Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Kad sam pročitao zlostavljanje, pomislih linč silovanje nasilje, kad ono...

Kad čitam bold bukvalmo sam ubeđen da se neko zajebavao kad je pisao članak.

 

 

Quote

 

VODITELJKA SLAGALICE BILA ŽRTVA ZLOSTAVLJANJA, A I DALJE JE BOLNO: Kristina Radenković se suočila sa NASILNIKOM, ovo su DETALJI!

 

Kristina Radenković priznala je da je bila žrtva vršnjačkog nasilja. Celokupno iskustvo na nju nije ostavilo štetne posledice, ali kako voditeljka tvrdi - bilo je bolno.

 

Nekoliko godina nakon proživljenih maltretiranja, uspela je da se suoči sa nasilnikom.

 

 
1834185_screenshot-85_ff.jpg?ver=1564507184FOTO: PRINTSCREEN YT

"Imala sam iskustva u detinjstvu sa nasiljem. Konkretno, jedan dečko me maltretirao. Zanimljivo je da smo se pre par godina videli u izlasku. On sada radi kao socijalni radnik, verovali ili ne... Sve sam mu sasula u lice jer je bio nasilan i mnogo me nervirao. Kao klinka sam bila štreberka, mnogo sam volela da učim, pa sam ga zbog toga jako nervirala, pa me on gađao grudvom, otimao mi sendvič. Posle cele nedelje skupljam za topli sendvič, to nikada neću zaboraviti, a on uzme, pa mi odlomi pola... To kod mene nije bilo baš strašno, ali je bolelo. Vređali su me zbog proteze, zuba, zadnjice... Deca umeju da budu zla, ali mislim da se to rešava kod kuće. Svako dete je slika svojih roditelja. Ako dete trpi nasilje kod kuće, ono će izaći i tu agresiju usmeriti na drugu decu", izjavila je Kristina.

 

Poznata voditeljka dala je i svoje viđenje kako da se stane na put vršnjačkom nasilju.

 

"Živimo u takvom vremenu kada može o tome da se govori, pre nije moglo, niste imali kome da se požalite. A sada odmah u novine, na sve portala, sliku nasilnika u medije, pa da vidimo da li njegovoj mami i tati prija da im se sin slika za crnu hroniku", zaključila je voditeljka.

 

 
Link to comment
  • 3 weeks later...

Štamparija Borba a.d, većinski vlasnik Kompanije Novosti, donela je odluku da odobri ugovor o prodaji ove medijske kuće privrednom društvu Media 026 d.o.o. sa sedištem u naselju Vučak u Smederevu, čiji je vlasnik Boban Rajić, za oko 300 miliona dinara, saopštilo je Udruženje novinara Srbije (UNS).

 

Vlasnik privrednog društva Media 026 d.o.o. Vučak, koje je osnovano u avgustu prošle godine, generalni je direktor i vlasnik smederevskog preduzeća Coka.

Rajiću su 2017. godine, kako su mediji pisali, pretili kada je Agrokor grupa u okviru koje posluje Merkator S, prestala da plaća zakupninu poslovnoj grupaciji Coka.

 

Prema UNS-ovom saznanju, ovo privredno društvo jedino je podnelo zahtev za kupovinu udela Štamparije Borbe u Kompaniji Novosti, a Rajić se na pozive UNS-a nije javljao.

Kompanije Novosti je od maja ove godine u većinskom vlasništvu Štamparije Borba a.d, umesto Milana Beka sa 98,06 odsto učešća u kapitalu.

 

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a520912/UNS-Stamparija-Borba-prodala-Novosti-kompaniji-Media-026-iz-Smedereva.html?fbclid=IwAR0g-twP0z7Gbg-Y59t8SeD4oEYFSPC9HhNHX5GhQm9PIj2iBkasxUpuFkw

 

Jel ovo neko SNS govno ili voli da baca pare u medijske kuce sporta radi?

 

Link to comment

treba i ovde

Quote

Pripadnici MUP-a uhapsili su direktora "Dajrekt medije", kao i dva zaposlena lica u marketingu RTS-a zbog zloupotreba.

 

Oni su uhapšeni po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal.

 

Uhapšene su dve žene, zaposlene u službi marketinga u RTS, reč je o M. Đ. J. (1958), M. K. (1964) i muškarac J. S. (1972), direktor u "Dajrekt mediji".

 

Kako se saznaje, krivičnom prijavom obuhvaćena i nekadašnja direktorka u "Dajrekt mediji" J. D. (1975), koja je van zemlje gde boravi već duži vremenski period i za njom je raspisana potraga.

 

Pre više od mesec dana u medijima je najavljena sveobuhvatna istraga zbog zlupotreba RTS i "Dajrekt medije" oko reklama, čime je oštećen budžet republike Srbije.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...