Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Iskreno, danas u Srbiji i nema novinara. Ili se mogu izbrojati na prste jedne ruke. Ove ostale što rade kopi-pejst sa agencija i njuz portala računamo u manuelne radnike, nešto kao utovarivače uglja lopatom ... 

 

Pre ere interneta je još i trebalo truda - valjalo je mnogo toga zapisivati, memorisati, mnogo ljudi konsultovati, zvati na telefon ... A danas je net formirao klasu idiota po redakcijama koji nisu sposobni ni svaku informaciju da provere i kompletiraju, iako za to imaju fantastične mogućnosti ...

Edited by stoka
Link to comment

a o integrisanim redakcijama da ne pricamo..

Uuu to je do jaja onaj ringer springer ovo-ono

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

Da,ima naznaka da ce taj fazon da primene jos neki.Istu vest/isti tekst palsiras u vise svojih medija i smanjis broj ljudi jer ti nisu potrebni ionako(kako utvrdismo niko vise i ne pise svojom glavom vec samo koriste agencijski materijal ili u najboljem slucaju google)Tako mozes komotno da zaposlis sve koje poznajes:prijatelje ,rodbinu,kume,svalerke etc...na izmisljena ili nepotrebna "radna"mesta.

Link to comment

Deco, budućnost je u internetu i posebnim omnipotentnim ljudima koji će biti: novinari, novinari-urednici, lektori, prevodioci, sistem-operateri i vebmasteri ... Dakle, ne budite fah-idioti, takvi nikome neće trebati ...

Link to comment

Na novim tv stanicama od snimatelja se očekuje da bude i montažer (i obratno), da bude vozač i tonac to se podrazumeva.

Link to comment

Не знам где да пријавим да Гардијан има потпуно нови изглед сајта. Делује одлично на први поглед.

 

Можда би могли да добијемо неки топик за британску штампу (у дигиталном облику)?

Link to comment

Kako nov, ona beta koja traje brat bratu jedno 6 meseci?

 

Meni se ne sviđa pa gledam standardnu verziju svo vreme (sad sam proverio kad se prebaci, i dalje piše da je proba), ali ja sam antiprotiv svega što je novo i drugačije...

 

/off

Link to comment

Ти си цар, шта да ти кажем, ја тек вечерас видео. Одмах сам отишао и на апстор да видим да ли је и мобилна апдејтована али није.

 

edit: Имају они бету од 2012, јеси ти мислио на најновију верзију да постоји већ неколико месеци?

Edited by Прслин
Link to comment

Ne znam, sećam se samo da je pre nekoliko meseci kad sam svratio na sajt iskočilo nešto tipa "isprobavamo novi layout, hoćete da učestvujete, moći ćete da se vratite na current version jednim klikom?" Ja probao pet minuta i naravno kliknuo.

 

Ako si mislio na nešto novije, sorry

Link to comment

Ма, кул, само ме занимало да ли је и овај најактуелнији стар 6 месеци јер делује врло надркано, баш би били шмекери да су пре пола године овако направили.

Link to comment

Na novim tv stanicama od snimatelja se očekuje da bude i montažer (i obratno), da bude vozač i tonac to se podrazumeva.

Nemoguce, ko bi to sve postigao?!Sve za iste pare?Pa to je divno...Ako ste vlasnik tv stanice...

Link to comment

RRA izgleda ima trenutni dil sa pojedinim televizijama da ih ne drka oko duzine reklamnih blokova.Neke od njih debelo prebacuju 12 minuta po bloku.Gledao sam jutros film a reklamni blok je bio taman toliki da sam mogao da se zaljubim,ozenim i sretno razvedem kao Jaric,recimo. :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...