Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

ČETVRTAK, 12.48: Nije bilo teorije da nešto ne zasere proslavu! Baš danas nam stigle dve presude glede fotografija; valja da dvojici idiota platimo oko 2000 evra ili će nam blokirati račun ili će popisati stvari, proceniti ih i prodajom istih pokušati da namire dug. Ime advokata koji zastupa foto-mafiju neću zaboraviti: to je izvesniAndreja Z. Čivtelić  za kojeg imam tužne vesti – uskoro sudovi neće više suditi zbog fotografija! O tome sledi poseban tekst ovih dana. A, za dug – danas odbijamo da brinemo.  Nekom ću mater jebati koliko već sutra!

 

Link to comment

pa nije uopste neizbezno. nimalo.

 

Могу новине да раде врло лепо и културно, Међутим, показало се да се више купују оне са бомбастичним насловима.

Може да се вест пропрати легално купљеном сликом, а може и неком бољом набављеном испод жита. То је поготово акутно у дневним новинама.

Једно је теорија, друго је пракса. 

 

Да нема проблема у том сегменту, не би покушавали да протуре суманут закон.

Link to comment

Kakve veze ima neprofitabilni forum sa profitabilnim tabloidima?

 

Никакве, осим што је исти пред законом.

 

Dalje, otkud bilo kome pravo da zaradjuje na mom vlasnistvu (intelektualnom, kreativnom, etc.)?

 

Нема га, а што ме то питаш?

Link to comment

@vathra

uvek su moguce inovacije i poboljsanja, teren za to je nepregledan kada o autorskim pravima. ali pitanje ovde je temelja svega toga. idejnog i civilizacijskog temelja u koji se ne dira.

 

Мени се чини да си стекао утисак да сам за нов предлог закона.

Нисам, сматрам га великим кораком уназад и врло штетним, са могућим великим лошим последицама.

Link to comment

jebo ga ti, to mu dodje ko da seljak na pijaci kaze "mogu ja i posteno da prodajem, al ovi sto steluju vage bolje zarade, ajde da se donese zakon kojim se ukida merenje"

e, ovo je vec zgodno :D

Link to comment

jebo ga ti, to mu dodje ko da seljak na pijaci kaze "mogu ja i posteno da prodajem, al ovi sto steluju vage bolje zarade, ajde da se donese zakon kojim se ukida merenje"

 

Па о томе се и ради. То је цео дебилизам предлога овог закона.

Ево ти моје прве поруке на теми:

#3372283

Link to comment

jebo ga ti, to mu dodje ko da seljak na pijaci kaze "mogu ja i posteno da prodajem, al ovi sto steluju vage bolje zarade, ajde da se donese zakon kojim se ukida merenje"

 

samo im ti daj ideje :lolol:

Link to comment

Па о томе се и ради. То је цео дебилизам предлога овог закона.

Ево ти моје прве поруке на теми:

#3372283

ma sve su tvoje poruke na temi ok, do trenutka kad pocinjes da opravdavas kradju i objasnjavas kako je to neizbezno. to prosto ne stoji, jebi ga, ma koliko ta praksa bila rasirena...

Link to comment

ma sve su tvoje poruke na temi ok, do trenutka kad pocinjes da opravdavas kradju i objasnjavas kako je to neizbezno. to prosto ne stoji, jebi ga, ma koliko ta praksa bila rasirena...

 

?

Не оправдавам је.

Кажем да је систем тренутно такав и да већина медија то ради.

 

Ја сам за то да се уведе ефикаснији и бржи систем надокнаде за такве случајеве.

 

Link to comment

 

ČETVRTAK, 12.48: Nije bilo teorije da nešto ne zasere proslavu! Baš danas nam stigle dve presude glede fotografija; valja da dvojici idiota platimo oko 2000 evra ili će nam blokirati račun ili će popisati stvari, proceniti ih i prodajom istih pokušati da namire dug. Ime advokata koji zastupa foto-mafiju neću zaboraviti: to je izvesniAndreja Z. Čivtelić  za kojeg imam tužne vesti – uskoro sudovi neće više suditi zbog fotografija! O tome sledi poseban tekst ovih dana. A, za dug – danas odbijamo da brinemo.  Nekom ću mater jebati koliko već sutra!

 

 

 

Oh, što je moćno  :lolol:

Juče sam baš pred to 'podne' otišao na dotični sajt da vidim da nisu već izasrali neki slavodobitni uradak na ovu temu, jer sam imao jak osećaj za filing al' sam eto poranio za nekih po' sata  :0.6:

 

Bilo je tu u pozadini znači ipak određenih konkretnijih ideja i planova, političke prirode...

Link to comment

Ne znam što Vučić troši pare na e-novine, ionako daj hard hard kor čitaoci tog portala nemaju glasačko pravo u Srbiji :fantom:

Edited by James Marshall
Link to comment

SNS kanda nije odustao od ovoga za fotografije, danas u N1 vestima jedan drugar priča neku priču sa papirića... nema ni ignorisanja teme a ni nekog povlačenja.  :whistle: 
 

„Radnje koje je moguće ili nije moguće prepostaviti za onu koja daje identičan rezultat ako je primene dva lica koja nemaju nikakve veze ili ne. To je ono što daje lični pečat i neki kreativni doprinos toj priči od nečeg što je samo mehanička radnja“, kaže Vladimir Orlić, SNS.

 
... sa druge strane N1 očigledno nekog namerno provocira i želi da izazove sukob, konsultujući dotičnog u programu  :lolol:
 

Iako član 2 Zakona počinje rečenicom da je autorsko delo originalna duhovna tvorevina autora bez obzira na njen sadržaj i umetničku vrednost, pred poslanicima je ovakav predlog autentičnog tumačenja istog teksta:

„Ne može se smatrati kao autorsko delo... i uživati autorskopravnu zaštitu, svaka rutinski izrađena fotografija, koja se pojavljuje i preuzima u elektronskom obliku, bez obzira da li je originalna duhovna tvorevina autora“.

Pravnici smatraju da ovakvo tumačenje nije prihvatljivo: „U Autentičnom tumačenju se od slova do slova pojavljuju rečenice i stavovi zastupnika medija odnosno zastupnika štetnika koji su vršii povredu autorskih prava fotografa. Tako da ovo apsolutno ne može da bude stav zakonodavca“, Andreja Čivtelić, advokat.

 

Link to comment

To je taj majndset gde ideja nema vrednost jer to nije prase, glava secera ili dzak psenice. U svetu ideja je najskuplja stvar, ovde ne vredi cvonjka jer je mehanicka radnja. E zato ce ovaj narod biti istrebljen i zbrisan sa lica zemlje.

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...