strane vlasti, kao jedan od retkih opozicionih medija u Srbiji.

 

Danas podseća da je Zoran Bašanović bio jedan od osnivača Srpske napredne stranke i kum predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

Posle razlaza sa naprednjacima, njegova TV Naša postala je jedna od retkih stanica gde su gostovali lideri opozicije i slobodni novinari.

Link to comment
Quote

Удружење новинара Србије (УНС) протестује због непримерене кампање против новинара телевизије Н1 Миодрага Совиља у провладиним медијима и истиче да је ТВ Пинк објављивањем његових приватних фотографија на свом сајту уз опис да је на њима „пијани новинар Н1 телевизије“ изашла из информативних оквира и кренула у обрачун који са новинарством нема никакве везе.

Фотографије које је сајт ТВ Пинк објавио, наводећи да су преузете са Инстаграма, настале су док се Совиљ није бавио новинарством, а објавио их је 2006. године, када је имао 20 година, на сада непостојећој друштвеној мрежи Мајспејс. Како је УНС-у рекао колега Совиљ, он свом профилу на тој мрежи није приступио више од десет година и није знао да фотографије и даље постоје. 

УНС очекује да Пинк одмах уклони спорни текст и фотографије и да се убудуће уздржи од оваквих напада на колеге.

 

Link to comment

https://www.cenzolovka.rs/pritisci-i-napadi/sovilj-vucic-konstantno-maltretira-novinare-koji-postavljaju-nenarucena-pitanja/

 

Ovaj deo mi je posebno jeziv:

"Mene je, na primer, jednom optužio da se smejem na konferenciji na kojoj je govorio o natalitetu, ukorivši me kako je u pitanju veoma važna tema za opstanak nacije, iako sam u tom trenutku samo ćutke pisao beleške u prvom redu. Za razliku od gledalaca, mogao je jasno da me vidi, ali je svesno odlučio da izgovori neistinu."

Link to comment

U najavi šit-tvita piše da je mitrović jedan od autora emisije. U prevodu, kada treba navaliti sa propagandnim udarom, on bira goste i u bubicu tokom emisije govori nesrećnoj bradić šta da kaže i šta da pita ...

 

Nekada popusti ta kontrola, pa bradić, potpuno neočekivano, izlane i nešto pametno. Pre neku emisiju je tako ispreskakala botove što su se javljali, pitajući ih nešto u stilu da li čitaju sa papira ili govore iz memorije, ko im je to napisao i sl ...

Link to comment
11 hours ago, pt 2.0 said:

https://www.cenzolovka.rs/pritisci-i-napadi/sovilj-vucic-konstantno-maltretira-novinare-koji-postavljaju-nenarucena-pitanja/

 

Ovaj deo mi je posebno jeziv:

"Mene je, na primer, jednom optužio da se smejem na konferenciji na kojoj je govorio o natalitetu, ukorivši me kako je u pitanju veoma važna tema za opstanak nacije, iako sam u tom trenutku samo ćutke pisao beleške u prvom redu. Za razliku od gledalaca, mogao je jasno da me vidi, ali je svesno odlučio da izgovori neistinu."

 

 

Quote

Ja sipam munje umesto laži, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

 

:puke: Sv Alija Lažovnik :puke:

Link to comment
Gledam neki fajt na Balkan info između Ćirjakovića i Nemanje Rujevića. Ne znam puno o Nemanji ali jbt ovaj Ćirjaković[emoji1785]

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Nemanja otišao na gostovanje na BalkanInfo?
Koliko je on luud...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...