Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Imao N1 već masu priloga o tome.

Koliko god bilo jasno da ne treba "žaliti" kablovske operatere, ovde su u pravu, zaista.

Nameće se stvar , onako baš na silu. Mešaju se babe i žabe, ozbiljno se utiče na tržište.

A iza svega stoji želja da se "uteraju pare u džep" vlasnicima televizija, kao nadoknada za medijsku naklonost ka vlasti...

Propisuješ da moraju imati u ponudi ove televizije, ali u isto vreme dozvoljavaš da ta televizija slobodno formira cenu naknade ka onome ko mora da je emituje...Naravno kablovski operateri će ovo poskupljenje "preneti" na krajnje korisnike, ali kad razmislim i treba, neka ljudi osete dobrobiti ove vlasti...

 

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

REM doneo odluku   http://rem.rs/sr/arhiva/vesti/2017/10/lista-televizijskih-programa-za-koje-je-predvidjen-obavezan-prenos-kao-mera-zastite-medijskog-pluralizma

 

 

На основу члана 106. Закона о електронским медијима ( „Службени гласник Републике Србије“, бр. 83/14 и 6/16), Савет Регулаторног тела за електронске медије је на седници одржаној 10.10.2017. године донео

 

ЛИСТУ ТЕЛЕВИЗИЈСКИХ ПРОГРАМА ЗА КОЈЕ ЈЕ ПРЕДВИЂЕН ОБАВЕЗАН ПРЕНОС КАО МЕРА ЗАШТИТЕ МЕДИЈСКОГ ПЛУРАЛИЗМА

Утврђује се листа телевизијских програма са покривањем на територији целе Републике Србије за које постоји обавеза преноса од стране оператора електронских комуникационих мрежа, на правичан, транспарентан и недискриминаторски начин у циљу остваривања јавног интереса и заштите медијског плурализма:

— Radio difuzno preduzeće B92 ad, Beograd (Zemun), ул. Аутопут за Загреб 22, Београд-Земун- O2.TV

— Preduzeće za marketing, izdavačku delatnost, radio i televiziju Happy TV doo, Beograd, ул. Александра Дубчека 14, Београд- Nacionalna Happy TV

— Preduzeće za informisanje i marketing Pink International Company društvo sa ograničenom odgovornošću, Beograd, ул. Незнаног јунака 1, Београд - TV PINK

— Prva televizija doo, Beograd, ул. Аутопут 22, Београд- PRVA

Ради утврђивања обавезног преноса од стране оператора, листу телевизијских програма са покривањем на територији целе Републике Србије доставити регулаторном телу надлежном за електронске комуникације.

На основу одредбе члана 100. став 10. Закона о електронским медијима, оператор, осим оператора мреже за терестричко емитовање, дужан је да, без накнаде, дистрибуира и емитује основне програме јавног медијског сервиса у зони њиховог покривања, као и програме четири пружаоца медијских услуга, наведених у листи која следи после става један овог прописа.

 

Da li se iz ove odluke može zaključiti da kablovski provajderi ne moraju da plaćaju pomenutim TV kućama za distribuciju njihovog programa ili se ipak ostavlja mogućnost da ih TV kuće ucenjuju?

Link to comment

Pa jedino ako se odbijanje da se plati samo "tržišna" cifra koju televizije traže može smatrati diskriminacijom, nepravdom i netransparetnim ponašanjem...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Meni ovo zaista izgleda (ako oni moraju da prihvate bilo koju cifru koju emiteri traže) kao stvaranje neravnopravnih uslova na tržištu...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Odbaciće sud ovo rešenje, ali.će se to razvlačiti ohoho...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Ja kažem, nije problem da obavežeš na emitovanje, ali da im pustiš na volju da formiraju cenu, to je klasična trgovina uticajem...
Link to comment

Kada sam dosao u bg on je na tv politika imao emisiju koja se zvala prelistavanje. Uvece oko 11-12 je prelistavao sve sto politika izdaje. Ja sam se uz to uspavljivao, cak sam i trazio kasnije na youtube, ali niko to nije uploadovao. Kasnije sam provalio da ie govnar, ali ako ikada naletite na to sibnite na pm.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...